top

Vibram FiveFingers

Vibram FiveFingers ® jsou originální prstové boty, ve kterých se budete cítit, jako byste chodili naboso! Nabízíme různé modely - pro outdoorové aktivity, turistiku, ale i pro každodenní použití. Prstové boty Vibram FiveFingers jsou inovativním řešením, které aktivuje dosud nepoužívané svaly a šlachy na chodidlech.
16
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

16 položek

na stránce
  1. -30%
    Pánské boty Vibram Fivefingers Kso Evo - black

    wish list

  2. -30%
    Dámské boty Vibram Fivefingers Kso Evo - black

    wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

16 položek

na stránce

Co jsou prstové boty Vibram FiveFingers?

Boty jsou relativně nedávným lidským vynálezem. Po většinu doby, kdy se lidské tělo vyvíjelo a přizpůsobovalo chůzi a běhu, jsme se pohybovali naboso. Je to také druh pohybu, kterému se naše nohy přizpůsobily za tisíce let. Dnešní obuv s tlustou a silně odpruženou podrážkou způsobuje, že mnoho šlach a svalů nepracuje tak, jak byly uzpůsobeny. Proto mnoho lidí (včetně nadšenců do bot FiveFingers) prosazuje návrat k chůzi a běhu naboso. Pokud máme k dispozici měkkou trávu, můžeme se samozřejmě obejít bez obuvi a užívat si chůzi nebo běh v souladu s přírodou. Ale co když se chceme pohybovat na mnoha jiných typech půdy? Zde přichází na řadu prstové boty Vibram FiveFingers ®. Jedná se o obuv, ve které jsou všechny prsty od sebe odděleny, ale noha je chráněna před tvrdším terénem. Díky jedinečnému designu prstových bot se můžeme cítit, jako bychom chodili naboso, a přitom využívat další výhody obuvi. Důležité je, že podrážky používané v botách Vibram FiveFingers jsou velmi tenké a boty samotné neobsahují silnou vrstvu tlumicí pěny, kterou často najdeme v tradičních sportovních nebo běžeckých botách. To se projevuje velmi dobrým "citem" terénu a dále podporuje pocit zcela bosé chůze. Značka Vibram je známá tím, že navrhuje špičkové podrážky, a u obuvi FiveFingers tomu není jinak. Speciální pryžové směsi a přesně zvolený vzorek zajišťují vynikající trakci na různých površích. Pokud potřebujeme obuv na nezpevněné cesty, měli bychom zvolit o něco výraznější vzorek podrážky, zatímco pokud budeme obuv používat především ve městě, můžeme zvolit hladší podrážku, která se lépe hodí na asfalt nebo beton.

Kde se boty Vibram FiveFingers nejlépe hodí?

Použití prstových bot FiveFingers není nijak omezeno. Největší popularitu si tento typ obuvi bezpochyby získal mezi nadšenci minimalistického běhu. Ideální kombinací je vynikající ochrana a zároveň zachování přirozené biomechaniky chodidel při pohybu. Díky tomu se výrazně rozšířil počet tras, které mají minimalističtí běžci k dispozici. Kromě toho jsou boty Vibram FiveFingers oblíbené pro outdoorové výlety a další aktivity. Jsou skvělé pro kempování nebo táboření. Mnoho lidí také denně používá prstové boty. Jsou zajímavou alternativou ke klasické obuvi.

Vyberte si ten správný model prstových bot FiveFingers

Dnes se boty FiveFingers vyrábějí v mnoha variantách pro konkrétní aktivity. Mezi nimi můžeme vyzdvihnout celou řadu minimalistických běžeckých bot, které nabízejí vynikající ventilaci. Lehké modely jsou optimální volbou pro rychlé trasy i pro léto. Trekové boty Vibram FiveFingers se zase vyznačují o něco silnější podrážkou a zesíleným svrškem, takže jsou ideální pro pěší turistiku. Pro chladnější část roku nabízí výrobce speciálně izolované modely. Značka FiveFingers nabízí také obuv pro každodenní použití. Klasický kožený svršek jim dodává skvělý styl. Mezi botami Vibram FiveFingers jsou modely vybavené stahovací šňůrkou, páskem na suchý zip nebo vyrobené z vysoce pružného materiálu, který žádné z těchto řešení nevyžaduje. Každý si tak může vybrat botu, která mu dokonale padne na nohu.