top

Ferratové karabiny

Karabiny via ferrata jsou praktickým řešením vybaveným automaticky uzamykatelnými zámky. Zvyšují bezpečnost při pohybu na trasách typu via ferrata.
Zobrazení Mřížka Seznam

2 výrobky

 1. -14%
  Karabina Climbing Technology K-Advance Top Shell - black
  Karabina Climbing Technology K-Advance Top Shell - black
  včetně DPH 819Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 869Kč (-5%)
  Doporučená cena výrobce 959Kč (-14%)
  Extra -10% s kódem CLIMB10

  wish list

 2. -15%
  Karabina Climbing Technology K-Advance Top Shell - silver
  Karabina Climbing Technology K-Advance Top Shell - silver
  včetně DPH 669Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 659Kč (+2%)
  Doporučená cena výrobce 789Kč (-15%)
  Extra -10% s kódem CLIMB10

  wish list

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

2 výrobky

Vymazat

Ferratové karabiny - bezpečnost

Ferratové karabiny byly navrženy tak, aby uživatelům poskytovaly maximální bezpečnost. Na rozdíl od modelů vybavených klasickým šroubovacím zámkem mají tyto karabiny automatický zámek. V praxi to znamená, že po připojení karabiny k ocelovému lanu se zámek automaticky uzamkne. Tím se eliminuje riziko omylu. To vyžadovalo sešroubování karabin, což bylo nejen poměrně těžkopádné, ale také zvyšovalo pravděpodobnost nehody. Použití automatické konstrukce také zkracuje dobu potřebnou k přepínání mezi po sobě jdoucími úseky via ferraty a je také mimořádně intuitivní. Proto se můžeme plně soustředit na cestu, kterou se chystáme lézt, správné umístění nohou a přesnost každého pohybu. Ferratové karabiny lze také použít v brzdách s tlumičem pádů jako náhradní prvky, při práci ve výškách a v lanových parcích.

Ferratové karabiny - snadné použití

Ferratové karabiny se velmi snadno používají. Nemusíte se obávat, že by přepínání mezi úseky bylo méně efektivní. Tyto karabiny mají přiměřeně větší vůli, díky čemuž dobře fungují s jakýmkoli prvkem používaným pro dodatečné jištění. Lze je připnout na řetězy a ocelová lana a díky automatickým zámkům nemusíte myslet na to, zda karabiny našroubovat. Tento intuitivní systém to udělá za vás, čímž sníží riziko chyb. Ferratové karabiny jsou o něco větší než klasické modely, jejich tvar je výjimečně ergonomický, díky čemuž bezpečně padnou do ruky. Taková konstrukce umožňuje snadné a pohodlné provádění všech úkonů spojených s pohybem na via ferratě. Jsou vhodné i pro práci ve výškách a v lanových parcích.

Ferratové karabiny - vlastnosti

V obchodě 8a.cz najdete ferratové karabiny renomované italské společnosti Climbing Technology. Jsou určeny pro turisty, kteří se rozhodli vyzkoušet si via ferraty. Jedná se o činnost, která vyžaduje vyšší úroveň zdatnosti a odolnosti vůči expozici. Via ferraty často vedou po hřebeni, proto se nedoporučují lidem, kteří mají problémy s pobytem v otevřeném prostoru a ve větších nadmořských výškách. Důležité jsou také zkušenosti, protože tato činnost není pro začátečníky. Než se rozhodnete vydat na tento typ trasy, měli byste se zamyslet nad vlastní přípravou, a to jak z hlediska fyzické zdatnosti, tak i vybavení. Může být důležité hlavně v obtížněji exponovaných částech. Při plánování takových výletů byste měli vzít v úvahu také obtížnost dané feráty a přizpůsobit ji svým schopnostem.