top

Dámské skialpové bundy

Dámské bundy skialpovéjsou moderní konstrukce, které vás ochrání před extrémním zimním prostředím. Díky nim se můžete úspěšně pustit do této náročné aktivity, kterou je lyžování mimo sjezdovky.
Zobrazení Mřížka Seznam

116 výrobky

na stránce
  1. -12%
    Dámská bunda skit Maloja Froneben - midnight multi

    wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

116 výrobky

na stránce
Vymazat

Dámské skialpové bundy - podpora membrány

Nejčastěji používanými membránami u skialpinistických bund jsou GORE-TEX®, Dynashell nebo Power-Tex®. Jejich hlavní výhodou je vysoká voděodolnost. Bez ní se nelze úspěšně věnovat zimním aktivitám. To znamená, že dámské bundy na skialpy s těmito řešeními poskytují účinnou ochranu proti promočení. To je důležité v zasněžených podmínkách, protože nadměrná vlhkost může způsobit vážné prochladnutí. Výběrem membránového modelu do svého skialpinistického šatníku si zajistíte technickou podporu, bez které nemá smysl na výlet do terénu pomýšlet. Kromě toho vám bundy na skialpy s tímto řešením umožňují používat systém vrstveného oblečení. To znamená, že si můžete vzít teplou mikinu a pod něj funkční tričko. Zbavíte se tak vlhkosti, která vzniká při práci. Vnější plášť bund je často ošetřen vrstvou DWR. To zpomaluje namáčení materiálu a umožňuje volný odtok kapek vlhkosti, což je skvělé pro podporu membrán.

Dámské skialpové bundy - větruodolnost

Faktor, který určuje stupeň větruodolnosti oděvu, je CFM. Například klasický fleece má přibližně 200 CFM, takže ve velké míře propouští vítr. Moderní bundy na skialpy používají softshellové řešení. U většiny z nich se tento faktor pohybuje mezi 6 a 40 CFM, což je skvělý výsledek. Díky tomu se nemusíte obávat, že by horský vítr způsobil tepelné nepohodlí. Řešením, které v této oblasti vyniká, je však membrána GORE-TEX® INFINIUM™ Product with WINDSTOPPER® Technology. Koeficient pro toto řešení je 0 CFM! To znamená, že dámské bundy na skialpy s touto technologií vás plně ochrání před větrem. Vyhnete se tak jeho chladivému účinku, který je v terénu velmi nebezpečný.

Dámské skialpové bundy - prodyšný komfort

Skialpinismus je nevyhnutelně spojen s nadměrnou produkcí vlhkosti v těle. To je třeba účinně odvést, aby nedošlo k přehřátí. Proto jsou skialpové bundy vždy ze syntetických materiálů. Ty, jak víme, mají schopnost částečně zachovat přirozenou prodyšnost pokožky. To znamená, že přebytečná vlhkost bude účinně odváděna, což usnadní udržení příjemného klimatu kolem pokožky a sníží přehřívání. Bundy na skialpy jsou v tomto úkolu často podporovány speciálními ventilačními otvory. Najdete je v podpaží a jejich úkolem je vytlačovat přebytečný horký vzduch. Díky tomu získáte podporu, která vás ochrání před nadměrným přehřátím. To bude mít nepochybně pozitivní dopad na komfort vašeho lyžování.

Dámské skialpové bundy - pevnost konstrukce

Těžké výstupy a dynamické sjezdy způsobují silné namáhání materiálu. To může materiál poškodit, proto je důležité používat co nejodolnější řešení. Proto se bundy na skialpy obvykle vyrábějí z polyamidu nebo s jeho přídavkem. Vysoká odolnost této tkaniny výrazně snižuje možnost roztržení modelu, takže vám bude sloužit i v dalších sezónách.

Dámské skialpové bundy - maximální volnost pohybu

Kdykoli sportujete, je důležité nenechat se ničím omezovat. Proto vždy vybírejte řešení, která nabízejí maximální volnost pohybu. Dámské bundy na skialpy jsou propracované modely, které tuto definici splňují. Můžete tak podnikat ty nejnáročnější skialpové túry s komfortem a podporou na každém metru trasy.