top

Pánské skialpové kalhoty

Pánské kalhoty pro skialpinismus z obchodu 8a.cz nabízejí nejmodernější podporu pro tuto extrémní lyžařskou aktivitu. U nás najdete ta nejlepší řešení, bez kterých se své vášni nemůžete věnovat.
Zobrazení Mřížka Seznam

122 výrobky

  1. -21%
    Softshell kalhoty Ziener Nebil - black/blk

    wish list

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

122 výrobky

Vymazat

Pánské skialpové kalhoty - nezbytnost v zimním prostředí

Při lyžování mimo sjezdovky je důležité chránit se před extrémními podmínkami v horách. Za tímto účelem je výběr správných skialpových kalhot zásadní a v nabídce 8a.cz najdete řešení od nejlepších výrobců. Značky jako Dynafit, La Sportiva, Salewa nebo Arcteryx jsou proslulé moderními technologiemi, které jsou v zimě nepostradatelné. Díky tomu nebude zasněžené prostředí a mrazivý účinek větru tak silný, takže budete v bezpečí.

Pánské skialpové kalhoty s membránou

Pokud se vydáváte na skialpové túry do hor, vyplatí se zvážit kalhoty s membránou. Na trhu je mnoho řešení, ale nejoblíbenější jsou GORE-TEX®, Dynashell nebo Power-Tex®. Každá z těchto membrán nabízí vysokou úroveň voděodolnosti, bez níž nelze hovořit o maximální ochraně před sněhem a větrem. Pánské kalhoty na skialpy s technologií GORE-TEX® nebo jinou technologií omezují pronikání vnější vlhkosti k pokožce. Tím se zabrání souvisejícímu prochladnutí, takže vaše skialpová túra bude bezpečnější. Kromě toho skialpové kalhoty s membránou chrání také proti studenému větru, což jim dodává softshellové vlastnosti. Modely s membránou i bez ní se zároveň vyznačují optimální prodyšností. To znamená, že vlhkost vznikající během skialpinistického úsilí je postupně vypouštěna do atmosféry. Tím se snižuje riziko přehřátí a usnadňuje se udržení příjemného suchého klimatu kolem pokožky.

Vysoká odolnost pánských kalhot na skialpy

Skialpové konstrukce musí být vzhledem k náročnosti této formy lyžování velmi odolné. To znamená, že výrobci skialpinistického oblečení používají materiály ze skupiny polyamidů, které se vyznačují odolností. To znamená, že pánské kalhoty na skialpinismus vydrží zátěž při výstupu i dynamickém sjezdu. To znamená, že můžete svůj model udržet funkční po několik dalších sezón. Skialpové kalhoty mají na svém povrchu často také impregnaci DWR. Její vodoodpudivé vlastnosti zajišťují, že vnější vlhkost z materiálu volně odtéká, aniž by do něj pronikla. Tím se zpomalí nasáknutí kalhot, což se ukáže jako praktické, pokud nevlastníte model s membránou.

Pánské kalhoty na skialpy zajišťují vysokou volnost pohybu

Když se vydáte na skialpovou túru, je důležité, aby vás nic neomezovalo. Proto pánské kalhoty na skialpinismus vždy nabízejí maximální volnost pohybu. To je způsobeno tím, že výrobci používají technické střihy, které pohodlně sedí na těle. Díky tomu můžete provádět i ty nejdynamičtější pohyby, aniž byste se museli obávat, že vám budou překážet. Skialpové kalhoty jsou také podpořeny speciálními panely ze strečového materiálu, kterým je obvykle elastan. Obvykle se nachází v oblasti rozkroku a na stehnech, což dále zvyšuje rozsah pohybu nohou.

Funkční pánské skialpové kalhoty

Velmi praktickým řešením, které najdete ve většině skialpinistických modelů, jsou speciální ventilační otvory. Obvykle se nacházejí v oblasti stehen a ovládají se pomocí zipů. Díky těmto ventilačním otvorům udržují skialpové kalhoty optimální cirkulaci vzduchu i při náročném výstupu. Přebytečná vlhkost se tak postupně odvádí a pokožka zůstává déle suchá. Pánské skialpové kalhoty mají také speciální konstrukci nohavic. Jsou vybaveny zipy, které usnadňují oblékání a svlékání skialpových bot i samotných kalhot. Na nohavicích najdete také panely Anticut, které chrání tuto část kalhot před snadným poškozením. Tím je zajištěno, že náhodné zavadění o lyži nebo botu nepřeřízne nohavice.