top

GORE-TEX Insulated Comfort Footwear

Bota GORE-TEX® Insulated Comfort poskytuje spolehlivou ochranu nohou před chladem, sněhem a vodou v zimních podmínkách. V extrémních podmínkách toho zvládnete více!
Zobrazení Mřížka Seznam

33 výrobky

na stránce
 1. -36%
  Dětská obuv ZeroC TASEN GTX INS - blk/petrol

  wish list

 2. -36%
  Dětská obuv ZeroC TASEN GTX INS - grey/yellow

  wish list

 3. -35%
  Trekové boty Scarpa Rush Polar GTX - dark anthracite

  wish list

 4. -29%
  Dámské horské boty AKU Hayatsuki GTX - mint/black

  wish list

 5. -29%
  Horské boty AKU Hayatsuki GTX - blue/orange

  wish list

 6. -34%
  Horolezecké boty Scarpa Mont Blanc GTX - lake blue

  wish list

 7. -10%
  Horolezecké boty La Sportiva Nepal Cube GTX - yellow

  wish list

 8. -10%
  Horolezecké boty La Sportiva Nepal Evo GTX - yellow

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

33 výrobky

na stránce
Vymazat

Technologie GORE-TEX® Insulated Comfort

Používá se především v zimní a vysokohorské obuvi a jeho účelem je zajistit nepromokavost, dobrou prodyšnost a tepelnou izolaci. Charakteristickým rysem je použití další izolační vrstvy v konstrukci boty, která výrazně zlepšuje udržení vyšší teploty uvnitř boty během mrazů nebo ve vysoké nadmořské výšce. Její kombinace se spolehlivou membránou, která chrání před sněhem a vodou, poskytuje komplexní ochranu nohy před nepříznivými venkovními podmínkami. Zachovává si také schopnost odvádět vlhkost od nohy (noha se potí i v zimě!), takže se nehromadí uvnitř boty. GORE-TEX® Insulated Comfort se používá jak v zimní turistické obuvi, tak ve vysoce výkonné obuvi pro nejvyšší stupeň použití v horách.

3 účely: ochrana proti sněhu a vodě - tepelná izolace - pohodlí

Membrána podepsaná americkou značkou Gore má velmi vysokou voděodolnost, díky které se voda zvenčí nedostane dovnitř boty. Dodatečná izolační vrstva mezi obložením a membránou zaručuje optimální tepelné vlastnosti při nízkých teplotách. Vysoká prodyšnost znamená, že vlhkost vznikající při fyzické aktivitě může být účinně odváděna ven.

Boty GORE-TEX® Insulated Comfort využívají anatomicky všitou konstrukci boty, která se nachází těsně pod vlastním svrchním materiálem. Bota se skládá ze 4 vrstev, které tvoří bezešvý laminát: membrána GORE-TEX®, ochranná síťová podšívka, tepelně izolační vrstva a vnitřní podšívka. Membránu tedy neuvidíte zvenku (je schovaná pod kůží) ani zevnitř, ale všimnete si podšívky, která je nedílnou součástí celého systému, dokonale odvádí vlhkost od nohy a předává ji další vrstvě, aby se mohla případně odpařit. V turistických botách není izolace na první pohled nijak zvlášť silná, ale vybraná vlákna byla testována tak, aby byla vybrána ta, která akumulují teplo a zároveň neukládají příliš mnoho vody. Stlačená vrstva izolace také nijak výrazně neovlivňuje velikost boty. Technologie Insulated Comfort poskytuje odolnou ochranu před chladem, takže jsou vhodné pro širokou škálu outdoorových sportů. Najdete ji v technické obuvi pro náročné expedice, v pohodlných botách pro chůzi po zimních střediscích i v obuvi pro zimní městské chodníky. Samotná konstrukce bot se tedy může velmi lišit, aktivity jim věnované se mohou velmi lišit, ale všechny budou používat stejné boty dodávané společností Gore.

Každý pár obuvi GORE-TEX® Insulated Comfort používá bez ohledu na konstrukci stejnou membránu, extrémně tenkou vrstvu expandovaného polytetrafluorethylenu (ePTFE). Má více než 9 miliard pórů na čtvereční palec. Tyto póry - asi 20 000krát menší než kapka vody, ale 700krát větší než molekula vodní páry - způsobují, že déšť nemůže proniknout membránou GORE-TEX®, ale molekuly páry (potu) mohou snadno projít. Právě díky této kombinaci nepromokavosti a prodyšnosti jsou výrobky GORE-TEX® tak vysoce ceněné.