top

Běžecké legíny

Běžecké legíny jsou modelem, který si ochotně vybírají ženy i muži, kteří s potěšením tráví svůj volný čas na dynamicky překonávaných běžeckých tratích.
Zobrazení Mřížka Seznam

91 výrobky

na stránce
  1. -10%
    Legíny na běhání adidas Own The Run Tights - black

    wish list

  2. -28%
    Kalhoty dámské Houdini Adventure Tights - true black

    wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

91 výrobky

na stránce
Vymazat

Dámské a pánské běžecké legíny se liší nejen designem

Stále častěji se milovníci různých aktivit, a to i ti, kteří je provozují na nezkušené úrovni, rozhodují vybavit se speciálním oblečením. Běžecké legíny se staly velmi oblíbenými u žen, které chtějí překonávat vzdálenosti co nejpohodlněji. Přiléhavý střih působí fantasticky a ve střetu s klasickým střihem nenechává nikoho na pochybách, že pohodlí je mnohem vyšší. Přiléhavý materiál se pro běžce stává téměř druhou kůží a nijak neovlivňuje jeho pohodu. Je třeba si uvědomit, že dámské běžecké legíny se liší od modelů pro muže. Výrobci často používají různé barvy a upravují také střih. Konstrukce jsou navrženy tak, aby přizpůsobení konkrétnímu tvaru těla bylo co nejjednodušší a model při nošení nezpůsoboval nepohodlí.

Vlastnosti běžeckých legín

Modely kalhot určené pro sportovní aktivity jsou především vyrobeny z materiálů s technickými vlastnostmi. Výrobci v tomto ohledu používají různé technologie. Tkaniny jsou například vybaveny řešeními pro řízení vlhkosti, jako jsou Omni-Wick™ nebo FlashDry™. Tyto vlastnosti umožňují, aby látka nejen zakrývala tělo. Pomáhá vám také udržet příjemné sucho na kůži. Vysoce kvalitní pokročilé oblečení se vyznačuje také propracovaností do nejmenších detailů. Ploché švy nebo speciální laserem řezaná perforace dále zvyšují naše pohodlí. Díky tomu nezpůsobují běžecké legíny oděrky a podráždění pokožky. Ve chvílích extrémní námahy umožňuje speciální konstrukce oděvu zvýšit potřebnou cirkulaci vzduchu.

Běžecké legíny pro aktivní ženy

Každá žena, která chce doplnit funkční oblečení vhodné pro rychlé překonávání vzdáleností, by měla mít v šatníku pohodlné běžecké legíny. Ačkoli se na první pohled může zdát, že běžecký trénink nevyžaduje použití specializovaného oblečení, je vhodné dbát na podporu technického oblečení. Dámské běžecké legíny jsou obvykle bez dalších ozdob a prvků, které by mohly snižovat jejich funkčnost. Obvod se obvykle nastavuje pomocí elastických pásků. Tkanina je také elastická. Různí výrobci nabízejí v této oblasti různá řešení. Konstrukce 4-way stretch nebo střih comfort fit jsou jen některé z technik, které zvyšují snadnost přizpůsobení, aniž by bylo nutné přidávat do modelu další přezky nebo spony. Hladký tvar se mnohem lépe osvědčuje při sportovních aktivitách, a proto nahrazuje klasické způsoby úpravy úrovně padnutí kalhot.

Běžecké legíny jsou skvělou volbou i pro muže

Je samozřejmé, že při výběru sportovního oblečení je nejdůležitější pohodlí a funkčnost. Stejně jako dámské modely jsou i pánské běžecké legíny vyvinuty s použitím konstrukcí, které se snadno přizpůsobí tělu. Výrobci je navíc často obohacují o další vložky nebo klíny. Tyto úpravy mají dále zlepšit komfort nošení a promítnout se do větší volnosti pohybu. V takových výrobcích obvykle nenajdeme velké, volné kapsy. Je to proto, že předměty nošené blízko těla mohou způsobovat tlak a věci volně se pohybující v kapsách také nepřispívají k radosti z běhu.

Podívejte se na širokou nabídku produktů této kategorie v obchodě 8a.cz

Určitě si každý z vás doplní funkční sadu oblečení a obuvi pro běžecký trénink. Nabízíme široký výběr špičkových značek, jako jsou Altra, Dynafit, Hoka One One, Inov-8 nebo The North Face. Pečlivě vybrané produkty těch nejlepších výrobců jsou perfektní volbou pro nejnáročnější fanoušky a příznivce všech typů běhu.