top

Vaude

Vaude je německá značka specializující se na výrobu batohů a tašek, turistické obuvi a outdoorového oblečení. Poskytujeme široký výběr těch nejkvalitnějších produktů pro různé horské aktivity. Podívejte se na nejnovější kolekce Vaude v online obchodě!
22
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

22 položek

na stránce
 1. -29%
  Podsedlová brašna Vaude Tool Aqua - black

  wish list

 2. -25%
  Podsedlová brašna Vaude Tool Drink - black

  wish list

 3. -25%
  Podsedlová brašna Vaude Tool L - black

  wish list

 4. -24%
  Podsedlová brašna Vaude Tool M - black

  wish list

 5. -24%
  Brašna na řídítka Vaude CityBox Bike - black

  wish list

 6. -24%
  Brašna na nosič Vaude Aqua Back - black

  wish list

 7. -24%
  Brašna na rám kola Vaude Trailframe II - black uni

  wish list

 8. -24%
  Sedací vak Vaude Trailsaddle II - dusty moss

  wish list

 9. -21%
  Cyklistické boty Vaude AM Moab Syn. - black/avocado

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

22 položek

na stránce

Historie značky Vaude

Zakladatelem značky byl Albrecht von Dewitz, který byl nadšencem do sportu a turistiky. Právě během jeho četných aktivit v Alpách se pomalu rodila myšlenka přeměnit jeho koníček v něco víc a on se naplno zapojil do tvorby turistického vybavení. To se mu podařilo v roce 1974, kdy vznikla značka Vaude Tato kombinace vášně pro hory, sportu a práce vedla k rychlému nárůstu popularity. Proto se již v roce 1980 musela společnost přestěhovat do větších kanceláří v Obereisenbachu v jižním Německu. V roce 1992 představuje Vaude oblečení a vybavení pro cyklistické nadšence V nabídce jsou výrobky, které si oblíbili jak cyklisté, tak sportovci. O šest let později byla do katalogu přidána celá kolekce cestovních tašek. Společnost nadále dynamicky roste a sortiment se rozšiřuje o nové kolekce. V roce 2017 otevírá značka Vaude novou továrnu v Tettnangu. Díky tomu může ještě více výrobků hrdě nést značku Made in Germany.

Je třeba zmínit, že značka Vaude je obzvláště ohleduplná k životnímu prostředí V roce 2001 byla první společností, která představila celou kolekci výrobků splňujících přísná pravidla certifikátu bluesign® V roce 2010 zavedla u svých výrobků označení Green Shape Jedná se o sortimenty vyrobené z obnovitelných materiálů, které jsou šetrnější k životnímu prostředí. Značka také úzce spolupracuje s organizací WWF a aktivně se zapojuje do ochrany ohrožených druhů zvířat. V roce 2012 bylo dosaženo klimatické neutrality v kancelářích značky a v hlavní továrně v sousedství. Značka Vaude se také stará o své zaměstnance bez ohledu na to, kde se konkrétní výrobky vyrábějí. Od roku 2015 je členem nadace Fair Wear Foundation V roce 2016 společnost podepsala závazek Greenpeace Detox Commitment, že zcela odstraní škodlivé sloučeniny PFC ze všech výrobků. Výrobce si do budoucna klade ambiciózní cíle, včetně dosažení úplné klimatické neutrality při výrobě všech produktů.

Vaude je všechno pro turistiku

Významnou součástí nabídky německé značky je bezpochyby outdoorové oblečení a obuv. Bundy Vaude dokonale chrání před nepříznivým počasím, mikiny poskytují tepelnou izolaci v chladnějších dnech a lehčí kraťasy nebo trička jsou ideální na léto. Všechny modely jsou určeny pro turistiku v různých terénech. Nabídka zahrnuje pánské a dámské oblečení pro náročné horské trasy i oblečení, které zaručuje maximální pohodlí při jednodušších outdoorových výletech. Batohy Vaude jsou na stezkách také častým jevem. Spolehlivé modely s různou kapacitou zajišťují pohodlnou mobilitu, ať už cesta trvá jen několik hodin nebo několik dní. Propracované nosné systémy, pevné materiály a spousta funkčních kapes vám umožní vzít si s sebou veškeré potřebné vybavení, náhradní oblečení nebo potraviny. Pokud cestujete se svým dítětem, jistě oceníte pohodlná nosítka Vaude Díky těmto modelům budou výlety s nejmenšími turisty potěšením.

Moderní turistická výbava Vaude vám umožní kempování v každém ročním období. V nabídce výrobce najdete lehké stany, karimatky a spacáky, které vám umožní připravit si pohodlné místo na spaní, ať už jste v kempu nebo na cestě. Ať už se chystáte na trekking sami v horách, nebo na delší kempování s rodinou, v nabídce německého výrobce jistě najdete to správné vybavení.

Sportovní vybavení Vaude pro léto i zimu

Velkou část kolekce tvoří cyklistické oblečení a obuv značky Vaude Značka nabízí modely určené pro všechny milovníky dvou kol. Odolné oblečení na MTB kola je ideální pro turistiku a trénink v horském terénu. Přizpůsobenější oblečení pro závodníky a volnější modely pro příznivce singltracků a downhillů zajistí maximální pohodlí na stezkách a silnicích. Milovníci silniční cyklistiky zde najdou také širokou nabídku oblečení. Oblečení pro silniční kola poskytuje maximální prodyšnost, účinnou ochranu před náporem vzduchu a dokonalou aerodynamiku při jízdě vysokou rychlostí. Ti, kteří hledají oblečení pro každodenní dojíždění do práce, najdou v nabídce značky Vaude také cenově výhodné oblečení. V zimní kolekci najdete kromě teplého turistického oblečení také řadu skialpového oblečení Vaude Lehké modely dokonale kombinují vysokou prodyšnost s ochranou proti nepříznivým povětrnostním podmínkám. Díky tomu vám umožní zůstat v pohodlí při intenzivním výstupu a zároveň vás ochrání před rychlým prochladnutím při sjezdu.

Prohlédněte si kolekce pro cestování a každodenní použití!

Značka Vaude není jen turistické a sportovní oblečení pro outdoorové aktivity. Jako všechny velké outdoorové značky nabízí i tento německý výrobce obuv a oblečení inspirované horami, ale navržené s ohledem na každodenní použití. Kolekce Casual se vyznačuje skvělým stylem a vysokým komfortem nošení. Oblečení Vaude bude vhodné pro všechny milovníky horských výzev při práci nebo při večerním odpočinku po intenzivním dni v horách.