top

Funkční oblečení

Termoaktivní oblečení je nezbytné pro každého sportovce i turistu. Poskytuje potřebný komfort během horské expedice a tréninku, nabízí vysokou prodyšnost a udržuje správnou tělesnou teplotu během námahy.
Zobrazení Mřížka Seznam

1141 výrobky

Zobrazení Mřížka Seznam

1141 výrobky

Vymazat

Jaké jsou úkoly tepelného oblečení?

Oblečení určené pro použití při fyzické aktivitě se obvykle označuje jako termální oblečení. Jak se liší od zboží, které najdete v tradičním obchodě s oblečením. Termoaktivní oděvy jsou primárně určeny k udržování optimální tělesné teploty během aktivity. Na jedné straně musí účinně chránit před povětrnostními vlivy. Když jedeme v zimě na hory, je to zodpovědné za optimální izolaci. Na druhou stranu by měl v horkém dni na stezce nabízet účinné větrání. Na druhou stranu musí tepelné oblečení poskytovat optimální pohodlí v těsné blízkosti těla. Z tohoto důvodu je důležité, aby vlhkost a přebytečné teplo byly rychle odváděny a aby struktura použitých materiálů byla příjemná na dotek. Pouze v případě termooblečení od horských a outdoorových značek můžeme počítat s optimálním kompromisem mezi těmito dvěma potřebami - ochranou před vnějšími vlivy a optimálním hospodařením s teplem produkovaným tělem.

Mezi těmito oděvy najdete rozmanitou nabídku termoprádla určeného pro řadu outdoorových a sportovních aktivit. V široké nabídce mikin, triček, legín a dalších produktů si každý outdoorový nadšenec najde ideální oblečení pro svou aktivitu. Teplejší modely termo oblečení jsou ideální pro zimní aktivity v horách. Správná izolace je nezbytná nejen pro vysokohorské túry, ale také pro zdolávání nejen nejvyšších, ale i zcela zasněžených cest. Pro sportovce je nejdůležitější široký rozsah pohybu a účinný odvod vlhkosti. Právě s ohledem na ně se vytváří specializované termální oblečení pro běh, lyžování nebo cyklistiku. Pánské termooblečení a zenské najdete v obchodě. 8a.cz.

Z jakých materiálů se vyrábí termoprádlo?

Klasické materiály, jako je bavlna, nemají v tepelném oblečení dobré vlastnosti. Proto návrháři vždy hledali vlákna, která jsou lehká, rychleschnoucí a poskytují optimální tepelný komfort. Dnes se většina modelů vyrábí ze syntetických vláken. Vhodné směsi polyesteru, nylonu, elastanu nebo polypropylenu zajišťují bleskový odvod potu z pokožky ven, vysokou prodyšnost a optimální tepelné vlastnosti. Díky diverzifikovaným vlastnostem vláken jsou syntetické termoaktivní oděvy takových výrobců, jako jsou Brubeck nebo Sensor často volí sportovci a lidé provozující více či méně intenzivní fyzické aktivity. Je to zkrátka ideální volba, kdykoli se budete trochu více hýbat, ať už budete pěšky zdolávat horské stezky, stoupat na horské vrcholy, běhat v parku nebo jezdit na kole. K dispozici je také přírodní alternativa, kterou je termo prádlomerino Speciální odrůda vlny je velmi příjemná na dotek a poskytuje vynikající tepelné vlastnosti. Rychlostí sušení je horší než syntetická vlákna, ale má mnoho dalších výhod, které ocení ti, kdo volí přírodnější materiály. Lídry v merino oblečení jsou bezesporu značky jako Icebreaker nebo SmartWool.

Lehké termální oblečení na léto

Vysoká úroveň odvětrávání, prodyšnost a rychlý odvod potu od pokožky zůstávají při letních aktivitách prioritou. Všechny lehké thermo-aktivní trička splňují tyto požadavky. Tato trička a topy bez rukávů jsou vyrobeny z prodyšných materiálů a skvěle se hodí na letní pěší turistiku, horský běh nebo cyklistiku. Poryvy vzduchu dokonale ochladí pokožku a materiál velmi rychle vyschne. Tím se eliminuje problém nepříjemných studených obkladů, které se často vyskytují u oděvů vyrobených výhradně z bavlny. Podle svých preferencí si můžete vybrat trička, která jsou optimálně přizpůsobená vaší postavě, i trička s mnohem volnějším střihem. Existuje téměř nespočet verzí a modelů termoprádla na léto.

Tepelné oblečení na zimu

V zimě je nejoblíbenější volbou teplejší termoprádlo, které zajistí dostatečnou izolaci v chladném počasí. Tehdy v šatníku zůstávají lehká trička, zatímco termo-aktivní mikiny získávají na oblibě. Díky skvěle padnoucímu střihu poskytují trička s dlouhým rukávem pohodlnou první vrstvu oblečení. Termoaktivní legíny termoaktivní legíny často doplňují komplet. Pokud jde o zimní termoprádlo, je třeba zvážit jeho účel. Pro nejkrutější mrazy jsou ideální silnější modely pro méně intenzivní aktivity. Jsou ideální pro méně intenzivní aktivity, jako je běh po stezkách a lezení ve vysokých nadmořských výškách. Sportovní termoprádlo na zimu má rozlišené zóny, které zahřívají tělo na nejpotřebnějších místech, ale zároveň mají i ventilační zóny. Tyto panely, které jsou často umístěny v podpaží nebo na zádech, umožňují rychlejší odvádění vlhkosti na vnější stranu, kde je to potřeba. Technologicky nejpokročilejší zónové termoprádlo najdete v řadě X-Bionic značky.