top

Bezlepkové lyofilizované jídlo

Bezlepková lyofilizovaná jídla vám umožní připravit si během každé cesty různá jídla. Nejkvalitnější suroviny znamenají lahodnou chuť a plnou výživovou hodnotu po náročném dni.

Mrazem sušené potraviny bez lepku

Pro všechny lidi trpící celiakií připravili přední výrobci lyofilizovaných cestovních jídel bezlepková jídla. Jedná se o mimořádně chutné pokrmy, jejichž složení bylo vybráno tak, aby neobsahovaly lepek. Zároveň se dbá na zachování jedinečné chuti a dalších vlastností, kterými jsou tato oblíbená jídla proslulá. Výše uvedenou řadu lyofilizovaných potravin mohou bez obav konzumovat i lidé s nesnášenlivostí lepku, aniž by se museli obávat jakýchkoli nepříjemností nebo zdravotních problémů. Je to skvělá volba pro delší expedice i krátké víkendové výlety do hor. Všude tam, kde nemáme přístup k čerstvým surovinám nebo možnost si sami plně vařit, se bezlepková jídla sušená mrazem ukáží jako praktická volba. Ať už se chystáte na několikatýdenní expedici do Alp, nebo na prodloužený víkend v Bieszczadech, lyofilizované potraviny vám přijdou vhod.

Co jsou lyofilizované potraviny?

Liofilní pokrmy jsou zdravé potraviny, které prošly procesem sušení mrazem. Tato metoda spočívá ve zbavení potravin vody za přesně stanovených podmínek. Potraviny se zmrazují velmi rychle na nízkou teplotu, což umožňuje odstranění vody, aniž by se ztratila hodnota samotných potravin. To znamená, že jsou zachovány nejen nutriční hodnoty, ale do značné míry i struktura a chuť jednotlivých pokrmů. Výsledkem tohoto procesu je dokonale chutnající a vypadající pokrm, který je svými vlastnostmi nesrovnatelný s oblíbenými "polévkovými prášky". Bezlepkové lyofilizované potraviny navíc nevyžadují použití konzervačních látek, takže jsou zdravé a výživné. Příprava jídla ke konzumaci je velmi snadná a nezabere mnoho času. Stačí zalít nádobu příslušným množstvím převážně vroucí vody, obsah zamíchat a počkat několik minut po dobu uvedenou na obalu. Expresní doba přípravy je ideální na cesty, kde potřebujeme strávit méně času přípravou jídla.

Mrazem sušené potraviny bez lepku v obchodě 8a.cz

Poskytujeme bezlepková lyofilizovaná jídla od špičkových značek vyrábějících potraviny pro cestovatele, horolezce a námořníky - Travellunch, Lyofood, Trek'n Eat. Možnost výběru z mnoha chutí vám umožní sestavit si pestrý a především zdravý jídelníček na každý výlet.

Horské potraviny - oblíbené kategorie:

Jidlo na hory Lyofilizovane jidlo Vegetarianske lyofilizovane jidlo Energeticke tycinky Susene hovezi maso