top

Pánské lyžařské kalhoty

Pánské lyžařské kalhoty by vám měly poskytnout pohodlí na svahu a plnou ochranu před sněhem a chladem. Jsou nezbytnou součástí oblečení na upravených sjezdovkách i v divočině. Pánské kalhoty na sjezdové lyžování a snowboarding poskytují skvělou ochranu před sněhem a chladem při lyžování. Skvěle se hodí i jako zimní kalhoty do sněhu pro mnoho dalších aktivit.
33
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

33 položek

na stránce
 1. -30%
  Kalhoty GORE-TEX Marmot Cropp River Pant - black

  wish list

 2. -30%
  Kalhoty Patagonia Untracked Pants - black

  wish list

 3. -30%
  Lyžařské kalhoty Columbia Powder Stash Pant - black

  wish list

 4. -21%
  Lyžařské kalhoty Marmot Layout Cargo Pant - black

  wish list

 5. -30%
  Lyžařské kalhoty Columbia Bugaboo Pant - black

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

33 položek

na stránce

Pánské lyžařské kalhoty - pro koho?

Pánské kalhoty vyrobené speciálně pro všechny lyžařské nadšence jsou ideální pro lyžování. Nabízejí maximální volnost pohybu, optimální tepelný komfort a vynikající ochranu před sněhem. Jsou ideální volbou jak na upravené sjezdovky, tak mimo ně. Různorodá barevná škála od tlumených až po pestré barvy osloví každého uživatele.

V naší nabídce najdete široký výběr pánských lyžařských kalhot, takže si každý milovník prašanu najde ten správný model. Lyžařské kalhoty jsou také ideální zimní kalhoty do sněhu. Lyžařské kalhoty se hodí i pro mnoho dalších zimních aktivit. Jsou optimální volbou, pokud je vyžadována maximální ochrana proti sněhu nebo chladu. Jsou ideální pro sáňkování, jízdu na saních a výlety na sněžných skútrech s dětmi. Jsou také častou volbou pro chůzi na sněžnicích ve velmi chladném počasí. Většina variant je vybavena větracími otvory, které zajišťují účinnou termoregulaci. Návštěva baru nebo obchodu po dni stráveném na sjezdovce tak není spojena s nutností převlékat si kalhoty na studeném parkovišti. Jejich všestrannost je skutečně rozsáhlá.

Jaké lyžařské kalhoty si vybrat?

Široká nabídka lyžařských kalhot znamená, že často nevíme, kde začít s hledáním ideálního modelu. Kromě toho, že musí být pohodlné, je třeba vzít v úvahu i několik dalších vlastností. Rozdíly mezi jednotlivými variantami nejsou tak velké, jak by se na první pohled mohlo zdát. Je však třeba mít na paměti, že pouze ideálně zvolený typ a střih zajistí dostatečný tepelný komfort a přizpůsobení se postavě.

Ideální lyžařské kalhoty - s membránou nebo bez ní?

Membrána je velmi tenká vrstva speciálního materiálu, obvykle umístěná pod vnější látkou. Ačkoli ji nevidíme, má v lyžařských kalhotách dvě velmi důležité funkce. Zaprvé poskytuje vysokou odolnost proti vodě. Nepropustí dovnitř kapky vody ani sněhu. Za druhé, membrána blokuje vítr. Tato vlastnost eliminuje faktor, který nejčastěji způsobuje rychlé prochladnutí těla při sjezdech. Lyžařské kalhoty vybavené membránou zaručují plnou ochranu před sněhem a větrem při jízdě i v případě pádu. Jedinečnou vlastností membrán je, že propouštějí molekuly vodní páry ven. Když se na sjezdovce trochu oteplí, umožňují odvádět pot z vašeho úsilí. Kombinace těchto vlastností znamená, že téměř všechny pánské lyžařské kalhoty mají nepromokavou membránu. Spolu s konstrukcí včetně podlepených švů je tak zaručena maximální ochrana. Pouze několik modelů jsou softshellové lyžařské kalhoty

Jsou šle v lyžařských kalhotách dobrý nápad?

Některé modely lyžařských kalhot jsou vybaveny šlemi. Jedná se o velmi praktické příslušenství. Zajišťují, že kalhoty vždy zůstanou na svém místě, ať už lyžujete na hladkém svahu, prodíráte se hustým lesem v prašanu po pás nebo zdoláváte extrémně strmé svahy. Pánské lyžařské kalhoty s kšandami jsou často navíc vycpané. Díky tomu ještě účinněji zabraňují tomu, aby se prášek dostal pod oblečení. Co je tedy lepší - s rovnátky, nebo bez nich? Pokud dáváte přednost upraveným sjezdovkám a lyžování pro vás není jen o lyžování na svahu, ale také o trávení času s přáteli na chatě, pak jsou kalhoty bez šlí určitě pohodlnější. Pak vám stačí jednoduchý nastavitelný pás. Pokud se naopak chystáte na extrémní sjezd v náročném terénu, jistě oceníte lyžařské kalhoty se šlemi.

Měly by být lyžařské kalhoty zateplené?

Lyžařské oblečení do zimních podmínek musí být vhodné pro široký rozsah teplot. V mrazu jsou dobře izolované pánské lyžařské kalhoty tou správnou volbou. Poskytují správnou úroveň izolace. Tento typ varianty preferují milovníci dlouhých sjezdů a ti, kteří využívají sedačkové lanovky. Díky nim vás při jízdě do kopce nebude obtěžovat chlad. V teplejších dnech jsou mnohem vhodnější mírně izolované verze. Umožňují odvádět vlhkost, kterou tělo produkuje během intenzivního cvičení. Pomoci může také větrání. Otvory na zip používané v mnoha modelech umožňují rychle zvýšit ventilaci a zbavit se přebytečného teplého vzduchu. Existují také nezateplené lyžařské kalhoty s pouhou membránou. To je určeno pro ty, kteří potřebují silné termoprádlo, které zajistí dostatečnou izolaci.

Na co si ještě dát pozor při výběru pánských lyžařských kalhot?

Existuje ještě několik prvků, které by měly být základním vybavením kalhot každého lyžaře. Speciálně navržené modely s ohledem na lyžování mají často speciálně tvarovaná kolena, která poskytují naprostou volnost pohybu. Za pozornost stojí také spodní části nohavic. Další výztuhy na vnitřní straně nohavic chrání kalhoty před snadným proříznutím hranou lyže. Zimní sportovní kalhoty jsou také velmi často vybaveny vnitřními sněhovými chrániči Ty plně chrání před vniknutím sněhu do bot. Jedná se jednoduše o přídavnou vnitřní nohavici s elastickým okrajem. Dokonale se přizpůsobí lyžařské botě a zabrání vniknutí sněhu dovnitř. Mimochodem, vyplatí se zkontrolovat, zda má každá kapsa řádně utěsněný zip nebo klopu. Důležité je také, aby byl pás snadno nastavitelný. Pokud chcete mít dokonale sladěný komplet oblečení, je možné najít kalhoty, které lze sepnout s bundou pomocí speciálních háčků.

Lyžařské kalhoty v obchodě 8a.cz

Nabízíme široký výběr pánského lyžařského oblečení špičkových značek - pro profesionály i začátečníky. To vám usnadní nákup správného lyžařského oblečení na každou cestu. Dobře zvolený lyžařská helma, bunda, rukavice, ponožky a lyžařské kalhoty jsou zárukou pohodlí při každém pobytu na sjezdovce. Mezi nejznámějšími výrobci najdete Salomon lyžařské kalhoty, The North Face, Columbia nebo Marmot. Jejich výrobky používají jak profesionální lyžaři, tak i ti, kteří s lyžováním teprve začínají. Pokud si vyberete lyžařské kalhoty od špičkové značky, můžete si být jisti, že vám při sjíždění sjezdovek poskytnou vysokou úroveň pohodlí. Budou to také fantastické zimní kalhoty, které se osvědčí vždy, když teplota výrazně klesne nebo když celý svět zmizí pod silnou vrstvou bílého prašanu.