top

Boty na ferratu

Boty na via ferratu jsou modely vybavené podrážkou s vysokou přilnavostí. Vyznačují se také konstrukcí, která zaručuje pohodlný pohyb na cestách různého charakteru.
Zobrazení Mřížka Seznam

190 výrobky

na stránce
 1. -10%
  Nástupové boty Zamberlan Salathe RR - blue

  wish list

 2. -10%
  Boty na ferratu Zamberlan Salathe RR - taupe

  wish list

 3. -23%
  Dámské nástupové boty AKU Rock DFS GTX - jade

  wish list

 4. -31%
  Nástupové boty AKU Rock DFS - green

  wish list

 5. -10%
  Nástupovky Scarpa Gecko - taupe/mango

  wish list

 6. -10%
  Nástupové boty Scarpa Mescalito - azure/gray

  wish list

 7. -10%
  Nástupovky Scarpa Crux - shark/tonic/gray

  wish list

 8. -15%
  Boty Hanwag Makra Light GTX - seablue/orange

  wish list

 9. -15%
  Boty Hanwag Makra Light GTX - asphalt/orange

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

190 výrobky

na stránce
Vymazat

Boty na ferratu - správná podrážka je základ

Při výběru bot na ferraty byste měli věnovat pozornost především podrážce. Je důležité, aby poskytovala odpovídající úroveň tlumení a přilnavosti v rozmanitém terénu. Při plánování přechodu trasy typu ferrata je třeba počítat nejen s pohybem v často exponovaném skalnatém terénu, který může vést po hřebeni. Je to také přístup pod cestu, která obvykle začíná ve vyšších částech hor. Z tohoto důvodu byste měli zvolit podrážku se správnou tuhostí a vysokou přilnavostí k zemi. Míra tuhosti je již individuální záležitostí, protože každý uživatel bude hledat trochu jinou podrážku. Podrážky kategorie boty na ferratu jsou často vybaveny také plochou zónou v přední části. Díky tomu je možné efektivně překonávat fragmenty mírně lezeckého charakteru. Jedná se o odkaz na lezeckou obuv na ploché gumě. Tímto způsobem nebude překonání svislého úseku ve skále představovat technický problém.

Ferratové boty - konstrukce

Boty na ferratu jsou také specifickou konstrukcí, která je úspěšným kompromisem mezi trekovými botami a lezečkami. V nabídce obchodu 8a.cz jsou jak nízké modely, tak boty mírně přesahující kotník. Druhá možnost se bude líbit zejména lidem, kteří se obávají o stabilitu kotníků. Těmto uživatelům můžeme nabídnout všechny modely označené v názvu jako Mid. Via ferraty se často provozují za plného slunečního svitu, takže pohyb v typické celoroční turistické obuvi může být problematický. Stojí za to zvážit nižší boty a modely z materiálů, které nabízejí potřebné větrání. Nejoblíbenějším obdobím pro výlety na ferraty je léto, které může být v Itálii, zemi známé pro tento typ atrakcí, mimořádně horké.
K tématu konstrukce je třeba dodat několik slov o typu šněrování. Boty na ferratu se většinou šněrují až úplně dopředu. Šněrování je také poměrně husté a přesné, takže boty dobře a přesně padnou na nohu. To je důležité zejména při pohybu v náročnějším terénu, kde záleží na přesnosti každého kroku.

Boty na ferratu - co si ještě vzít na zajištěnou cestu?

Boty na ferratu jsou jen jedním z prvků vybavení, které se při tomto typu aktivity mohou hodit. Je důležité zvolit vhodné boty, které poskytnou oporu v jakémkoli terénu. Svůj úkol by měly plnit jak při přístupu k ferratě, tak při pohybu po jejích dalších úsecích. Je také nutné mít patřičné pohodlí, abyste se mohli stoprocentně soustředit na jistotu nohou a připnutí karabin do ocelového lana. Kromě bot byste s sebou měli mít také ferratový set, který se skládá z brzdy s tlumičem pádů, úvazku a přilby. Při balení na ferratu se vyplatí myslet na správnou hydrataci během cesty. Často vede po hřebeni a v terénu, kde je obtížné najít zdroj vody. Pokud se v terénu nemůžete rozloučit s horkým čajem, je nejlepší vzít si batoh s hydratačním systémem v podobě hydrovaku nebo termosky. Nezbytná je také bunda s membránou, která zajistí ochranu před deštěm v případě náhlé změny počasí.