top

Patagonia

Patagonia je výrobce outdoorového a horolezeckého oblečení. Značka velmi dbá na to, aby měla co nejmenší dopad na přírodní prostředí a podporuje mnoho proekologických iniciativ. Její nabídka zahrnuje nejkvalitnější oblečení na hory i každodenní nošení. Kalhoty, trička, bundy a mikiny Patagonia - obchod 8a.cz nabízí široký výběr těchto výrobků.
Zobrazení Mřížka Seznam

711 výrobky

  1. -6%
    Čepice Patagonia Beanie Hat - cosmic gold

    wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

711 výrobky

Vymazat

Patagonia – firma s posláním

Značka Patagonia je poháněná pozitivními lidmi, kteří milují přírodu. Soustředí se na horolezectví, turistiku, lyžování, jízdu na horském kole a trail running. Právě s ohledem na nadšence těchto aktivit je outdoorové oblečení Patagonia a nejkvalitnější turistické vybavení navrženo. Nejedná se však o další „obyčejnou“ značku oblečení. Lidé zodpovědní za stanovení krátkodobých i dlouhodobých cílů firmy dělají vše pro to, aby dopad na životní prostředí byl co nejnižší. Děje se tak v rámci prostředků, které má značka Patagonia a outdoorový trh k dispozici. Aktivity mají zachovat původní a přirozený ráz mnoha regionů světa. Společnost studuje svůj dopad na přírodní prostředí a jejím cílem je snížit negativní dopady na přírodu. Ekologická aktivita Patagonie se projevuje v mnoha činnostech. Jsou zavedeny moderní výrobní postupy, které minimalizují použití škodlivých chemikálií. Klade také velký důraz na snižování spotřeby energie. Značka spolupracuje i s externími organizacemi. Finančně podporuje malé ekologické projekty v mnoha regionech světa.

Historie značky Patagonia

Všechno to začalo v roce 1953. Tehdy se zakladatel značky Patagonia - Yvon Chouinard, tehdy 14 letý chlapec, začal zajímat o lezení. Brzy ho tato záliba zcela pohltila. Stále rozvíjel svou vášeň a přestěhoval se do Yosemite. Tam se učil a pronikal do tajů lezení na velkých stěnách. V roce 1957 koupil kamna, měchy, kovadlinu a kladiva. Potřebné horolezecké vybavení si začal kovat svépomocí. Tak vznikly první háky, které testoval na stěnách. V roce 1965 vznikla Chouinard Equipment, kterou Yvon založil spolu s Tomem Frostem. Brzy se stala jedním z největších dodavatelů horolezeckého vybavení v USA. Yvon si uvědomil, že na trhu je nedostatek oblečení vhodného pro horolezce. Klasické bavlněné oblečení absorbovalo příliš mnoho vlhkosti. V nabídce značky se proto objevilo oblečení ze syntetických vláken. Společnost byla první, která propagovala systém vrstveného oblečení. Patagonia vznikla v roce 1973. Spolupráce se společnostmi jako Malden Mills umožnila vyvíjet stále novější materiály. Zpočátku se oděvy vyráběly převážně z polypropylenu, poté z polyesteru. Již v roce 1985 byla uvedena na trh revoluční látka - Capilene®. Dnes je Patagonia jedním z předních výrobců outdoorového, horolezeckého a surfařského oblečení. Je známá svými proekologickými aktivitami. Podporuje malé místní organizace, které chrání životní prostředí. Aktivně snižuje negativní dopad výroby svého oblečení na přírodní prostředí. Patagonia nabádá své zákazníky k tomu, aby podporovali opravování a delší používání zakoupeného oblečení.

Oblečení Patagonia to je opravdu široký výběr modelů

Značka nabízí oblečení určené pro různé aktivity. Vlastnost, která spojuje všechny modely, je vysoká kvalita zpracování a použitých materiálů. Toto oblečení je vyrobeno tak, aby se dalo používat po mnoho sezón. Obchod 8a.pl nabízí mimo jiné propracované bundy Patagonia - jak ty odolné proti dešti, tak i ty zateplené. Jedny Vás účinně ochrání před chladem, druhé zase před deštěm nebo sněhem. Velký výběr horolezeckých a trekových kalhot osloví všechny milovníky letních výletů na skály a horské stezky. Správně zvolené střihy nabízejí maximální volnost pohybu. Pohodlné mikiny Patagonia se osvědčí nejen na horách, ale také při běžném každodenním nošení. Za zmínku určitě stojí legendární modely Patagonia R1, které se vyznačují vysokým komfortem nošení a spolehlivostí za všech okolností. Poskytují vynikající izolační vrstvu v chladnějších dnech. Oblečení americké značky je také velmi oblíbené na běžné nošení. Pohodlné mikiny s kapucí, trička Patagonia z organické bavlny a mnoho dalších kusů oblečení je denně k vidění v ulicích měst po celém světě. Oblečení Patagonia je častou volbou všech milovníků hor a lidí, kteří chtějí snížit negativní dopady na životní prostředí.

Patagonia nabízí také batohy a outdoorové tašky

Společnost nabízí také turistické vybavení. Je ideální jak na krátké, tak na dlouhé výlety. Mezi nabízenými modely najdete např. klasické batohy Patagonia. Prostorné expediční brašny nebo organizéry na zavazadla, Vám umožní uspořádat všechny věci, které si s sebou vezmete. Katalog společnosti obsahuje výrobky pro široké spektrum zákazníků. Za pozornost rozhodně stojí také lezecké batohy. To je aktivita, na které značka Patagonia vyrostla. Různé modely se budou skvěle hodit jak na letní výlety na menší skály, tak i na vícedenní expedice, na větší lezení. Specialisté tohoto výrobce moc dobře vědí, jak musí být vybaven batoh pro horolezce. V nabídce společnosti jsou kromě pokročilých modelů i ty určené pro snadnější outdoorové výzvy. Klasické batohy Patagonia se budou skvěle hodit na výlety a lehčí turistiku. Jejich charakteristickým znakem je pohodlný přístup dovnitř a velmi kvalitní materiály. V nabídce tohoto výrobce nesmí chybět ani funkční městské batohy s horolezeckým stylem. Je to téměř must have pro každého milovníka horských značek. Kompaktní modely jsou ideální pro každodenní použití.

Americká značka Patagonia je známá také výrobou odolných expedičních a turistických tašek. Je to vynikající volba pro ty, kdo svá zavazadla vozí raději na střeše auta, ve vlaku nebo autobusu než je nosí na zádech. Tašky Patagonia se vyznačují nadprůměrnou odolností. Díky tomu jsou ideální na dlouhé cesty. Vždy se můžete při jejich používání spolehnout na jejich kvalitu a pohodlí. Pro lepší organizaci obsahu uvnitř jsou k dispozici i menší výrobky Patagonia. Funkční kosmetické kufříky, organizéry na zavazadla a mnoho dalšího příslušenství. Díky nim už nebude žádná Vaše přestávka hektická.

Péče o přírodu vždy na prvním místě

Americký výrobce oděvůse aktivně podílí na snižování negativních dopadů na přírodní prostředí. Je to trvalá součást jeho firemní politiky.Od slov není daleko k činům. Za prvé, Patagonia navrhuje všechny věci tak, aby byly odolné a dlouho vydržely. Materiály používané při výrobě oblečení a vybavení na hory, jsou testovány, aby se zjistila jejich odolnost. Díky tomu může výrobce vybírat ty, které jsou pro danou aktivitu nejlepší. Delší doba používání výrobků Patagonia se promítá do menší spotřeby přírodních zdrojů. Tímto dochází k omezování ničení životního prostředí. Za druhé, Patagonia podporuje a provádí činnosti související s opravami použitých oděvů a vybavení. Tím se snižuje množství odpadů. Za třetí, všichni dodavatelé materiálů jsou důkladně kontrolováni. Ani jejich výrobní proces nesmí zbytečně zatěžovat přírodní prostředí. V současné době Patagonia používá pouze organickou bavlnu. Důvodem je devastující účinek běžného zemědělství. Za čtvrté, výrobce každoročně věnuje část vytvořených příjmů proekologickým organizacím. Nejčastěji podporuje místní aktivity a malé instituce zabývající se konkrétními lokálními problémy. Tento jedinečný přístup přitahuje k této značce stále více nových zákazníků. Pokud Vám záleží na stavu životního prostředí a snížení negativních dopadů na přírodu, je pro Vás Patagonia správnou volbou.

Výrobky Patagonia zakoupíte v obchodě 8a.pl

V naší nabídce nemůže chybět takový specialista na výrobu horského a outdoorového oblečení, jakým je tento americký producent. Oblečení Patagonia zcela určitě přispívá k ochraně životního prostředí. Kromě toho si také můžete být jistí, že dostáváte výrobky té nejvyšší možné kvality. Výrobky Patagonia vznikly proto, aby Vám sloužily mnoho let v těžkých podmínkách. Mezi dostupnými modely najdou vhodné oblečení milovníci nejrůznějších aktivit. Fanoušci skalního lezení a horolezectví ocení široký výběr oblečení a vybavení Patagonia. Modely vyrobené z pružných materiálů nabízejí naprostou svobodu pohybu na stěně. V nabídce Patagonie je také mnoho věcí připravených speciálně pro turisty. Široká škála modelů je určena pro každodenní použití. U těchto modelů je nejdůležitější vysoký komfort nošení a jedinečný styl odkazující na horský původ jejich výrobce. Bez ohledu na to, zda potřebujete oblečení na léto, přechodné období nebo zimu, zde jistě najdete ty správné modely. Mezi nimi bude oblečení ideálně přizpůsobené Vaší aktivitě a povětrnostním podmínkám. Pokud hledáte jedinečné oblečení americké značky za atraktivní ceny, jistě Vás zaujme outlet Patagonia v internetovém obchodě 8a.pl.