top

Funkční spodní prádlo

Termoprádlo je základem každé soupravy oblečení pro aktivity. Ať už běháte v parku, lezete po horách nebo lyžujete, prodyšné termoprádlo vám zajistí pohodlí.
Zobrazení Mřížka Seznam

1117 výrobky

Zobrazení Mřížka Seznam

1117 výrobky

Vymazat

Termo prádlo je nezbytnou součástí horského oblečení

Je to proto, že zbytek konstrukce oblečení - tzv. prodyšné oblečení - je na něm založen. termoaktivní prádlo, které tvoří jakousi základnu, přiléhající přímo k tělu, je nejdůležitějším prvkem systému prodyšného oblečení. Jeho hlavním úkolem je zajistit optimální tepelný komfort a příjemné suché klima kolem pokožky. Funkční oblečení absorbuje vlhkost, kterou naše tělo produkuje během fyzické aktivity, a okamžitě ji přenáší do dalších vrstev. Odtud ji lze přenést ven. A cítíme se pohodlně. Prodyšné spodní prádlo zabraňuje pocitu "studeného obkladu". Co to je? Všichni známe ten pocit, kdy se nám propocené bavlněné tričko lepí na záda jako studený obklad. Mrazí nás a vyvolává nepříjemný pocit. S termoaktivním prádlem se nic takového stát nemůže! Speciální konstrukce tkanin umožňuje účinně odvádět vlhkost a zajišťuje suchou a pohodlnou vrstvu, která přilne k tělu.

Proč se termoprádlo nazývá také prodyšné prádlo?

Protože umožňuje naší pokožce volně dýchat. Prodyšný oděvní systém poskytuje naší pokožce komfort sucha a volné výměny vzduchu, přestože máme na sobě několik vrstev. To je klíčem k udržení vysoké úrovně pohodlí během cvičení. Ať už se vydáváte na trek v klidném tempu po horské stezce, nebo se účastníte závodů a běžíte rychle s lehkým batohem, potřebujete oblečení, které vám správně padne. Proto se termooblečení vyrábí v mnoha různých variantách, které lze přizpůsobit nejen převládajícím povětrnostním podmínkám, ale také dané aktivitě. Sportovní modely jsou nejprodyšnější ze všech a umožňují průchod vodních par mezi vlákny. Termoaktivní prádlo má také tu úžasnou vlastnost, že rychle schne. Když si během túry v horách sundáte batoh, abyste si odpočinuli, má tričko i bez sundání šanci během několika minut uschnout. Takže když si batoh nasadíte zpět, nebudete mít nepříjemný pocit mokrých zad.

Termální oděv je o spolupráci

V horském obchodě 8a.cz najdete mnoho modelů termoaktivního spodního prádla z různých materiálů. Je to první vrstva každého technického oblečení pro aktivity v horách a v přírodě. Má velký vliv na to, jak oděv jako celek funguje. Termoprádlo je po celou dobu v kontaktu s tělem, a pokud je špatně zvoleno, ani ta nejlepší bunda s membránou nebo superprodyšný softshell nedokáže udržet pohodlí. V takovém případě se vlhkost a přebytečné teplo zachytí vedle pokožky a způsobí nepříjemný pocit. A co přesně je termoprádlo, které nás před takovou situací dokonale ochrání? Jedná se o trička s krátkým a dlouhým rukávem, termální mikiny a termoprádlo v podobě dámských kalhotek a podprsenek, pánských boxerek, kalhot a legín. Je to první vrstva oblečení do hor, kterou si můžete zvolit jak do letních veder, tak do zimních minusových teplot. Správně zvolená souprava bude mít vlastnosti, které zajistí teplo při nízkých teplotách a účinně odvedou vlhkost a ohřátý vzduch ven během horkého počasí. Nejpokročilejší konstrukce jsou často vyvíjeny celými týmy vědců, jako je tomu v případě X-Bionic výrobků, které jsou založeny na laboratorních výsledcích chování těla v daných podmínkách.

Termální oblečení na léto

Typické letní modely se vyznačují velmi rozmanitým střihem. Na jedné straně existují přiléhavé modely, které se dokonale přizpůsobí tělu. Často se jedná o trička a mikiny určené jako první vrstva při vyšších teplotách. Na druhou stranu existují i uvolněnější modely, které zajišťují zvýšené proudění vzduchu a jsou ideální pro nejteplejší dny. Ať už si vyberete jakýkoli typ, můžete si být jisti, že jsou v něm použity ultralehké materiály. Díky nim je značkové termotriko velmi lehké a snadno se balí. Některé modely používají různá další vlákna, například syntetická vlákna odvádějící vlhkost s ionty stříbra, které brání množení bakterií během aktivity. To je důležité zejména v případě, že se prádlo bude používat při horských výpravách v horkých dnech. Mezi výrobky určenými na léto najdeme modely pro mnoho různých sportů a horských aktivit. Ať už se věnujete horskému kolu, lezení po skalách, pěší turistice nebo běhu, určitě si vyberete ten správný model.

Jaké termoprádlo na zimu?

Dobře padnoucí termoprádlo poskytuje vynikající izolační vrstvu. Umožňuje také odvádět vlhkost produkovanou tělem, což je ještě důležitější než v létě. Mokré spodní prádlo může rychle vést k nebezpečnému podchlazení, kterému žádná péřová bunda nezabrání. Teplejší termooblečení, jako jsou trička s dlouhým rukávem, je nepostradatelné při zimní horské turistice, horolezectví, lezení v ledu a všech typech lyžování. Použití silnějších a izolačních materiálů může tělo ochránit před rychlým poklesem teploty a nebezpečným ochlazením. Nejtlustší modely připomínají tenké fleecové mikiny, ale vyznačují se mnohem lepším přilnutím k tělu, takže je lze snadno použít jako první vrstvu technického oblečení. Syntetické produkty však nejsou jedinou možností. Skvělou alternativou je termoprádlo z přírodních vláken, konkrétně z merino vlny. Vlna z novozélandských ovcí merino, kterou používají značky jako např. Vlna, kterou používají značky jako Icebreaker nebo Smartwool, se vyznačuje nadprůměrnými izolačními vlastnostmi. Kromě toho je materiál velmi příjemný na dotek, "nekouše" a má bakteriostatické vlastnosti. To znamená, že brání množení bakterií, což znamená, že naše spodní prádlo tak rychle nezapáchá. Teplé merino termoprádlo je skvělou volbou pro mnoho aktivit nejen v zimě, ale i v přechodných obdobích roku.

Dýchatelné spodní prádlo - obchod 8a.cz je skvělou volbou

V horském obchodě 8a.cz najdete široký výběr termoprádla pro muže i ženy. Jsou přizpůsobeny pro činnost, kterou vykonáváte, nebo pro roční období, ve kterém je chcete používat. Termoprádlo má řadu technologických funkcí, pro které si ho zamilujete. Například letní modely mají v mnoha případech speciální prodyšné panely, které zvyšují proudění vzduchu. Běžecké modely prodyšného spodního prádla mají často reflexní prvky, které zvyšují vaši viditelnost po setmění. Mají také malé kapsy, do kterých si můžete uložit například energetický gel nebo klíče od domu.

Náš obchod nabízí pánské i dámské termoprádlo. Díky optimalizovanému střihu, který se dokonale přizpůsobí vaší postavě, vám naše termoprádlo pro běh, cyklistiku, horolezectví a turistiku pomůže zachovat maximální pohodlí při zdolávání výzev po celý rok. Vybírejte modely nabízené předními outdoorovými značkami, jako jsou The North Face, Patagonia, Arc'teryx, Brubeck, Columbia, Sensor, Icebreaker, X-Bionic nebo Marmot a užijte si optimální pohodlí na horských stezkách. Obchod 8a.cz je špičkové termální oblečení pro všechny milovníky horských sportů, turistiky a outdoorových aktivit.