top

Pieps

Pieps je značka, která je mezi lyžaři a záchranáři dobře známá a specializuje se na navrhování a výrobu lavinového vybavení. Ikonické lavinové detektory se natrvalo zapsaly do historie lyžování.
23
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

23 položek

na stránce
 1. -5%
  Lavinová sonda Pieps Alu 220 Sport

  wish list

 2. -5%
  Lavinová sonda Pieps Alu 300 Sport

  wish list

 3. -5%
  Lavinová sonda Pieps Carbon 300 Pro

  wish list

 4. -5%
  Sněhová lopata Pieps C 660 Shovel - blue

  wish list

 5. -5%
  Sněhová lopata Pieps T 500 Race Shovel

  wish list

 6. -5%
  Sněhová lopata Pieps T 640 Telescopic Shovel

  wish list

 7. -5%
  Lavinová lopata Pieps T 705 Pro Shovel

  wish list

 8. -5%
  Lavinová sonda Pieps Carbon 260 Pro

  wish list

 9. -5%
  Lavinová lopata Pieps T 500 Standard Shovel

  wish list

 10. -5%
  Lavinová sonda Pieps Alu 260 Sport

  wish list

 11. -5%
  Lavinová lopata Pieps C 720 Shovel - red

  wish list

 12. -5%
  Pila Pieps Snow Saw
  Pila Pieps Snow Saw
  893 Kč 940 Kč

  wish list

 13. -20%
  Dámský skialpovy batoh Pieps Track 20 - chili red

  wish list

 14. -16%
  Dámský skialpovy batoh Pieps Track 30 W - black

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

23 položek

na stránce

Značka Pieps - lavinové sety bez tajemství

Rakouská společnost se již od roku 1972 zabývá neustálým vývojem produktů v široce chápané lavinové bezpečnosti. Stála z velké části za zavedením lavinových vyhledávačů do obecného užívání. Tyto zařízení, které kombinují rádiový vysílač a přijímač, znamenaly revoluci ve způsobu vyhledávání osob zasypaných lavinami. Přestože společnost není mezinárodní korporací a počet zaměstnanců nepřesahuje 50, stala se jedním z předních výrobců lavinového vybavení na světě. To bylo možné díky úzké spolupráci s mnoha lidmi. Na jedné straně jsou shromažďovány názory a zkušenosti uživatelů - profesionálních lyžařů, horolezců a horských vůdců. Na základě jejich potřeb a případných výhrad se připravují stále dokonalejší modely. Na druhé straně má společnost Pieps rozsáhlé technické zázemí, které jí umožňuje testovat nová řešení a překonávat nové technologické bariéry. Společnost v současné době sídlí v rakouském Lebringu a stále zdokonaluje své lavinové sety.

Lavinové vybavení značky Pieps

Komplexní nabídka této značky zahrnuje veškeré potřebné lavinové vybavení, které vám umožní rychle zkompletovat kvalitní lavinový set. V současné době je nezbytnou součástí výbavy každého aktivního člověka, který se v zimě pohybuje v oblastech ohrožených lavinami. Správné vybavení používají horolezci, skialpinisté a zimní turisté na zasněžených stezkách. V současné době je nabídka lavinových vyhledávačů, lopat, sond a batohů Pieps tak široká, že si každý může najít optimální sadu pro sebe. Stojí za zmínku, že pouze kompletní lavinový set, který se skládá z lavinového vyhledávače, sondy a sněhové lopaty, umožňuje rychlejší záchranu osoby zasypané lavinou. Absence kteréhokoli z těchto prvků výrazně snižuje šance na úspěšnou záchrannou operaci.

Lavinové vyhledávače Pieps

Prvním prvkem lavinového setu jsou bezpochyby lavinové detektory. Jsou to také nejznámější výrobky této značky. Vyznačují se vysokou spolehlivostí a jsou velmi odolné vůči nepříznivým podmínkám, což je předurčuje k použití v zimě v horách. Lavinové vyhledávače Pieps mají dvě funkce. Nejprve po zapnutí vysílají lokalizační signál. To znamená, že pokud vás zasype lavina, signál je stále vysílán a lze vás snáze lokalizovat. Ti, kteří člověka pod lavinou hledají, musí pouze přepnout své vyhledávače do režimu příjmu, který jim ukáže správný směr, kterým se mají vydat. Použití lavinových vyhledávačů výrazně zkrátilo dobu hledání, což má v případě zasypání lavinou cenu zlata. Lavinové vyhledávače Pieps, které jsou stále přesnější, dokáží lokalizovat polohu oběti laviny s velkou přesností. Důležitý je také intuitivní design. Minimum tlačítek a přehledná indikace na displeji umožňují efektivní obsluhu i v těch nejnáročnějších podmínkách.

Lavinové sondy a lopaty

Další součástí lavinového setu jsou lavinové sondy. Jsou základním nástrojem pro určení přesné polohy zasypané osoby. Sondy Pieps se vyznačují nízkou hmotností a vysokou spolehlivostí. Jsou oblíbenou volbou jak pro začátečníky, tak pro profesionály, kteří často používají lavinové vybavení. Poslední součástí každého lavinového setu je sněhová lopata. Umožní vám účinně se dostat k osobě, kterou lavina strhla. Osvědčené hliníkové lopaty umožňují rychlé prokopání tvrdého sněhu.

Široká nabídka Pieps

Kromě základního vybavení nabízí rakouský výrobce také další vybavení, které výrazně zvyšuje šance na přežití v lavině. V první řadě jsou to bezpochyby lavinové batohy Pieps Jetforce, které vznikly ve spolupráci s firmou Black Diamond. Toto inovativní řešení umožňuje vícenásobné nafouknutí airbagu. To bylo možné díky nahrazení kartuší se stlačeným plynem speciální turbínou, která velmi rychle naplní airbag vzduchem. Celý systém je napájen baterií, kterou lze snadno dobíjet. Kromě toho nabídka zahrnuje také tradiční lyžařské batohy a minimalistické lékárničky. Rakouská značka je předním výrobcem lavinového vybavení. Proto nabízíme širokou škálu produktů Pieps. Obchod 8a.cz vám pomůže vybavit se na každou zimní výpravu.

Pieps – oblíbené kategorie

Batohy Pieps Lavinové batohy Pieps Lavinové sondy Pieps Lavinové lopaty Pieps Lavinové vyhledávače Pieps