top

Dámské bundy na hory s membránou

Dámské horské bundy s membránou jsou pokročilé modely určené pro použití v náročném terénu. V naší nabídce najdete bundy pro ženy do Tater, Alp a Himálaje - pro horolezectví a náročné treky!
81
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 81

na stránce
  1. -24%
    Dámská bunda Rab Arc Eco Jacket - storm green

    wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 81

na stránce

Dámské membránové horské bundy poskytují určitou ochranu před nepříznivým počasím

Horské membránové bundy pro ženy jsou určeny pro milovnice horských aktivit, které hledají pokročilé oblečení, které se osvědčí na náročných trekových trasách, při horolezectví, pěší turistice nebo na náročných via ferratách. Tyto modely přijdou na pomoc, když se klasické dámské turistické pláštěnky ukáží jako nedostatečné. Dámské membránové horské bundy jsou špičkové bundy od nejznámějších outdoorových značek. Jsou určeny pro nejzkušenější horské nadšence. Jsou ideální do extrémních podmínek a poskytují dobrou ochranu před extrémními povětrnostními podmínkami. Použité materiály a střihy účinně chrání před lijáky, vánicemi a hurikánovými větry. Dámské horské bundy vybavené membránou jsou první linií obrany při zhoršení počasí, proto je důležité, aby účinně chránily před extrémními povětrnostními podmínkami.

Dámské horské bundy do deště, sněhu a větru

Základem ochrany proti povětrnostním vlivům je vždy membrána. Jedná se o extrémně tenkou vrstvu, která se obvykle nachází mezi vnějším materiálem a podšívkou bundy. Často je neviditelný, ale jeho roli nelze přeceňovat. Většina membrán má porézní strukturu. Rozhodující je velikost otvorů. Musí být dostatečně malé, aby zabránily propadávání kapek vody, a zároveň dostatečně velké, aby jimi mohly procházet molekuly vodní páry. Takto precizně vytvořená konstrukce brání dešti a sněhu, které padají ven, stejně jako poryvům studeného větru. Zároveň vám umožní zbavit se vlhkosti, kterou vaše tělo produkuje během cvičení.

Nejoblíbenější z membrán je GORE-TEX®. Existuje v několika variantách, které kladou důraz na různé parametry. GORE-TEX® Active nabízí maximální prodyšnost a nízkou hmotnost, zatímco GORE-TEX® PRO je nejodolnější dostupný model. Dámské horské bundy s membránou GTX jsou obvykle nejpokročilejšími modely v kolekcích výrobců oblečení. Nabízejí vynikající ochranu před nepřízní počasí a zároveň udržují příjemné klima v blízkosti pokožky. Jsou nejčastější volbou zkušených milovnic hor, které hledají spolehlivé oblečení nejvyšší kvality.

Čím se liší dámské horské bundy s membránou od jednoduchých modelů odolných proti dešti?

Modely určené pro použití v horách jsou především z odolných materiálů, u nichž je mnohem pravděpodobnější, že přijdou do styku se skálou nebo ledem. Musí být proto odolnější proti oděru nebo roztržení než klasické outdoorové nebo turistické bundy. Výrazné rozdíly jsou také ve střihu. Dámské horské bundy s membránou musí umožňovat větší volnost pohybu v pažích, aby nebylo omezeno používání sekery nebo trekových holí v náročném terénu. Mezi rozdíly mezi běžnou bundou do deště a horským modelem patří detaily, jako je umístění kapes. U horské bundy jsou obvykle posunuty nahoru, abyste na ně dosáhli i při nošení bederního pásu batohu nebo horolezeckého úvazku. Rozdíly jsou také v kapotách. Pod horské bundy se musí vejít horolezecká přilba. Z toho vyplývají větší rozměry a četné možnosti nastavení, které umožňují optimální přizpůsobení vaší hlavě.

Nakupte dámské membránové horské bundy špičkových značek na 8a.cz

V našem obchodě nabízíme široký výběr horských bund od nejznámějších výrobců horského oblečení. Modely značek Arcteryx, BlackYak, Blcak Diamond, Salewa, The North Face jsou zárukou propracovaných výrobků, které se skvěle osvědčí v náročných horských podmínkách. V kombinaci s horskými kalhotami s membránou poskytují komplexní ochranu před nepříznivým počasím. Mezi modely najdete bundy pro náročný treking, pro horolezecké výzvy v horských stěnách a pro vysokohorskou turistiku v extrémních podmínkách. Je však třeba mít na paměti, že dámská horská bunda s membránou je pouze vnější vrstvou kompletního systému oblečení. Aby správně plnila svou funkci, měla by být doplněna vhodným termoaktivním prádlem a vrstvami zajišťujícími tepelnou izolaci, jako jsou halenky nebo lehce zateplené bundy.