top

Ferratové boty

Boty na via ferraty jsou modely vybavené podrážkou s vysokou přilnavostí. Vyznačují se také konstrukcí, která zaručuje pohodlný pohyb na trasách různého charakteru.
146
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 146

na stránce
 1. -5%
  Nástupové boty Scarpa Mescalito - azure/gray

  wish list

 2. -12%
  Nástupové boty Scarpa Gecko - shark/azure

  wish list

 3. -5%
  Nástupové boty Scarpa Gecko - petrol/mustard

  wish list

 4. -30%
  Boty Scarpa Gecko City - black
  Boty Scarpa Gecko City - black
  2 319 Kč 3 314 Kč

  wish list

 5. -10%
  Dámské boty Hanwag Ferrata II GTX - black/ocean

  wish list

 6. -10%
  Nástupové boty AKU Rock Dfs Mid GTX - black/orange

  wish list

 7. -13%
  Nástupové boty AKU Rock Dfs GTX- blue/orange

  wish list

 8. -13%
  Nástupové boty AKU Rock Dfs - black/orange

  wish list

 9. -13%
  Nástupové boty La Sportiva TX2 - black/yellow

  wish list

 10. -13%
  Nástupové boty La Sportiva TX2 - carbon/maple

  wish list

 11. -12%
  Trekové boty La Sportiva TX5 Low GTX - carbon/yellow

  wish list

 12. -10%
  Dámské trekové boty La Sportiva TX5 GTX - clay

  wish list

 13. -30%
  Dámské boty Arcteryx Konseal FL - infinity/technium

  wish list

 14. -30%
  Dámské boty Arcteryx Konseal FL GTX - meta/devine

  wish list

 15. -15%
  Boty Arcteryx Konseal LT - light tatsu/black

  wish list

 16. -15%
  Boty Arcteryx Konseal FL 2 GTX - tatsu/nocturnus

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 146

na stránce

Obuv na via ferraty - správná podrážka je základ

Při výběru bot na via ferraty byste měli věnovat pozornost především podrážce. Je důležité, aby poskytovala odpovídající úroveň tlumení a přilnavosti v rozmanitém terénu. Při plánování přechodu trasy typu via je třeba počítat nejen s pohybem v často exponovaném skalnatém terénu, který může vést po hřebeni. Je to také přístup pod silnicí, která obvykle začíná ve vyšších částech hor. Z tohoto důvodu byste měli zvolit podrážku se správnou tuhostí a vysokou přilnavostí k zemi. Míra tuhosti je již individuální záležitostí, protože každý uživatel bude hledat trochu jinou podrážku. Podrážky kategorie: via ferrata jsou často vybaveny také plochou zónou v přední části. Díky tomu je možné efektivně překonávat fragmenty mírně lezeckého charakteru. Jedná se o odkaz na lezeckou obuv na ploché gumě. Tímto způsobem nebude překonání svislého úseku ve skále představovat technický problém.

Boty na via ferraty - konstrukce

Boty na via ferraty jsou také specifickou konstrukcí, která je úspěšným kompromisem mezi trekingovou a horolezeckou obuví. V nabídce obchodu 8a.cz V nabídce obchodu jsou jak nízké modely, tak boty mírně přesahující kotník. Druhá možnost se bude líbit zejména lidem, kteří se obávají o stabilitu kotníků. Těmto uživatelům můžeme nabídnout všechny modely označené v názvu jako Mid. Via ferraty se často provozují za plného slunečního svitu, takže pohyb v typické celoroční turistické obuvi může být problematický. Stojí za to zvážit nižší boty a návrhy z materiálů, které nabízejí potřebné větrání. Nejoblíbenějším obdobím pro výlety na via ferraty je léto, které může být v Itálii, zemi známé pro tento typ atrakcí, mimořádně horké. K tématu konstrukce je třeba dodat několik slov o typu vazby. Boty na via ferraty se většinou šněrují až úplně dopředu. Šněrování je také poměrně husté a přesné, takže boty dobře a přesně padnou na nohu. To je důležité zejména při pohybu v náročnějším terénu, kde záleží na přesnosti každého kroku.

Boty na via ferraty - co si ještě vzít na železnou cestu?

Boty na via ferata jsou jen jedním z prvků vybavení, které se při tomto typu aktivity mohou hodit. Je důležité zvolit vhodnou obuv, která poskytne oporu v jakémkoli terénu. Svůj úkol by měly plnit jak při přístupu k via ferratě, tak při pohybu po jejích dalších úsecích. Je také nutné mít patřičné pohodlí, abyste se mohli stoprocentně soustředit na jistotu nohou a připnutí karabin do ocelového lana. Kromě bot byste s sebou měli mít také set na via ferratu, který se skládá z výpadu s tlumičem, postroje a helmy. Při balení na ferratu se vyplatí myslet na správnou hydrataci během cesty. Často vede po hřebeni a v terénu, kde je obtížné najít zdroj vody. Pokud se v terénu nemůžete rozloučit s horkým čajem, je nejlepší vzít si batoh s hydratačním systémem v podobě rezervoáru nebo termosky. Nezbytná je také bunda s membránou, která zajistí ochranu před deštěm v případě náhlé změny počasí.