top

Ferratové rukavice

Rukavice na via ferratu vám pomohou efektivně se pohybovat po jednotlivých úsecích ocelového lana. Umožňují chránit ruce i při kontaktu s řetězy a lanem.
17
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

17 položek

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

17 položek

na stránce

Rukavice via ferrata - ochrana rukou

Rukavice na via ferraty jsou jedním z těch prvků, které nejsou nutností, ale když si je nasadíte na ruce, určitě tohoto rozhodnutí nebudete litovat. Trasy typu Via ferrata vyžadují pohyb po ocelových lanech s použitím spon, někdy řetězů nebo žebříků. Vyplatí se myslet na správnou ochranu rukou. Rukavice na via ferraty chrání nejen pokožku rukou před odřeninami způsobenými kontaktem s těmito prvky. Budou mít také pozitivní dopad na naši bezpečnost. Ruce na ocelových lanech nekloužou, což může být užitečné zejména v teplejší části roku. Silné slunce může způsobit, že pokožka na rukou zvlhne a uchopení spon nebo lezení po žebřících může být problém. V rukavicích už na těchto faktorech nezáleží a můžete se cítit jistě. Ochrana rukou je důležitá i při lezení po úsecích. Kámen může být ostrý a materiál ochrání vaši pokožku před poškozením.

Rukavice Trans ferrata - ochranné materiály

Rukavice via ferrata dostupné v obchodě nabízejí 8a.cz se vyznačují různými použitými materiály, avšak zjednodušeně řečeno se obvykle jedná o kombinaci kůže a syntetických materiálů. Tímto způsobem je možné dosáhnout vhodné cirkulace vzduchu na vnější straně ruky, což se může ukázat jako velmi užitečné při vyšších teplotách. Na druhou stranu je většina rukavic z vnitřní strany podšitá kůží. Díky tomu je možné dosáhnout správné přilnavosti i na povrchu, jako jsou příčky žebříku nebo spony umístěné ve skále. Pokud se chcete v tomto náročném terénu pohybovat s jistotou, je jistý úchop neocenitelný. Kůže je také známá svou zvýšenou odolností proti poškození. Výběr materiálu je věcí individuálních preferencí

Klika via ferrata - konstrukce přizpůsobená ocelovému lanu

Rukavice via ferrata se vyznačují specifickou konstrukcí; měly by dobře padnout na ruku a zároveň ji netlačit. Konstrukce spočívá v použitých materiálech, které by se na jedné straně měly vyznačovat potřebnou prodyšností, na druhé straně vyšší odolností. Z vnitřní strany jsou podšité kůží pro lepší uchopení a bezpečné držení. Mezi modely určenými pro lezení na via ferratách rozlišujeme rukavice s prsty a bez prstů. Jedná se o volbu mezi prodyšností a určitým stupněm ochrany proti odřeninám a ostrým kamenům. Obvykle jsou také vybaveny zapínáním na suchý zip, takže se velmi snadno nasazují a sundávají po absolvování ferraty.