top

Nepromokavé bundy na kolo

Pláštěnky na kolo jsou nezbytnou součástí oblečení pro přechodná roční období. Bunda do deště vás účinně ochrání před srážkami i studeným větrem. Podívejte se na pánské a dámské cyklistické bundy do deště!
Zobrazení Mřížka Seznam

23 výrobky

na stránce
 1. -15%
  Bunda na kolo Dynafit Ride 3L Jacket - storm blue

  wish list

 2. -20%
  Cyklistická bunda ION Shelter Anorak - black

  wish list

 3. -20%
  Nepromokavá bunda Five Ten Rain Jkt - black/black

  wish list

 4. -25%
  Bunda GORE-TEX Maloja Spih NOS - moonless

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

23 výrobky

na stránce
Vymazat

Jak fungují nepromokavé bundy na kolo?

Ať už nás déšť zastihne náhodou během výletu, nebo vyrazíme na kolo za každého počasí, dobrá nepromokavá bunda na kolo by nám měla zajistit pohodlí během jízdy. V nabídce předních výrobců cyklistického oblečení existuje mnoho modelů připravených speciálně pro tak hrozné počasí. Nepromokavé bundy na kolo vděčí za své vlastnosti ve většině případů použití membrány. Jedná se o velmi tenkou vrstvu, která nepropouští kapky vody, ale propouští molekuly vodní páry. Díky tomu nepromokavé bundy na kolo nepromoknou a zároveň zajišťují prodyšnost. To umožňuje únik ohřátého a vlhkého vzduchu. Nepromokavé bundy na kolo GORE-TEX® se těší velké oblibě. Modely s touto membránou se vyznačují velmi vysokými parametry nepromokavosti a prodyšnosti. U modelů odolných proti dešti je také velmi důležité, aby měly přesně podlepené švy a nepromokavé zipy. Výběrem bundy známé značky máme záruku, že všechny tyto prvky byly vyrobeny s náležitou péčí.

Jaká nepromokavá bunda na kolo?

Při výběru nepromokavých cyklistických bund musíme především vědět, na jakém kole je budeme používat. Jednotlivé modely se mohou lišit v mnoha detailech, které se na trase mohou ukázat jako rozhodující. Nepromokavá bunda na silniční kolo by měla těsně přiléhat k tělu, aby přebytečný materiál nevytvářel při vysokých rychlostech dodatečný aerodynamický odpor. Měla by také poskytovat pohodlí v typické cyklistické poloze. Nepromokavá bunda na MTB kolo může být naopak o něco volnější. V tomto případě bude rozhodující volnost pohybu, která je na technicky náročných trasách v horách nezbytná. Při výběru nepromokavé bundy na městská kola bychom měli věnovat pozornost i dalším parametrům. Ty by se měly vyznačovat možností snadného oblékání a svlékání. Užitečné mohou být také snadno přístupné kapsy, které jsou u sportovních modelů často minimalizovány.

Nepromokavé bundy na kolo si můžete zakoupit na 8a.cz

Nabízíme široký výběr modelů od špičkových výrobců. V nabídce najdete pánské a dámské nepromokavé bundy na kolo, které jsou ideální pro silniční i MTB kola. Účinně chrání před vodou a zároveň poskytují vysokou volnost pohybu. Stejně jako ostatní bundy na kolo, modely odolné proti dešti mají obvykle také prodloužený zadní díl, který lépe chrání záda. Rukávy jsou obvykle delší, aby se nevyhrnovaly. Nepromokavé bundy na kolo jsou vynikající volbou pro přechodná roční období. Díky nim nám už počasí nebude bránit vyjet si na kole.