top

Montura Horolezecké boty

Horolezecké boty Montura jsou moderní obuví, která vám umožní jistý pohyb v horských podmínkách. Na sněhu a ledu budou dobře fungovat i modely přizpůsobené poloautomatickým mačkám.
Zobrazení Mřížka Seznam

8 výrobky

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

8 výrobky

na stránce
Vymazat

Montura - vysokohorská obuv pro náročné uživatele

Designéři italské značky se snaží uspokojit i ty nejnáročnější uživatele horské obuvi. Po seznámení s nabídkou tohoto výrobce můžeme s jistotou říci, že se jim to daří skvěle. Mezi botami najdete mimořádně propracované modely s fantastickým designem a stejnými funkčními vlastnostmi. V nabídce jsou jak extrémně moderní horské boty Montura, které využívají nejnovější dostupná konstrukční řešení, tak i boty, které využívají osvědčené materiály, díky nimž připomínají spíše tradiční horskou obuv.

Jaké jsou vlastnosti vysokohorských bot Montura?

Montura je známá především svými inovativními modely, které udávají nové směry na trhu s obuví. Extrémně lehké boty obsahují mnoho řešení, která se dříve používala pouze u jiných typů obuv Montura Pro dosažení nízké hmotnosti a zachování správné tuhosti boty pro poloautomatické mačky byly použity výztuhy Pro Carbon. U nejvyšších modelů byly tradiční tkaničky nahrazeny dvoustupňovým systémem nastavení Speed Lacing. Speciální linie se dvěma zarážkami umožňuje dokonalé přilnutí boty k noze. Samostatně nastavitelná horní a spodní zóna umožňuje přizpůsobit botu jakémukoli typu terénu. Změn doznala i konstrukce svršku. 3D Wrapping System je technologie, která nabízí optimální rozložení síly při každém kroku. Snižuje tlakové body a zvyšuje odolnost celé konstrukce. Pokročilá podrážka Vibram® Mont je nejlepším řešením pro vysoké hory. Pryž, která kombinuje vynikající přilnavost a vysokou odolnost, je ideální do kamenitého terénu. Nabízí optimální trakci jak na rovných skalních deskách, tak na velmi malých schodech.

Horské boty Montura v obchodě 8a.cz

Stejně jako ostatní obuv Montura jsou i vysokohorské boty dokonalou kombinací moderních řešení. Většina modelů se vyznačuje velmi nízkou hmotností. To je velká výhoda při horolezectví a také při překonávání delších vzdáleností. Téměř všechny vysokohorské boty jsou navíc vybaveny membránou GORE-TEX®. Tím je zajištěna spolehlivá ochrana proti vodě a sněhu, které se do boty nedostanou. Je to dokonalé řešení při překonávání náročného horského terénu. Prodyšnost membrány navíc pomáhá udržovat optimální klima uvnitř boty. V nabídce jsou samozřejmě i modely pro milovníky klasických řešení. Vysokohorské boty Montura vyrobené výhradně z kůže bez membrány jsou skvělou volbou pro letní měsíce, kdy je sníh a srážky mnohem méně časté.