top

Pánské lyžařské masky

Lyžařské masky pro muže ochrání váš obličej před chladem v mrazivých dnech. Nabízíme teplé neoprenové masky na lyže i lehčí modely na zimní treking a horolezectví.
Zobrazení Mřížka Seznam

4 výrobky

 1. -25%
  Rouška Extremities Guide Face Mask - black
  Rouška Extremities Guide Face Mask - black
  včetně DPH 739Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 759Kč (-2%)
  Doporučená cena výrobce 997Kč (-25%)

  wish list

 2. -38%
  Rouška Ziener Italo Box - black
  Rouška Ziener Italo Box - black
  včetně DPH 419Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 459Kč (-8%)
  Doporučená cena výrobce 682Kč (-38%)

  wish list

 3. -28%
  Termoaktivní maska Kombi P3 Halfclava - black
  Termoaktivní maska Kombi P3 Halfclava - black
  včetně DPH 749Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 689Kč (+9%)
  Doporučená cena výrobce 1049 Kč (-28%)

  wish list

 4. -33%
  Rouška Ziener Iakovo GWS Box - black
  Rouška Ziener Iakovo GWS Box - black
  včetně DPH 699Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 649Kč (+8%)
  Doporučená cena výrobce 1049 Kč (-33%)

  wish list

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

4 výrobky

Vymazat

Pánské lyžařské masky - optimální ochrana proti chladu

V chladnějším počasí je ochrana obličeje před nízkými teplotami nesmírně důležitá při jakékoli horské aktivitě. Snadno může dojít k omrzlinám nebo podráždění kůže. Pánské lyžařské masky se používají zejména v zimě, ale ve vyšších polohách hor se mohou hodit i v teplejších ročních obdobích. Každá maska má několik základních funkcí. Za prvé poskytuje tepelný komfort při nízkých teplotách a účinně chrání bradu, nos a tváře před rychlým ochlazením. Za druhé, pánské lyžařské masky chrání před větrem. V závislosti na tom, zda se jedná o lehkou funkční masku, neoprenový model nebo model vybavený membránou, která není odolná proti větru, může být tato ochrana základní nebo úplná. Za třetí, některé masky poskytují účinnou ochranu před škodlivým UV zářením. To je nepříjemné zejména při chůzi po zasněžených horských svazích za mrazivého, ale slunečného počasí. V tomto případě se paprsky dokonale odrážejí od bílého povrchu, což zvyšuje jejich nepříznivé účinky. V takovém případě poskytují vynikající ochranu před tímto nebezpečím také pánské masky vyrobené z vhodných materiálů.

Pánské lyžařské masky - nezbytnost do chladného počasí

Lyžařské masky jsou během nejchladnějších dnů strávených na lyžích nezbytností. Pro tyto účely se často volí pánské neoprenové masky, které zaručují skvělou izolaci při silných mrazech. Poskytují také dobrou ochranu před nárazovým větrem nebo proudícím vzduchem při sjezdu z kopce ve vysoké rychlosti. Masky pro muže chrání obličej před chladem mnohem lépe než tenké a velmi vzdušné kukly. Další výhodou dobře padnoucí masky je, že dokonale padne přes brýle. Tím získáte maximální ochranu, například při silném sněžení, kdy je efektivní pohyb bez dodatečné ochrany obličeje prakticky nemožný. Ve většině případů jsou pánské lyžařské masky vybaveny přídavnými ventilačními otvory, které výrazně usnadňují dýchání při intenzivní námaze. Vedle kukly, čepice a teplého nákrčníku je pánská lyžařská maska ideálním doplňkem lyžařského a snowboardového oblečení.

Pánské masky na kolo

Lehčí funkční masky volí mnoho mužů pro cyklistiku. Při rychlé jízdě v mrazivém počasí může proud vzduchu při vyšších rychlostech dále snížit vnímanou teplotu o několik nebo i více než deset stupňů. Pro zachování maximálního pohodlí je pak navíc nutné použít dodatečnou ochranu obličeje. Někteří lidé nosí jednoduše nákrčník nebo multifunkční šátek, ale ty mají tendenci při jízdě sklouzávat. Dobře padnoucí pánské funkční masky jsou vynikající volbou pro všechny cyklisty, kteří se vydávají na trasy při nízkých teplotách, a poskytují vynikající ochranu před chladem. Maska spolu s tenkou čepicí pod přilbu tvoří soupravu, která optimálně chrání hlavu před chladem. Cyklisté často volí masky Windstopper®, které jsou vybaveny nepropustnou membránou a mají vynikající větruodolné vlastnosti. Nepropouštějí dovnitř žádné poryvy a zároveň nabízejí dobrou prodyšnost. Pánské masky tohoto typu jsou poměrně lehké, takže jsou ideální jak pro turistiku, tak pro každodenní dojíždění do práce nebo do školy na kole, když teplota vzduchu prudce klesne.

Různé masky pro muže si můžete zakoupit na 8a.cz

Nabízíme mimořádně široký výběr masek pro aktivní muže. Špičkové horské značky nabízejí modely s různou konstrukcí a tloušťkou, takže si mezi nimi mohou najít tu pravou masku příznivci různých aktivit. Lehčí modely jsou ideální pro zimní trailový běh nebo turistiku po zasněžených horských stezkách. Když se počasí zhorší a studený vítr hází sníh, spolehlivá maska má cenu zlata. Pro nejnižší teploty existují silnější neoprenové pánské masky. Ať už se rozhodnete pro jakýkoli model, můžete si být jisti, že vám poskytne optimální podmínky pro použití v horském prostředí. Je to skvělá a velmi pohodlná ochrana proti větru a nízkým teplotám, která skvěle doplňuje sadu zimního oblečení. Čepice, čelenka, multifunkční šátek nebo nákrčník není vše, co si můžete vybrat. Stojí za to připomenout, že v nabídce jsou i dámské lyžařské masky.