top

Dámské skialpové kalhoty

Dámské skialpinistické kalhoty jsou kategorií bohatou na moderní konstrukce, bez kterých není možné tuto formu lyžování provozovat. Dámské technické kalhoty skialpovéposkytují účinnou podporu v extrémních podmínkách.
85
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 85

na stránce
  1. -8%
    Dámské kalhoty Salewa Comici Pant - black out

    wish list

  2. -25%
    Dámské softshellové kalhoty Ziener Nolane - berry

    wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 85

na stránce

Dámské kalhoty pro skialpinismus - nezbytná prodyšnost

Jak víme, při náročném pohybu na lyžích dochází k nadměrné produkci vlhkosti v těle. Je dobré, aby bylo účinně odváděno, protože mokré skvrny na oblečení mohou vést k prochladnutí. Proto jsou dámské lyžařské kalhoty vždy vyrobeny ze syntetických materiálů, které se vyznačují vynikající prodyšností. V těchto konstrukcích proto najdete polyester, polypropylen a také polyamidy. Každá z těchto tkanin má rychleschnoucí vlastnosti, takže dámské kalhoty se rychle zbaví potu. Kromě ochrany proti výše zmíněnému prochladnutí se tím také snižuje přehřátí. Díky tomu si udržíte vyvážené tepelné hospodářství kolem těla, což bude mít pozitivní vliv na dynamiku vaší lyžařské túry.

Dámské lyžařské kalhoty - softshellová podpora

Vítr může způsobit nepříjemný a zdraví ohrožující chlad, proto je důležité se před ním chránit. Designéři značek jako Dynafit, Salewa, Salomon, Arcteryx a dalších používají k tomuto účelu softshellové materiály. Úroveň jejich propustnosti pro vítr se určuje pomocí indexu CFM. Nejpokročilejší řešení v této skupině má CFM 0 CFM a jedná se o výrobek GORE-TEX® INFINIUM™ s membránou WINDSTOPPER® Technology. Dámské skialpinistické kalhoty s touto technologií se v extrémních podmínkách stanou nepostradatelnými. Další modely s klasickými softshellovými plášti nabízejí ochranu od 6 do 40 CFM, což je stejně praktické. Dámské lyžařské kalhoty se softshellovou technologií snižují chladivý účinek větru, což zvyšuje vaši bezpečnost. V porovnání s tím má tradiční fleecová bunda CFM kolem 200, což jen dokazuje, jak rafinované jsou dámské lyžařské kalhoty. 8a.cz.

Dámské lyžařské kalhoty - nepromokavá membrána

V závislosti na konkrétní formě seskoku padákem, kterou provozujete, budete potřebovat podporu membrány. Mezi nejoblíbenější technologie patří GORE-TEX®, Dynashell nebo Power-Tex®. Dámské kalhoty pro seskoky padákem s těmito řešeními jsou nutností, pokud se chcete vyhnout úplnému promočení ve všudypřítomném sněhu. Membrána GORE-TEX® je nejlepší v oboru, protože má nejvyšší stupeň nepromokavosti. Dámské lyžařské kalhoty tak mohou omezit chladivý účinek vlhkosti, která vás obklopuje v zimní krajině. Často je doplněna o ošetření DWR. Zpomaluje smáčení tkaniny, což podporuje hydroizolaci membrán. Materiál GORE-TEX® a další mají zároveň schopnost částečně zachovat přirozenou prodyšnost kůže. Dámské lyžařské kalhoty tak chrání i před přehřátím.

Dámské lyžařské kalhoty - konstrukční pevnost a funkčnost

Při skialpinistických aktivitách je konstrukce kalhot vystavena vysokému namáhání. Proto výrobci používají tkaniny ze skupiny polyamidů, které jsou velmi odolné. To znamená, že dámské skialpinistické kalhoty se při náročnějších výstupech nebo dynamických sjezdech netrhají. To znamená, že funkčnost vašeho modelu zůstane zachována po několik dalších sezón a můžete si být jisti, že nedojde k mechanickému poškození. Dámské skialpinistické kalhoty nabízejí užitečné funkce i v terénu. Velmi praktickým řešením, které najdete ve většině skialpinistických modelů, jsou speciální větrací otvory. Vzduch tak může pohodlně cirkulovat kolem těla. To také znamená, že dámské lyžařské kalhoty snižují riziko přehřátí. V nohavicích kalhot jsou také zipy, které usnadňují svlékání parašutistických bot i samotných kalhot. Na nohavicích jsou také panely Anticut, které tuto část kalhot chrání před snadným poškozením. Díky tomu nedojde k náhodnému zachycení lyže nebo boty o nohy.