top

Turistické batohy 60-70 litrů

Turistické batohy o objemu 60 a 70 litrů jsou pánské a dámské modely ideální na delší túry a dálkové treky. Dvoukomorový, mimořádně prostorný, vybavený nosnými systémy, díky nimž vám ani ten nejtěžší náklad neznepříjemní putování.
Zobrazení Mřížka Seznam

36 výrobky

 1. -15%
  Trekový batoh Fjallraven Kajka 65 - blue

  wish list

 2. -25%
  Batoh na hory Vaude Avox 65+10 - black

  wish list

 3. -19%
  Trekový batoh Osprey Aether Plus 60 - black

  wish list

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

36 výrobky

Vymazat

Turistické batohy 60-70 l na dlouhé túry

Pokud plánujete zůstat na cestě týden nebo dva, budete potřebovat batoh s větším objemem, do kterého se vejde nejen oblečení a jídlo, ale i další vybavení, které budete na dlouhých výpravách potřebovat. Budete si muset přibalit spacák, vařič, samonafukovací karimatku a mnoho dalšího vybavení. Batohy o objemu 60 l, 65 l, 70 l nebo 75 l jsou pak nejrozumnější volbou, abyste si zavazadla řádně rozložili. Velké modely jsou navrženy s ohledem na dlouhé túry, takže prioritou je zajistit maximální pohodlí při zdolávání tras s těžšími zavazadly, než je obvyklé.

Jaké vlastnosti by měl mít dobrý 60l nebo 70l turistický batoh?

Základem větších batohů je vhodně navržený nosný systém. Vyvinout pohodlné řešení, které zároveň odvádí vlhkost ze zad, je časově velmi náročné a vyžaduje mnoho zkušeností. Proto se nejznámější značky vyrábějící 60l a 70l batohy pyšní svými nosnými systémy a materiály, které jsou v nich použity. Většina z nich je založena na silné pěně, která na jedné straně výborně tlumí nárazy a zmírňuje tlak a na druhé straně umožňuje účinné větrání. Velmi důležitá je také možnost přizpůsobit batoh tvaru vaší postavy. To je mimo jiné umožněno výškovým nastavením ramenních popruhů. Díky tomu lze trekingové batohy o objemu 60 l a 70 l ideálně přizpůsobit délce vašich zad.

Většina velkých batohů nabízí možnost zvýšení objemu. Jak? Tyto modely mají často možnost navýšení víka. Jedná se o část batohu přímo pod víkem, kterou lze dodatečně naplnit zavazadly. Pokud je jí méně, jednoduše se sroluje pod víkem. Díky tomuto řešení se z 60litrového batohu stane 65litrový batoh a ze 70litrového modelu se stane 75litrový batoh nebo ještě větší. Díky tomu bude batoh vždy perfektně sbalený a během výletu nezůstane žádné prázdné místo, když dojdou zásoby jídla.

Velmi důležitou vlastností každého batohu je rozložení kapes a přihrádek. Zajišťují správné rozložení i těch nejmenších zavazadel. Trekingový batoh o objemu 70 l nebo 60 l by měl mít alespoň dvě hlavní komory a další vnější kapsy - na bocích, v klopě, na čelním panelu nebo v bederním pásu. Jsou navrženy tak, aby umožňovaly rychlý přístup k nejpotřebnějším věcem na trase. Pokud si budeme chtít vzít láhev s pitím, svačinu nebo si obléknout mikinu, protože se trochu ochladilo, nebudeme muset prohledávat celý batoh, abychom tyto věci našli. Měly by být ve vnějších kapsách, odkud je lze kdykoli vyjmout jediným pohybem ruky.

Za zmínku stojí ještě jeden prvek každého dobrého trekingového batohu s větším objemem. Jedná se o nepromokavou pláštěnku. Během túry se často potýkáme s nepříznivým počasím a dlouhotrvajícími dešti. Turistický batoh o objemu 60 l nebo 70 l s vhodnou pláštěnkou ochrání naše zavazadla před rychlým promoknutím. Pokud se rozhodnete pro batoh od známé outdoorové značky, můžete si být jisti, že je vybaven většinou výše uvedených funkcí.

Batohy 60 l na týdenní výlety

Modely této velikosti jsou skvělou volbou pro týdenní výpravy do neznáma. Takové modely jsou obvykle vybaveny dvěma oddělenými komorami, díky nimž můžete oddělit spacák od ostatního vybavení. Bude také snazší jej vyndat, až si připravíme místo na spaní. Batohy 60l jsou obvykle vybaveny velkým počtem popruhů, které v případě potřeby umožňují připevnit další vybavení mimo batoh. Lehkou karimatku tak lze připevnit pod batoh nebo na klopu a na bok lze připevnit stan, který se dovnitř nevejde. Přední výrobci často nabízejí turistické batohy o objemu 60l s velmi lehkou konstrukcí. Díky speciálnímu výběru co nejtenčích materiálů a vhodným úpravám rámu mohou tyto modely vážit výrazně méně než batohy s klasickým řešením. Je to skvělá volba pro všechny, kteří chtějí minimalizovat hmotnost svých zavazadel.

Batohy 70l na delší túry

Batoh o objemu 70 l je skvělou volbou pro expedice trvající až dvanáct dní. Mnoho modelů bude dobře fungovat jako cestovní batohy. Před takovou cestou je však vhodné ověřit, zda všechny věci, které si plánujete vzít s sebou, nebudou příliš těžké. V případě takto velkých batohů do nich můžeme snadno nacpat tolik zavazadel, že pohyb s nimi na trase bude představovat vážné potíže. Proto je tak důležité sledovat celkovou hmotnost. Vzhledem k množství zavazadel, které do něj můžeme zabalit, musí být každý turistický batoh 70l velmi robustní. Proto jsou tyto modely obvykle vyrobeny z velmi pevných a silných materiálů. Špičkové značky také používají speciálně vyvinuté přezky a smyčky, které jsou navrženy tak, aby odolaly zvýšenému zatížení.