top

Bundy na skialpinismus

Bundy na skialpinismus mají pokročilou konstrukci, která vás podpoří při vašich lyžařských aktivitách. Díky tomu vás extrémní podmínky nebudou tolik obtěžovat a se svým výběrem budete plně spokojeni.
Zobrazení Mřížka Seznam

337 výrobky

Zobrazení Mřížka Seznam

337 výrobky

Vymazat

Bundy na skialpinismus - pro náročné

Lyžování mimo sjezdovky, jako je například skialpinismus, vyžaduje použití moderních technických řešení. Je to nutné, protože tato extrémní forma sportu se odehrává v obtížných podmínkách, kde jste odkázáni sami na sebe. Proto jsou bundy na skialpinismus nutností, pokud se chcete naplno oddat své zimní vášni. Výrobci jako Dynafit, Salomon, La Sportiva, Salewa nebo Arcteryx používají ve svých konstrukcích vždy ta nejmodernější řešení. Díky tomu se budete v zimním prostředí cítit bezpečněji a maximálně využijete své síly. Bundy na skialpinismus jsou rovněž vyrobeny z odolných materiálů ze skupiny polyamidů nebo polyesterů. Je to proto, že tyto konstrukce musí účinně odolávat namáhání vznikajícímu při dynamickém pohybu. Díky technické podpoře si tak budete svou bundu užívat po několik dalších sezón.

Bunda na skialpy - podpora membrán

Když se vydáte do zimního prostředí, je důležité, abyste byli chráněni před sněhem, který vás odevšad obklopuje. Proto výrobci skialpinistického oblečení, jako je Salewa, La Sportiva nebo Dynafit, používají membrány. Bundy na skialpinismus mají řešení jako Dynashell nebo Power-Tex®, stejně jako to nejlepší, kterým je GORE-TEX®. Každá membrána nabízí vysokou úroveň nepromokavosti, ale GORE-TEX® dosahuje nejvyššího výkonu. To znamená, že budete účinně chráněni před vnější vlhkostí a vlhkostí způsobenou sněhem. Bunda na skialpy s membránou se ukáže jako skutečně pokročilá podpora, která zvýší vaši úroveň bezpečnosti. Vyhnout se vlhkosti znamená také chránit se před chladem, který, jak všichni víme, může zhatit vaše plány. Membrána GORE-TEX® je také podpořena impregnací. Nejoblíbenější je technologie DWR, která zpomaluje promáčení tkaniny. To znamená, že kapky vody stékají po tkanině bundy, aniž by do ní pronikly.

Bundy na skialpinismus - ochrana před studeným větrem

Skialpy zahrnují také kontakt s větrem a poryvy, které vznikají během sjezdu. Proto výrobci lyžařského oblečení používají softshellová řešení, která vás ochrání před jeho chladivým vlivem. Bundy na skialpy jsou proto vyrobeny z moderních materiálů, z nichž nejlepší je GORE-TEX® INFINIUM™ Product with WINDSTOPPER® Technology. Jeho odolnost proti větru (0 CFM) znamená účinnou ochranu před větrem. Skialpové bundy s jinými řešeními poskytují podporu 6 až 40 CFM. Pro srovnání, odolnost proti větru klasického fleecu je 200 CFM. Jak vidíte, výběrem bundy na skialpinismus na 8a.cz získáte moderní technickou podporu. Díky tomu se vyhnete chladivému účinku větru a zajistíte si potřebné bezpečí.

Bundy na skialpy - prodyšný komfort

Syntetické materiály, které najdete v modelech pro skialpinismus, optimálně odvádějí vlhkost. Ta se, jak víme, přirozeně vyvíjí při lyžování, když podnikáte náročné výstupy. To je důležité, protože bunda na skialpinismus s tímto typem odvodu vlhkosti poskytuje vysokou úroveň ochrany proti přehřátí. Za zmínku stojí také to, že díky tomu je možné použít systém vrstveného skialpového oblečení. Díky tomu se vlhkost z těla účinně odvádí do vnější vrstvy, kde se může odpařovat. Bundy na skialpinismus mají často také speciální ventilační otvory v podpaží. Ty zajišťují dodatečnou cirkulaci vzduchu kolem pokožky, což pomáhá chránit před přehřátím.

Skialpové bundy - zateplení

Technologii Body Mapping najdete u předních výrobců skialpového oblečení. Setkáte se s ní pod různými názvy, ale vždy jde o totéž. Bundy na skialpinismus založené na této konstrukci poskytují vynikající tepelnou izolaci kolem těla. Je to proto, že se skládá z velmi přesného rozložení materiálů a izolační vrstvy podle tepelných požadavků těla. V místech, kde jste vystaveni chladu, je více zateplení a méně v místech, kde se tělo zahřívá. Skialpové bundy s takovým řešením zajistí vyvážené tepelné hospodářství těla, což bude mít pozitivní dopad na vaši aktivitu. Syntetická izolační vrstva zároveň výborně izoluje, takže se vyhnete nebezpečí prochladnutí.
V nabídce e-shopu 8a.cz najdete také skialpové kalhoty a ostatní nezbytné prvky oblečení.