top

Pánské skialpové bundy

Pánské skialpinistické bundy jsou při lyžování mimo sjezdovky nezbytnou součástí šatníku. Jedná se o konstrukce, které nabízejí vysokou prodyšnost a zároveň vás chrání před chladem a sněhem.
Zobrazení Mřížka Seznam

190 výrobky

Zobrazení Mřížka Seznam

190 výrobky

Vymazat

Pánské skialpové bundy jsou vaší technickou podporou

Modely používané pro skialpinismus lze přirovnat k pokročilým bundám pro horolezectví. Důvodem jsou extrémní podmínky v horách a maximální fyzická námaha, které vyžadují odpovídající podporu. Pánské skialpinistické bundy jsou vybaveny nejnovějšími membránami GORE-TEX® a vlastními řešeními od značek jako Salewa, La Sportiva, Dynafit, Black Diamond a Marmot. Jejich konstrukce navíc zajišťuje maximální volnost pohybu. Neomezují vás při vertikálních výstupech ani sjezdech v čerstvém prašanu. Pokud vážně uvažujete o skialpové výpravě, je pro vás pánská skialpová bunda nepostradatelná, abyste se cítili pohodlně a bezpečně. Poskytne vám optimální tepelný komfort, který je v horách během dlouhých hodin akce tak důležitý.

Pánská skialpová bunda s membránou se postará o váš tepelný komfort

V mnoha modelech od značek jako Salewa, La Sportiva nebo Dynafit najdete membránu GORE-TEX®, která se vyznačuje maximální voděodolností. Pánské skialpové bundy využívající toto řešení jsou žádoucí zejména při pohybu v zasněženém prostředí. Modely s membránou GORE-TEX® a patentovanými technologiemi, jako je Dynashell nebo Power-Tex®, jsou určeny pro extrémní skialpinisty. Ano, můžete si je vzít na lehčí trasy, ale nepromokavé membrány nejlépe oceníte při freeridu a techničtějších skialpových výletech. Pánské bundy na skialpy s membránou GORE-TEX® nebo jinou membránou také umožňují částečně zachovat přirozenou prodyšnost pokožky. To je podpořeno větracími otvory v podpaží. Tím se zajistí účinná výměna vzduchu kolem těla a sníží se nepříjemné přehřívání. Vysoce kvalitní pánská bunda na skialpy má vynikající prodyšnost a nepromokavost. Zajistí vám pohodlí při náročných výstupech i dynamických sjezdech.

Chraňte se před větrem výběrem pánských bund pro skialpy

Některé skialpinistické modely mají softshellové řešení, které snižuje chladivý účinek větru. Větruvzdornost těchto technologií je určena koeficientem CFM. Pro představu, jak to funguje, například klasická fleecová mikina má CFM 200, takže propouští hodně větru. Pánské bundy pro skialpy se softshellovým materiálem vyvinutým jako vlastní řešení značky se pohybují mezi 6 a 40 CFM. Pokud však chcete nejpokročilejší technologii, zvolte membránu GORE-TEX® INFINIUM™ Product with WINDSTOPPER® Technology. Má hodnotu 0 CFM, takže je plně odolná proti větru. Výběr řešení závisí na vašich potřebách, ale vždy se můžete spolehnout na vynikající ochranu před mrazivým větrem.

Pánské skialpové bundy - zateplené

Některé skialpinistické modely mají syntetickou izolační vrstvu nebo izolační materiály ze skupiny Polartec®. Použité materiály odvádějí vlhkost vznikající při námaze díky své schopnosti udržovat prodyšnost pokožky. Pánská skialpoví bunda s touto funkcí je ideální pro použití ve stopě, kdy je kontakt se sněhem omezený. Izolace je položena pomocí technologie Bodymapping. Takto je izolační materiál rozložen tak, aby splňoval tepelné požadavky těla. Získáte tak ochranu před chladem tam, kde je to potřeba, a lepší větrání v místech, která jsou náchylná k přehřívání.

Pánské skialpové bundy - maximální volnost pohybu

Skialpové bundy využívají prošívání a strečové panely, takže si vždy zachováte maximální volnost pohybu a pohodlí. Při skialpinismu je materiál, který klade odpor, to poslední, co chcete. Proto vám pánské skialpové bundy značek Salewa, La Sportiva, Dynafit, Black Diamond a Marmot poskytnou potřebnou podporu. Funguje to stejně dobře při náročném výstupu jako při dynamickém sjezdu.

Pánské skialpové bundy - vysoká odolnost

Nejběžnějším materiálem používaným u pánských bund pro skialpy je nylon nebo polyester s pevnější vazbou. To znamená, že vydrží zátěž při náročných skialpinistických aktivitách. To znamená, že pánské bundy pro skialpy zůstanou funkční a odolné po několik dalších sezón a obstojí i v těch nejnáročnějších výzvách. Výrobci často aplikují na vnější vrstvu bundy impregnaci DWR. To zpomaluje promočení materiálu a umožňuje kapkám vody volně po něm stékat. To se vám bude hodit zejména v případě, že se rozhodnete pro pánskou skialpovou bundu bez membrány. Bunda je tak dokonale chráněna před povětrnostními vlivy. Nakonec si pánské skialpinistické bundy oblíbíte pro jejich vysoký výkon a odolnost.