top

Lavinové vyhledávače a vysílače

Lavinové vyhledávače a vysílače jsou mimořádně moderní zařízení, která zvyšují šanci na úspěšnou záchrannou akci. Měly by být součástí výbavy každého skialpinisty, hned vedle ostatních prvků lavinového setu.
Nenašli jsme žádné výrobky odpovídající Vašemu dotazu.
Vymazat

Lavinové vyhledávače a vysílače - jak fungují

Ačkoli jsou lavinové vyhledávače a vysílače stále oblíbenějším vybavením, mnoho lidí plně nerozumí tomu, jak fungují. Vyhledávač je zařízení, které dokáže vysílat a přijímat signály vysílané na příslušné frekvenci prostřednictvím speciálních antén. Při výpravě je nutné zapnout lavinový vyhledávač. Pokud vás zasype lavina, zařízení bude i nadále vysílat signál. Ostatní majitelé vyhledávačů, kteří se vyhnuli lavině, mohou přepnout svá zařízení do režimu příjmu. To umožňuje lavinovým vyhledávačům a vysílačům lokalizovat místo, kde se může zasypaná osoba nacházet. Aby byly lavinové vyhledávače účinné, měli by jimi být vybaveni všichni turisté. To dobře vědí zkušení skialpinisté, kteří se bez nich nikdy nevydávají na cestu. Je také nutné odpovídající školení, aby se používání vyhledávače stalo reflexivním - každá vteřina je nesmírně cenná.

Vyhledávače a vysílače jsou schopny určit polohu osoby, která se ocitla pod sněhem. Vlastnictví lavinového vyhledávače umožňuje přesné a rychlé vyhledávání zasypaných osob a šetří čas, jehož uplynutí výrazně snižuje šanci na záchranu. Moderní lavinové vyhledávače jsou spolehlivá zařízení, na kterých často závisí lidské životy.

Lavinové pípáky

Lavinový vyhledávač, je nezbytnou součástí vybavení každého, kdo se chystá lyžovat, jezdit na snowboardu nebo pohybuje se v zimním horském terénu. Vyhledávač však nestačí, je velmi důležité se před jeho použitím vyškolit. Školení učí uživatele, jak správně používat a udržovat svůj pípák, a také poskytují instrukce, jak hledat a lokalizovat osobu zasypanou lavinou. Školení navíc poskytují příležitost procvičit si používání vyhledávače v kontrolovaném prostředí, což může pomoci vybudovat si sebedůvěru a zlepšit reakční dobu v reálné nouzové situaci. Je velmi důležité pravidelně trénovat používání vyhledávače, abyste se v případě nouze cítili pohodlně a jistě.

Všechny lavinové vyhledávače neboli pípáky nabízené v našem obchodě jsou testovaná zařízení vyznačující se velmi vysokou spolehlivostí. Nabízíme široký výběr modelů lišících se vzhledem, nabízenými funkcemi a obsluhou. Renomovaní výrobci lavinového vybavení, jako je Ortovox, zaručují nejvyšší kvalitu. Nabízíme také lavinové sety, které obsahují lavinovou svatou trojici, tj. vyhledávač, lopatu na sníh a sondu. Jedná se o vynikající řešení pro ty, kteří začínají se skialpinismem a chtějí si relativně rychle doplnit potřebné vybavení.