top

Dámské kalhoty na běhání

Módní dámské kalhoty na běhání v barvách a moderním designu přecházejí do sportovního oblečení. Měly by být v šatníku každého nadšence do běhu nebo sprintu.
17
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

17 položek

na stránce
  1. -15%
    Dámské legíny Columbia Titan Ultra Tight - black

    wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

17 položek

na stránce

Dámské kalhoty na běhání využívají design ve sportovním provedení

Přestože jednou z nejdůležitějších výhod modelu určeného k nošení při běhu je samozřejmě větší pohodlí, je třeba zmínit i další výhodu - dámské běžecké kalhoty přenášejí design do technického střihu. V návrzích určených pro ženy se firmy snaží zohlednit nejen velmi dobré technické parametry, ale také originální design. Dámské verze sportovních kalhot jsou proto často nejen velmi pohodlné na nošení, ale také vizuálně nápadné. Často jsou k dispozici v několika barevných provedeních, což usnadňuje vytvoření sady dokonale vyhovující mnoha vkusům. Koneckonců nezáleží jen na funkčních vlastnostech.

Kdy se vyplatí vybrat si dámské běžecké kalhoty?

Vyznavači aktivního pohybu a dynamických pěších tras si dobře uvědomují, jak klíčovou roli hraje při sportovních aktivitách správné oblečení. Nezáleží na tom, zda se rozhodnete trénovat při vyšších teplotách, nebo když jsou dny zamračené. Dámské běžecké kalhoty splní očekávání při nošení v přechodných ročních obdobích i v chladnějších podmínkách. Díky svému střihu a materiálovým parametrům dbají na tepelný komfort uživatele a snižují riziko prochladnutí i přehřátí. To je nesmírně důležitá výhoda, protože tělesná teplota není při běhu a dynamickém pohybu rovnoměrná. Pro zachování optimálního komfortu je nutné dbát na jeho vhodnou regulaci.

Dámské kalhoty na běhání - vlastnosti

Kromě toho, že dámské běžecké kalhoty musí podporovat tělo pohodlným střihem a materiálem, který pomáhá regulovat tělesnou teplotu, by měly vynikat i dalšími důležitými vlastnostmi. Jednou z nich je schopnost zajistit prodyšnost. Vlhkost, která se během cvičení hromadí u pokožky, by měla být účinně odváděna do vnějších vrstev, aby se mohla rychleji odpařovat a nenarušovala efektivní práci těla. Lepších výsledků dosáhne běžkyně také tehdy, když si vybere model, který se dobře přizpůsobí její postavě. V případě běžeckých kalhot to nebude obtížné. Jejich střihy lépe kopírují tělo díky přidání elastických přísad do tkaniny. Dalšími mimořádně důležitými výhodami modelů uzpůsobených pro nošení při běhu je minimalizace zbytečných prvků a maximalizace funkčnosti.

Praktické dámské běžecké kalhoty

Co se skrývá za pojmem "praktický"? Dámské běžecké kalhoty musí být pohodlné na nošení. Jejich konstrukce je proto zbavena jakýchkoli doplňků, které by mohly tento úkol zmařit. To nijak nesnižuje jejich praktičnost. Modely jsou téměř neznatelné. Verze přizpůsobené vaší postavě dokonale padnou, netlačí a nebrání vám v pohybu. Švy jsou často ploché nebo neexistují. Tkaniny se strečovými vlákny, technologie mapování postavy a pohodlné střihy jsou dalšími metodami, které výrobci používají k maximalizaci pohodlí. Za tímto účelem se návrháři často obejdou bez kapes. Někdy se v zadní části pasu objevuje malá kapsa. Neměli bychom si však dělat iluze, že dámské běžecké kalhoty budou obsahovat drobné předměty v objemných kapsách. To by bylo jednoduše nepraktické. Předměty volně se pohybující uvnitř nebo přitisknuté na kůži by měly negativní vliv na pohodlí při běhu.

V obchodě 8a.cz najít různé dámské běžecké kalhoty

Výběr správného modelu závisí na mnoha kritériích, ale nejdůležitější je mít k dispozici sortiment, ze kterého si můžete vybrat. Široká nabídka, která to umožní, má obchod 8a.cz. Najdete zde běžecké kalhoty i legíny v mnoha provedeních a střizích. Výrobkům značek jako Dynafit, La Sportiva nebo Salomon můžete důvěřovat bez obav, že budete zklamáni jejich kvalitou. Ať už je intenzita vašeho tréninku jakákoli, najdete model, který vám bude dokonale vyhovovat.