top

Dámské nástupové boty

Dámské nástupové boty jsou jednou z nejrychleji rostoucích kategorií obuvi. Nástupovky mají nejlepší materiály, dokonalé přizpůsobení noze a maximální přilnavost ve skalách.
Zobrazení Mřížka Seznam

126 výrobky

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

126 výrobky

Vymazat

Dámské nástupové boty - kde se nejlépe osvědčí?

Jaké jsou vlastnosti nástupových bot? Původně je horolezkyně používaly pouze k dosažení obtížně přístupných stěn, ale stále častěji se využívají pro pěší turistiku na náročných horských stezkách. Dámské nástupové boty jsou pokročilé turistické boty speciálně navržené do skalnatého terénu.
Dámské nástupovky nabízené špičkovými outdoorovými značkami jsou velmi univerzální obuví, která nám poskytne vysokou přilnavost a přesný pohyb na mnoha površích. Stejně jako jsou jednotlivé modely turistické obuvi vhodné do různých podmínek, jsou i dámské turistické boty různorodou skupinou. Většina z nich je ideální pro technicky náročné stezky a horské cesty. Vynikají na kamenitém a skalnatém terénu a mají jedinečnou přilnavost. Vhodná tuhost a profil podrážky vám umožní používat i malé stupně k podpoře nohy. Lehčí modely si ochotně vybírají všechny lezkyně. Slouží původnímu účelu, pro který byla skupina nástupových bot vytvořena, tj. dosažení obtížně přístupných stěn. Mezi dámskými nástupovými botami najdete také mnoho modelů, které jsou ideální pro každodenní použití. Jedná se o verze, které mají charakteristický vzhled, ale mnoho prvků, jako je například podrážka, bylo upraveno pro městské použití.

Dámské nástupovky - vlastnosti

Nástupové boty se vyznačují několika vlastnostmi, které lze nalézt téměř u každého modelu této skupiny. Díky nim je velmi snadné odlišit klasické nástupovky od turistických bot, které jsou určeny pro jednodušší cesty. Za prvé, dámské nástupové boty jsou často vybaveny speciálními podrážkami, obvykle od renomované značky Vibram®. Jsou vyrobeny z extrémně přilnavé gumy, která zajišťuje "přilnavost" i na těch nejmenších stupech. Kromě toho se v přední části podrážky často objevuje takzvaná lezecká zóna. Jedná se o panel z hladké gumy, který výrazně zvyšuje přilnavost na hladkých kamenech.
Za druhé jsou dámské nástupové boty vybaveny gumovými obsázkami, které účinně chrání svršek před snadným poškozením ostrými kameny. Toto řešení výrazně prodlužuje životnost bot a díky němu se nemusíme obávat jejich snadného poškození na kamenitých stezkách. Za třetí, dámské nástupovky mají tkaničky sahající téměř k prstům. Toto řešení umožňuje přesné šněrování obuvi a její ideální přizpůsobení noze. To je důležité zejména při použití tohoto typu obuvi na lehčích lezeckých cestách i na nejobtížnějších úsecích horských cest.

Dámské nástupové boty s GTX nebo bez GTX?

Dnes je většina modelů k dispozici s membránou GORTE-TEX® nebo bez ní. Výběr správného modelu závisí do značné míry na podmínkách, ve kterých budou boty používány, na ročním období, terénu a preferencích uživatele. Dámské nástupovky s technologií GTX jsou jistě univerzálnější. Díky ochraně proti vodě, která se snaží dostat dovnitř boty, jsou ideální pro většinu roku. Je to optimální řešení pro jaro a podzim, kdy se často pohybujeme na mokré nebo vlhké půdě, a účinně chrání nohy před snadným promočením. Na druhou stranu je obuv bez membrány ideální pro horké dny, protože zaručuje mimořádně účinné větrání. Obuv se síťovanými panely nabízí maximální ventilaci během letních veder. Ať už se rozhodnete pro jakékoliv dámské nástupové boty, jsou tou nejlepší volbou pro túry na náročných stezkách.

Nejlepší dámské nástupovky pouze na 8a.cz

Nabízíme mimořádně široký sortiment dámské nástupové obuvi pro každé použití. Naše nabídka zahrnuje ultralehké nástupovky, ve kterých se můžete dostat pod lezecké terény a vezmete si je s sebou při lezení, modely, ve kterých překonáte lehčí cesty, i takové, které vám umožní rychlou túru po kamenitých stezkách. Nejlepší horolezecké značky nabízejí dámské nástupové boty, které dokonale padnou na nohu a mají nadprůměrnou odolnost. Pokud se chystáte na kamenité stezky a cesty, měli byste zvážit výměnu měkkých turistických bot za nástupovou obuv. Zajistí větší přesnost i odolnost v náročném horském terénu. Hledáte pánské nástupovky? Ty také najdete na 8a.cz.