top

HOKA

Hoka One One (dříve Hoka Ona One) je unikátní běžecká obuv, která se vyznačuje nadprůměrným odpružením a stabilitou na každém kroku. Nejprve ji ocenili příznivci horských ultra maratonů, nyní si získávají oblibu mezi ostatními běžci. Hoka boty se silnou podrážkou jsou ideální pro vyčerpávající tréninky a dlouhé výlety. Mnoho modelů značky, jako je Hoka Speedgoat, již dosáhlo téměř kultovního statusu a sahá po nich stále více fanoušků běhání po celém světě.
Zobrazení Mřížka Seznam

70 výrobky

  1. -8%
    Trailové boty Hoka Zinal 2 - black/ceramic

    wish list

  2. -5%
    Trailové boty Hoka Tecton X 2 - black/flame

    wish list

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

70 výrobky

Vymazat

HOKA – inovativní běžecká obuv

Stejně jako mnoho sportovních společností i tato vznikla jako reakce na potřeby sportovců. K vyřešení jednoduchého problému bylo zapotřebí revolučních řešení. V tomto případě šlo o to, aby horští běžci mohli během závodů běžet z kopce ještě rychleji, což by se projevilo v lepších časech. Tak vznikly na svou dobu revoluční boty HOKA s neobvykle vyvinutou mezipodešví. Nebývalá úroveň tlumení umožnila rychlejší běh z kopce i do kopce. Boty byly vyvinuty pro terénní běh na dlouhé vzdálenosti, a protože se dobře osvědčily na náročných tratích během několikahodinového běhu, musely se dobře osvědčit i při běhu v mnohem jednodušších podmínkách.

Značku HOKA (dříve Hoka Ona One) založili v roce 2009 Nicolas Mermoud a Jean-Luc Diard Většina velkých výrobců obuvi tento revoluční design zprvu odmítala a považovala ho za absurdní nebo za přechodný trend. Teprve první úspěchy sportovců v botách HOKA přesvědčily osoby odpovědné za navrhování a prodej běžeckých bot, že tato myšlenka funguje pro běh dokonale. Běžci tak sami popularizovali obuv této značky a přispěli k jejímu rychlému rozvoji. Designéři inovativní obuvi HOKA se při její tvorbě inspirovali mnoha sporty - surfováním, lyžováním, jízdou na kole a samozřejmě běháním. Dnes je tato značka známá mezi příznivci outdoorového běhu téměř po celém světě a nabízí spolehlivou obuv nejen pro trailový běh.

Technologie v botách HOKA

V průběhu let značka vyvinula charakteristické technologie, které její obuv odlišují od konkurence. Nejcharakterističtějším prvkem běžeckých bot tohoto výrobce je jistě nadprůměrné tlumení Boty HOKA vznikly svým způsobem v opozici k trendu minimalistického běhu. Místo aby se tlumení používané v průměrných běžeckých botách snížilo, bylo zde výrazně zvýšeno. To zajišťuje větší pohodlí a dynamiku běhu Vysoká úroveň tlumení je dodnes jedním ze základních kamenů obuvi HOKA Dalším charakteristickým prvkem obuvi tohoto výrobce je takzvaný meta-rocker Jedná se o kombinaci několika prvků, které zajišťují účinnější odvalování chodidla po zemi. Patří mezi ně malý drop, tj. rozdíl mezi špičkou a patou, speciálně zaoblená podrážka v přední a zadní části a vysoké tlumení. Díky nim se každý krok v botě HOKA mechanicky podobá odvalování kola. Díky tomu můžete běžet ještě rychleji a plynuleji než s tradiční běžeckou obuví.

Charakteristickým rysem obuvi HOKA (dříve Hoka Ona One) jsou také velmi vysoké překrytí mezipodešve na svršku. Jsou navrženy tak, aby poskytovaly maximální stabilitu při každém kroku. Díky tomu, že je pata zasazena hluboko do boty, již nejsou potřeba žádné další stabilizační prvky v konstrukci boty. Díky tomu je celá bota lehčí a noha má bezpečnou oporu a stabilitu na různých površích. O stabilitu se stará také použití mírně tvrdší pěny v podrážce na vnitřní straně boty a v zadní části. Tato technologie značky HOKA J-Frame, která je tak pojmenována kvůli tvaru panelu z tužší pěny, se často používá v botách, které jsou navrženy tak, aby poskytovaly ještě lepší kontrolu v náročném terénu. Pokud potřebujete větší dynamiku běhu, oceníte patentované řešení HOKA Profly Jedná se o dva speciální typy pěny použité v mezipodešvi, které se vzájemně doplňují. Ta zadní je měkká a skvěle tlumí nárazy, zatímco ta přední je tužší a umožňuje dynamický odraz od prstů.

Široká nabídka produktů HOKA

Díky rychle rostoucí popularitě značka rychle rozšířila svůj sortiment. Dnes katalogy značky HOKA obsahují desítky modelů určených pro různé aktivity. Základem však zůstávají výrobky pro běžce. V současné době jeden z dostupných modelů zahrnuje jak HOKA boty pro trailový běh, stejně jako modely pro běh po asfaltu. Ty první jsou fenomenální na horských stezkách a lesních cestách. Některé modely už mají kultovní status a těžko najdete běžce, který by neslyšel o modelu HOKA Speedgoat 4 Ty nabízí vynikající tlumení na tvrdém povrchu. To se projeví ve větším pohodlí při běhu i na dlouhé vzdálenosti. Mezi modely jsou jak ultralehké startovní boty a tréninkové modely, tak i boty na delší vzdálenosti. Návrháři připravili také zcela samostatnou řadu obuvi pro milovníky turistiky. Turistické boty HOKA nabízí vysoký komfort a vynikající přilnavost na stezkách. Díky vysokým a nízkým modelům můžete snadno najít optimální model pro své potřeby a cesty, které se chystáte absolvovat. V nabídce výrobce jsou velmi oblíbené také boty HOKA pro každodenní nošení Modely z lifestylové kolekce dokonale kombinují vysoký komfort nošení, moderní design a velmi nízkou hmotnost.

Značka HOKA není jen obuv, ale také oblečení připravené pro běžce a další sportovce. Extrémně lehké oblečení pro všechna roční období zajišťuje tělu optimální podmínky bez ohledu na počasí. Letní oblečení HOKA je vysoce prodyšné a v horkém počasí rychle odvádí vlhkost. Síťovaná trička a kraťasy zaručují naprostou volnost pohybu. Pro chladnější část roku připravil výrobce širokou nabídku mikin, legín a bund, které pomohou ochránit tělo před rychlým ochlazením. Lehké bundy HOKA proti větru, funkční běžecké čepice a lehké rukavice se skvěle hodí na každodenní běžecké tréninky.

Boty HOKA si můžete zakoupit online na 8a.cz

Nabízíme široký výběr obuvi od tohoto výrobce. Mezi nimi najdou ten správný model jak lidé, kteří se s tímto typem běžecké obuvi teprve seznamují, tak i ti, kteří již HOKA znají a hledají další model pro zdolávání horských běžeckých výzev. Účastníte se ultra závodů nebo potřebujete pohodlné boty na odpolední trénink v parku? Běháte občas, nebo považujete týden bez několika tréninků za ztrátu času? V rozsáhlé nabídce značky HOKA najdete něco pro všechny typy běžců. 8a.cz je místo, kde sáhnete po nejikoničtějších modelech HOKA Speedgoat, Torrent nebo Zinal!