top

Dámská nástupové boty

Dámská turistická obuv je jednou z nejrychleji rostoucích kategorií obuvi. Jejich charakteristikou jsou nejlepší materiály, dokonalé přizpůsobení noze a maximální přilnavost ve skalách.
109
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 109

na stránce
 1. -21%
  Dámské nastupove boty Scarpa Spirit Evo - purple

  wish list

 2. -15%
  Dámské boty Hanwag Makra Light GTX - bluegreen/black

  wish list

 3. -28%
  Dámské boty Garmont Dragontail Tech GTX - green/red

  wish list

 4. -18%
  Dámské outdoorové boty Scarpa Spirit Evo - conifer

  wish list

 5. -14%
  Dámské nástupové boty Scarpa Gecko - midgray/aqua

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 109

na stránce

Dámská nástupová obuv - kde se nejlépe osvědčí?

Jaké jsou vlastnosti nástupové obuvi? Původně se používaly pouze k dosažení obtížně přístupných stěn pro horolezce a horolezkyně, ale stále častěji se využívají pro turistiku na náročných horských stezkách. Dámské nástupové boty jsou pokročilé turistické boty speciálně navržené do skalnatého terénu.

Dámské nástupové boty nabízené špičkovými outdoorovými značkami jsou velmi univerzální obuví, která nám poskytne vysokou přilnavost a přesný pohyb na mnoha površích. Stejně jako jsou jednotlivé modely turistické obuvi vhodné do různých podmínek, jsou i dámské turistické boty rozmanitou skupinou. Většina z nich je ideální pro technicky náročné stezky a horské cesty. Vynikají na kamenitém a skalnatém terénu a mají jedinečnou přilnavost. Vhodná tuhost a profil podrážky vám umožní používat i malé kroky k podpoře nohy. Lehčí modely si ochotně vybírají všechny lezkyně. Slouží původnímu účelu, pro který byla skupina přístupových bot vytvořena, tj. dosažení obtížně přístupných stěn. Mezi dámskými lezeckými botami najdete také mnoho modelů, které jsou ideální pro každodenní použití. Jedná se o verze, které mají charakteristický vzhled, ale mnoho prvků, jako je například podrážka, bylo upraveno pro městské použití.

Dámská nástupová obuv - charakteristika

Nástupové boty se vyznačuje několika vlastnostmi, které lze nalézt téměř u každého modelu této skupiny. Díky nim je velmi snadné odlišit klasické nástupové boty od turistických, které jsou určeny pro jednodušší cesty. Za prvé, dámské turistické boty jsou často vybaveny speciálními podrážkami, obvykle od renomované značky Vibram®. Jsou vyrobeny z extrémně přilnavé pryže, která zajišťuje "přilnavost" i na těch nejmenších schodech. Kromě toho se v přední části podrážky často objevuje takzvaná lezecká zóna. Jedná se o panel z hladké pryže, který výrazně zvyšuje přilnavost na hladkých kamenech. Za druhé jsou dámské nástupové boty vybaveny gumovými lemy, které účinně chrání svršek před snadným poškozením ostrými kameny. Toto řešení výrazně prodlužuje životnost bot a díky němu se nemusíme obávat jejich snadného poškození na kamenitých stezkách. Za třetí, dámské boty mají tkaničky sahající téměř k prstům. Toto řešení umožňuje přesné šněrování obuvi a její ideální přizpůsobení noze. To je důležité zejména při použití tohoto typu obuvi na lehčích lezeckých trasách i na nejobtížnějších úsecích horských cest.

Dámské nástupové boty s GTX nebo bez GTX?

Dnes je většina modelů k dispozici s membránou GORTE-TEX® nebo bez ní. Výběr správného modelu závisí do značné míry na podmínkách, ve kterých budou boty používány, na ročním období, terénu a preferencích uživatele. Dámské nástupové boty s technologií GTX jsou jistě univerzálnější. Díky ochraně proti vodě, která se snaží dostat dovnitř boty, jsou ideální pro většinu roku. Je to optimální řešení pro jaro a podzim, kdy se často pohybujeme na mokré nebo vlhké půdě, a účinně chrání nohy před snadným promočením. Na druhou stranu je obuv bez membrány ideální pro horké dny, protože zaručuje mimořádně účinné větrání. Obuv se síťovanými panely nabízí maximální ventilaci během letních veder. Ať už se rozhodnete pro jakékoliv dámské nástupové boty, jsou tou nejlepší volbou pro túry na náročných stezkách.

Nejlepší dámská vycházková obuv pouze v našem obchodě 8a.cz

Nabízíme mimořádně široký sortiment dámské nástupové obuvi pro každé použití. Naše nabídka zahrnuje ultralehké nástupové boty, které vás dostanou ke stěně a vezmou vás na lezení, modely, které zvládnou lehčí výstupy, i takové, které vám umožní rychlou túru po skalních cestách. Nejlepší horolezecké značky jsou dámské nástupové boty, které dokonale padnou na nohu a mají nadprůměrnou odolnost. Pokud se chystáte na kamenité stezky a cesty, měli byste zvážit výměnu měkkých turistických bot za přístupovou obuv. Zajistí větší přesnost i odolnost v náročném horském terénu.