top

Vegetariánské lyofilizované jídlo

Vegetariánské a veganské lyofilizované potraviny pro cestovatele, kteří hledají chutné a výživné jídlo. Nabízíme širokou škálu jídel bez masa a živočišných produktů.
Zobrazení Mřížka Seznam

64 výrobky

na stránce
  1. -20%
    Lyofilizát Real Turmat Ovocné müsli 350 g

    wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

64 výrobky

na stránce
Vymazat

Mezerně sušené potraviny

Významnou část mezi lyofilizovanými pokrmy tvoří produkty pro vegetariány a vegany. Přední výrobci lyofilizovaných potravin kladou velký důraz na konzumenty bez masa. Díky širokému výběru jídel můžeme snadno sestavit vegetariánské menu na vícedenní výlet, aniž bychom se museli obávat, že nás jedno jídlo omrzí. Všechny pokrmy jsou připravovány se zvláštní péčí a vyznačují se výjimečnou chutí. Na živiny bohaté bezmasé potraviny jsou nyní dostupné ještě širšímu okruhu lidí.

Proč jsou lyofony tak oblíbené?

Mrazem sušené potraviny si získaly velkou oblibu díky svým vlastnostem. Je velmi lehký, zabere málo místa a zároveň je energický a chutný. Do batohu nebo tašky se vám tak snadno vejde zásoba jídla na několik dní. Příprava hotového jídla je navíc několikanásobně rychlejší než u tradičních potravin. Celý proces trvá jen několik minut a vyžaduje pouze převařenou vodu a lžíci na rozmíchání. Mezi výhody lyofilizovaných potravin patří také vynikající nutriční hodnoty těchto pokrmů, které jsou srovnatelné s "běžnými" potravinami.

Jak se vyrábějí lyofilizované vegetariánské a veganské produkty?

Proces lyofilizace probíhá za přísných podmínek. Potraviny se výslovně zmrazí a voda se odstraní. Díky tomuto procesu jsou potraviny lehké, ale neztrácejí svou strukturu a výživovou hodnotu. Jedná se o vynikající řešení, které představuje zdravější alternativu kdysi oblíbených konzerv (kromě toho, že v této kategorii jsou bezmasá jídla prakticky nedostupná), a rozhodně chutnější než směs sušených surovin, které vyžadují delší vaření a často nezískají původní chuť ani tvar a získají charakteristickou hořkost.

Podívejte se na lyofilizovaná jídla pro vegetariány a vegany

Většina předních značek specializujících se na výrobu cestovních lyofilizovaných potravin má řadu pokrmů připravených speciálně pro osoby s rostlinnou stravou, které se vyhýbají živočišným produktům: vegetariány a vegany. Vysoce kvalitní suroviny a proces lyofilizace, při kterém se odstraní většina vody, zajišťují, že jídlo po přípravě chutná skvěle a zachovává si všechny své výživové hodnoty. Mrazem sušená veganská a vegetariánská jídla jistě uspokojí potřeby i těch nejnáročnějších turistů. Vyberte si pestrá hotová jídla, která se rychle připraví a pomohou vám udržet dietu, ať už se chystáte na víkendovou túru nebo na několikatýdenní expedici, kdekoli se musíte o veganské vaření postarat sami.

Potraviny pro horskou turistiku - oblíbené kategorie:

Jidlo na hory Lyofilizovane jidlo Bezlepkove lyofilizovane jidlo Energeticke tycinky Sušené kuřecí maso