top

Dámské skialpové kalhoty

Dámské skialpinistické kalhoty jsou kategorií bohatou na moderní konstrukce, bez kterých není možné tuto formu lyžování provozovat. Dámské technické kalhoty skialpovéposkytují účinnou podporu v extrémních podmínkách.
Zobrazení Mřížka Seznam

93 výrobky

na stránce
 1. -40%
  Dámské kalhoty Marmot Latitude Mountain Pant - black

  wish list

 2. -33%
  Dámské kalhoty La Sportiva Kyril Pant - crystal

  wish list

 3. -33%
  Dámské kalhoty La Sportiva Kyril Pant - cerise

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

93 výrobky

na stránce
Vymazat

Dámské skialpové kalhoty - nezbytná prodyšnost

Jak víme, při náročném pohybu na lyžích dochází k nadměrné produkci vlhkosti. Je dobré, aby byla účinně odváděna, protože mokré skvrny na oblečení mohou vést k prochladnutí. Proto jsou dámské skialpové kalhoty vždy vyrobeny ze syntetických materiálů, které se vyznačují vynikající prodyšností. V těchto konstrukcích proto najdete polyester, polypropylen a také polyamidy. Každá z těchto tkanin má rychleschnoucí vlastnosti, takže dámské skialpové kalhoty se rychle zbaví potu. Kromě ochrany proti výše zmíněnému prochladnutí se tím také snižuje přehřátí. Díky tomu si udržíte vyváženou tepelnou rovnováhu kolem těla, což bude mít pozitivní vliv na dynamiku vaší skialpové túry.

Dámské skialpové kalhoty - softshellová podpora

Vítr může způsobit nepříjemný a zdraví ohrožující chlad, proto je důležité se před ním chránit. Návrháři značek jako Dynafit, Salewa, Salomon, Arcteryx a dalších používají k tomuto účelu softshellové materiály. Úroveň jejich propustnosti pro vítr se určuje pomocí indexu CFM. Nejpokročilejší řešení v této skupině má 0 CFM a jedná se o membránu GORE-TEX® INFINIUM™ Product with WINDSTOPPER® Technology. Dámské kalhoty na skialpy s touto technologií se v extrémních podmínkách stanou nepostradatelnými. Další modely s klasickými softshellovými materiály nabízejí ochranu od 6 do 40 CFM, což je stejně praktické. Dámské skialpové kalhoty se softshellovou technologií snižují chladivý účinek větru, což zvyšuje vaši bezpečnost. V porovnání s tím má tradiční fleecová bunda CFM kolem 200, což jen dokazuje, jak propracované jsou dámské skialpové kalhoty na 8a.cz.

Dámské skialpové kalhoty - nepromokavá membrána

V závislosti na konkrétní formě skialpinismu, kterou provozujete, budete potřebovat podporu membrány. Mezi nejoblíbenější technologie patří GORE-TEX®, Dynashell nebo Power-Tex®. Dámské kalhoty na skialpy s těmito řešeními jsou nutností, pokud se chcete vyhnout úplnému promočení ve všudypřítomném sněhu. Membrána GORE-TEX® je nejlepší v oboru, protože má nejvyšší stupeň voděodolnosti. Dámské skialpové kalhoty tak mohou omezit chladivý účinek vlhkosti, která vás obklopuje v zimní krajině. Často je doplněna o impregnace DWR. Zpomaluje promáčení tkaniny, což podporuje voděodolnost membrán. Materiál GORE-TEX® a další mají zároveň schopnost částečně zachovat přirozenou prodyšnost pokožky. Dámské skialpové kalhoty tak chrání i před přehřátím.

Dámské skialpové kalhoty - konstrukční pevnost a funkčnost

Při skialpinistických aktivitách je konstrukce kalhot vystavena vysokému namáhání. Proto výrobci používají tkaniny ze skupiny polyamidů, které jsou velmi odolné. To znamená, že dámské kalhoty na skialpy se při náročnějších výstupech nebo dynamických sjezdech netrhají. To znamená, že funkčnost vašeho modelu zůstane zachována po několik dalších sezón a můžete si být jisti, že nedojde k mechanickému poškození. Dámské skialpové kalhoty nabízejí užitečné funkce i v terénu. Velmi praktickým řešením, které najdete ve většině skialpinistických modelů, jsou speciální ventilační otvory. Vzduch tak může pohodlně cirkulovat kolem těla. To také znamená, že dámské kalhoty na skialpy snižují riziko přehřátí. V nohavicích kalhot jsou také zipy, které usnadňují svlékání skialpových bot i samotných kalhot. Na nohavicích jsou také panely Anticut, které tuto část kalhot chrání před snadným poškozením. Tím je zajištěno, že náhodné zavadění o lyži nebo botu nepřeřízne nohavice.