top

Ferratové karabiny

Karabiny via ferrata jsou praktickým řešením vybaveným automaticky uzamykatelnými zámky. Zvyšují bezpečnost při pohybu na trasách typu via ferrata.
4
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

4 položek

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

4 položek

na stránce

Karabiny via ferrata - bezpečnost

Karabiny via ferrata byly navrženy tak, aby uživatelům poskytovaly maximální bezpečnost. Na rozdíl od modelů vybavených klasickým šroubovacím zámkem mají tyto karabiny automatický zámek. V praxi to znamená, že po připojení karabiny k ocelovému lanu se zámek automaticky uzamkne. Tím se eliminuje riziko omylu. To vyžadovalo sešroubování karabin, což bylo nejen poměrně těžkopádné, ale také zvyšovalo pravděpodobnost nehody. Použití automatické konstrukce také zkracuje dobu potřebnou k přepínání mezi po sobě jdoucími úseky via ferraty a je také mimořádně intuitivní. Proto se můžeme plně soustředit na cestu, kterou se chystáme lézt, správné umístění nohou a přesnost každého pohybu. Karabiny Via ferrata lze také použít v lanyardech s absorbéry jako náhradní prvky, při práci ve výškách a v lanových parcích.

Karabiny via ferrata - snadné použití

Karabiny via ferrata se velmi snadno používají. Nemusíte se obávat, že by stříhání mezi úseky bylo méně efektivní. Tyto karabiny mají přiměřeně větší vůli, díky čemuž dobře fungují s jakýmkoli prvkem používaným pro dodatečné jištění. Lze je připnout na řetězy a ocelová lana a díky automatickým zámkům nemusíte myslet na to, zda karabiny našroubovat. Tento intuitivní systém to udělá za vás, čímž sníží riziko chyb. Karabiny Via ferrata jsou o něco větší než klasické modely; jejich tvar je výjimečně ergonomický, díky čemuž bezpečně padnou do ruky. Taková konstrukce umožňuje snadné a pohodlné provádění všech úkonů spojených s pohybem na via ferratě. Jsou vhodné i pro práci ve výškách a v lanových parcích.

Karabiny via ferrata - vlastnosti

V obchodě 8a.cz najdete via ferrata karabiny renomované italské společnosti Climbing Technology. Jsou určeny pro turisty, kteří se rozhodli vyzkoušet si via ferraty. Jedná se o činnost, která vyžaduje vyšší úroveň zdatnosti a odolnosti vůči expozici. Via ferraty často vedou po hřebeni, proto se nedoporučují lidem, kteří mají problémy s pobytem v otevřeném prostoru a ve větších nadmořských výškách. Důležité jsou také zkušenosti, protože tato činnost není pro začátečníky. Než se rozhodnete vydat na tento typ trasy, měli byste se zamyslet nad vlastní přípravou, a to jak z hlediska fyzické zdatnosti, tak i vybavení. Může být důležitá hlavně v obtížněji exponovaných částech. Při plánování takových výletů byste měli vzít v úvahu také obtížnost dané ferraty a přizpůsobit ji svým schopnostem.