top

Lavinové vyhledávače a vysílače

Lavinové detektory a vysílače jsou mimořádně moderní zařízení, která zvyšují šanci na úspěšnou záchrannou akci. Měly by být součástí výbavy každého skialpinisty, hned vedle ostatních prvků lavinového ABC.
3
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

3 položek

na stránce
  1. -10%
    Lavinová sada Black Diamond Guide Avy Safety Set - blue

    wish list

  2. -6%
    Lavinovy vyhledávač Black Diamond Guide BT

    wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

3 položek

na stránce

Lavinové detektory a vysílače - jak fungují

Ačkoli jsou lavinové detektory a vysílače stále oblíbenějším vybavením, mnoho lidí plně nerozumí tomu, jak fungují. Detektor je zařízení, které dokáže vysílat a přijímat signály vysílané na příslušné frekvenci prostřednictvím speciálních antén. Při výpravě je nutné zapnout lavinový detektor. Pokud vás zasype lavina, zařízení bude i nadále vysílat signál. Ostatní lavinové detektory, které se vyhnuly zasypání lavinou, mohou přepnout svá zařízení do režimu příjmu. To umožňuje lavinovým detektorům a vysílačům lokalizovat místo, kde se může zasypaná osoba nacházet. Aby byly lavinové detektory účinné, měli by jimi být vybaveni všichni turisté. To dobře vědí zkušení skialpinisté, kteří se bez nich nikdy nevydávají na cestu. Je také nutné odpovídající školení, aby se používání detektoru stalo reflexivním - každá vteřina je nesmírně cenná.

Detektory a majáky jsou schopny určit polohu osoby, která se ocitla pod sněhem. Vlastnictví lavinového detektoru umožňuje přesné a rychlé vyhledávání zasypaných osob a šetří čas, jehož uplynutí výrazně snižuje šanci na záchranu. Moderní lavinové detektory jsou spolehlivá zařízení, na kterých často závisí lidské životy.

Lavinové detektory a vysílače

Všechny lavinové detektory a vysílače nabízené v našem obchodě jsou testovaná zařízení vyznačující se velmi vysokou spolehlivostí. Nabízíme široký výběr modelů lišících se vzhledem, nabízenými funkcemi a obsluhou. Renomovaní výrobci lavinového vybavení, jako je Ortovox, zaručují nejvyšší kvalitu. Nabízíme také lavinové soupravy, které obsahují lavinové ABC, tj. detektor, lopatu a sondu. Jedná se o vynikající řešení pro ty, kteří začínají se skialpinismem a chtějí si relativně rychle doplnit potřebné vybavení.