top

Terra Nova

Terra Nova je značka, která nabízí to nejkvalitnější horské a turistické vybavení. Je to jeden z průkopníků ultralehkých turistických stanů. Obchod 8a.cz nabízí široký výběr trekingových a turistických modelů.
Zobrazení Mřížka Seznam

14 výrobky

 1. -12%
  Stan pro 3 Terra Nova Blizzard - deep green
  Stan pro 3 Terra Nova Blizzard - deep green
  včetně DPH 10549 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 10049 Kč +5%
  Doporučená cena výrobce 12074 Kč -12%

  wish list

 2. -31%
  Stan pro 2 Terra Nova Panacea - green
  Stan pro 2 Terra Nova Panacea - green
  včetně DPH 6499 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 6549 Kč 0%
  Doporučená cena výrobce 9449 Kč -31%

  wish list

 3. -21%
  Plachta Terra Nova Adventure Tarp 2 - cactus green
  Plachta Terra Nova Adventure Tarp 2 - cactus green
  včetně DPH 1649 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 1679 Kč -1%
  Doporučená cena výrobce 2094 Kč -21%

  wish list

 4. -25%
  Stan pro 2 osoby Terra Nova Zephyros Compact 2 V3 - green
  Stan pro 2 osoby Terra Nova Zephyros Compact 2 V3 - green
  včetně DPH 5474 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 5149 Kč +7%
  Doporučená cena výrobce 7344 Kč -25%

  wish list

 5. -25%
  Stan pro 1 osoby Terra Nova Zephyros Compact 1 V3 - green
  Stan pro 1 osoby Terra Nova Zephyros Compact 1 V3 - green
  včetně DPH 5074 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 4779 Kč +7%
  Doporučená cena výrobce 6819 Kč -25%

  wish list

 6. -26%
  Stan pro 3 osoby Terra Nova Coshee 3 V2 - green
  Stan pro 3 osoby Terra Nova Coshee 3 V2 - green
  včetně DPH 5399 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 5149 Kč +5%
  Doporučená cena výrobce 7344 Kč -26%

  wish list

 7. -24%
  Turistická plachta Terra Nova Competition Tarp 1
  Turistická plachta Terra Nova Competition Tarp 1
  včetně DPH 1979 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 1889 Kč +5%
  Doporučená cena výrobce 2619 Kč -24%

  wish list

 8. -9%
  Stan Wild Country by Terra Nova Blizzard 2 - green
  Stan Wild Country by Terra Nova Blizzard 2 - green
  včetně DPH 8549 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 8324 Kč +3%
  Doporučená cena výrobce 9444 Kč -9%

  wish list

 9. -18%
  Stan pro 2 osoby Terra Nova Hoolie Compact 2 - green
  Stan pro 2 osoby Terra Nova Hoolie Compact 2 - green
  včetně DPH 6424 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 6224 Kč +4%
  Doporučená cena výrobce 7869 Kč -18%

  wish list

 10. -27%
  Stan pro 3 osoby Terra Nova Hoolie Compact 3 - green
  Stan pro 3 osoby Terra Nova Hoolie Compact 3 - green
  včetně DPH 6824 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 7749 Kč -11%
  Doporučená cena výrobce 9444 Kč -27%

  wish list

 11. -28%
  Stan pro 2 osoby Terra Nova Coshee 2 V2 - green
  Stan pro 2 osoby Terra Nova Coshee 2 V2 - green
  včetně DPH 4869 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 4779 Kč +2%
  Doporučená cena výrobce 6819 Kč -28%

  wish list

 12. -29%
  Stan pro 3 osoby Terra Nova Helm Compact 3 - green
  Stan pro 3 osoby Terra Nova Helm Compact 3 - green
  včetně DPH 6649 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 5774 Kč +16%
  Doporučená cena výrobce 9444 Kč -29%

  wish list

 13. -30%
  Stan pro 2 osoby Terra Nova Trisar 2 - green
  Stan pro 2 osoby Terra Nova Trisar 2 - green
  včetně DPH 5074 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 5249 Kč -3%
  Doporučená cena výrobce 7349 Kč -30%

  wish list

 14. -27%
  Kempingová plachta Terra Nova Survival Bivi
  Kempingová plachta Terra Nova Survival Bivi
  včetně DPH 2269 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 2149 Kč +6%
  Doporučená cena výrobce 3149 Kč -27%

  wish list

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

14 výrobky

Vymazat

Terra Nova - značka s tradicí

Historie tohoto britského výrobce sahá až do 80. let 20. století. Tehdy začaly vznikat stany ve tvaru iglú. Pokročilé stavby si rychle získaly uznání milovníků hor a široce pojatého outdooru. Značka Terra Nova byla založena v roce 1993. Od počátku se zaměřuje na vývoj a jejím cílem je poskytovat turistické vybavení nejvyšší kvality. V průběhu let společnost uvedla na trh mnoho inovací. Jednou z nejznámějších je materiál, z něhož jsou vyrobeny tropika. Lehká tkanina potažená polyuretanem/silikonem zajišťuje vysokou odolnost proti vodě a zároveň je velmi lehká. Toto řešení nyní používají přední světové outdoorové značky. V roce 2004 získala značka Guinnessův světový rekord za nejlehčí stan na světě. Mezi technologické inovace patří první model na světě, u něhož byla tkanina tropika svařena, nikoli sešita. V současné době značka Terra Nova zahrnuje řadu stanů připravených pro různé uživatele.

Pokročilé stany Terra Nova

Nejpokročilejší modely v kolekci jsou určeny zkušeným uživatelům, kteří hledají špičkové turistické vybavení. Díky novým konstrukčním řešením a ultralehkým materiálům, které se neustále vyvíjejí, je možné nabízet modely, které jsou lehčí a menší ve sbaleném stavu. Ultralehké stany Terra Nova jsou oblíbenou volbou trekařů, kteří chtějí minimalizovat hmotnost svých zavazadel. Malý obal je optimální pro nejdelší trasy, kde každý gram nesený na zádech může mít obrovský význam. Tyto modely jsou oblíbené také mezi milovníky cyklistiky a kanoistiky. Široká nabídka výrobků této značky zahrnuje také robustní horské stany, které obstojí i v těch nejnáročnějších podmínkách. Různá provedení poskytují přístřeší pro různý počet osob. Široká nabídka zahrnuje mnoho stanů Terra Nova pro jednu, dvě, tři nebo čtyři osoby. Díky tomu si zajistíte pohodlné ubytování, když se vydáte na expedici sami i ve větší skupině. Stany jsou vhodné do hor i nížin a všude poskytují spolehlivý úkryt před nepřízní počasí.

Nejoblíbenější volbou mezi ultralehkými stany je řada Laser. Jedná se o špičkové designy s minimalistickými funkcemi. Používají velmi jednoduché rámy a nejtenčí dostupné materiály na tropiko. Tato kombinace z nich dělá nejlehčí modely v nabídce Terra Nova Jedná se o vynikající volbu, pokud je každý gram zavazadla důležitý a veškerou výbavu nesete na zádech. K dispozici jsou také expediční stany Terra Nova se zesílenou konstrukcí, které se vyznačují zvýšenou odolností vůči nepříznivým povětrnostním podmínkám. Zvýšená odolnost proti větru a srážkám je nutností, pokud se chystáte do hor mimo letní sezónu. Velmi stabilní konstrukce ze silných sloupů odolá vichřici i dalším nepříznivým okolnostem.

Turistické stany Wild Country by Terra Nova

Tento výrobce nabízí také řadu vynikajících turistických stanů Wild Country by Terra Nova, ve kterých úspěšně uplatňuje řešení prověřená profesionály. Tyto stany si s oblibou vybírají jak začínající turisté, tak pokročilí uživatelé, kteří hledají kvalitní zpracování za rozumnou cenu. Tyto modely se vyznačují velmi dobrým poměrem hmotnosti a pevnosti, což je předurčuje k častému používání. Jsou ideální volbou pro pěší turistiku, cyklistiku nebo jízdu na kajaku. Stany Wild Country by Terra Nova jsou sice o něco těžší než modely z nejvyšší řady, ale stále patří ke světové špičce, co se týče lehkosti. Hodí se na většinu turistických výprav. Vybrané modely mají konstrukci, která poskytuje o něco více prostoru uvnitř stanu, než nabízejí nejlehčí modely. Díky tomu je jejich používání při bivakování ještě pohodlnější. Uživatele láká také vysoká spolehlivost všech konstrukcí, které se osvědčují sezónu co sezónu.

Mezi designy Wild Country by Terra Nova najdete modely různých forem. Velkou oblibu si získaly stany, které svým vzhledem připomínají klasické modely iglú. Nabízejí vysokou stabilitu a snadné rozkládání v kempech i na horských stezkách. Tunelové stany naproti tomu nabízejí o něco větší obytný prostor, ale vyžadují, aby bylo tropiko postaveno s dostatečným napětím, což znamená, že před postavením stanu je nutné použít upínací šňůry. Bez ohledu na tvar je většina stanů vybavena praktickou předsíňkou, která pomáhá chránit boty nebo zavazadla před povětrnostními vlivy. Často se používají dva vchody, které nejen usnadňují přístup do vnitřku stanu, ale také umožňují rychlé větrání a pomáhají zbavit stan přebytečných vodních par.

Britská značka nejsou jen stany

Z široké nabídky značky Terra Nova jistě vynikají další produkty připravené speciálně pro milovníky spaní co nejblíže přírodě. Výrobce je známý svými bivakovacími pytli, které umožňují přenocovat téměř kdekoli. Vysoká voděodolnost zaručuje, že spacák bude dobře chráněn proti snadnému promočení. Pro minimalisty jsou k dispozici také turistické plachty. Používají ultralehké materiály používané v tropikách. Umožní vám vytvořit funkční přístřešek téměř na jakémkoli místě. Lze je použít jak samostatně, tak i v kombinaci s vybranými modely stanů Terra Nova a zvětšit tak užitný prostor dobře chráněný před srážkami. Stan s plachtou připevněnou před vchodem získá funkční předsíňku.

V bohaté nabídce výrobce nemohly chybět turistické spací pytle. Jsou zodpovědné za komfort spánku a tepelný komfort během nocí strávených ve stanu. K dispozici jsou spacáky Terra Nova plněné přírodním prachovým peřím i syntetickou izolací. První z nich nabízí vynikající poměr tepelných vlastností a hmotnosti spacího pytle. Jsou optimální volbou pro chladnější noci v terénu. Ty druhé nabízejí velmi dobrý poměr kvality a ceny. Syntetické spacáky jsou také nejuniverzálnější volbou díky své vysoké odolnosti vůči vlhkosti. Díky tomu jsou ideální do všech povětrnostních podmínek včetně silného deště. Spacáky Terra Nova jsou dokonalým doplňkem trekingového a turistického vybavení. Modely s různým množstvím náplně vám umožní připravit se na přenocování při různých teplotách. Ať už se vydáváte na horskou stezku nebo kempujete, v letním horku nebo podzimním chladu - v nabídce této značky najdete spací pytel vhodný pro vaše potřeby.

Vysoce kvalitní produkty Terra Nova v nabídce obchodu 8a.cz

Ať už dáváte přednost expedicím s minimalistickým vybavením, nebo hledáte spolehlivý a lehký turistický stan, britský výrobce vaše očekávání rozhodně nezklame. Široká nabídka produktů umožňuje vybrat si to správné vybavení jak pro začátečníky, tak pro zkušené milovníky hor, kteří přesně vědí, co od horského vybavení hledají. Terra Nova nabízí vybavení, které lze použít jak při několikatýdenních trecích v horách, tak při víkendovém výletu.

Terra Nova – oblíbené kategorie

Turistické stany Terra Nova Stany Terra Nova pro 1 osobu Stany Terra Nova pro 2 osoby Stany Terra Nova pro 3 osoby Turistické plachty Terra Nova
Spacáky Terra Nova Wild Country Péřové spacáky Terra Nova Syntetické spací pytle Terra Nova