top

Turistické batohy 10-15 litrů

Turistické batohy o objemu 10 a 15 litrů jsou minimalistické pánské a dámské modely pro krátké výlety na stezku. Kompaktní, lehký a vybavený nejnutnějším příslušenstvím pro přenášení oblečení a vybavení na jednodenní výlety v horách.
55
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 55

na stránce
 1. -12%
  Turistický batoh Salomon XA 15 - ebony/black

  wish list

 2. -11%
  Turistický batoh Rab Tensor 10 - storm green

  wish list

 3. -11%
  Turistický batoh Rab Tensor 10 - firecracker

  wish list

 4. -11%
  Turistický batoh Rab Aeon ND18 - sagano green

  wish list

 5. -13%
  Turistický batoh Lowe Alpine Edge 18 - ebony

  wish list

 6. -13%
  Turistický batoh Osprey Hikelite 18 - aloe

  wish list

 7. -11%
  Turistický batoh Thule AllTrail X 15 L - nutria

  wish list

 8. -8%
  Turistický batoh Salomon XT 15 - black

  wish list

 9. -13%
  Turistický batoh Gregory Arrio 18 - empire blue

  wish list

 10. -13%
  Turistický batoh Gregory Arrio 18 - brick red

  wish list

 11. -12%
  Turistický batoh Salewa Ultra Train 18 - ombre blue

  wish list

 12. -13%
  Turistický batoh Gregory Miwok 18 - reflex blue

  wish list

 13. -13%
  Turistický batoh Gregory Miwok 12 - reflex blue

  wish list

 14. -13%
  Turistický batoh Gregory Miwok 18 - flame black

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 55

na stránce

Turistické batohy 10 - 15 litrů - pro koho?

Modely s objemem blížícím se 10 litrům jsou nejmenší turistické batohy na trhu. Často jsou vybírány pro nejjednodušší výlety do terénu. Nemá smysl brát velké trekingový batoh, pokud si chcete vzít pouze láhev na vodu a bundu. V těchto situacích se nejlépe hodí turistický batoh o objemu 10 až 15 litrů. Nejmenší 10l batohy s možností složení do kompaktních rozměrů se často berou na trekingové výlety. Když tak chceme rychle vylézt na blízký vrchol nebo zajít do vesnice na nákup, můžeme nechat hlavní zavazadla v táboře nebo na tábořišti a pohybovat se jen s malým 10 - 15litrovým modelem. Turistický batoh o objemu 15 l při každodenním používání dokonale nahradí městský batoh Poskytne dostatek prostoru pro nečekané nákupy nebo pojme druhou snídani a oběd v termosce, když nabitý program nedovolí ani na chvíli zpomalit.

Batohy o objemu 10 l ideální na několikahodinové výlety

Malý turistický batoh o objemu 10 l je jednou z nejmenších možností, kterou si můžete vybrat pro výlety do přírody. Tato kompaktní provedení se skvěle hodí na nejkratší několikahodinové výlety, kdy si s sebou potřebujete vzít doslova pár nezbytností. Do batohu o objemu 10 l se vejde láhev s vodou, něco k jídlu, tenká větrovka a pár drobností. Je to optimální volba pro letní túry, kdy nepotřebujete teplejší oblečení. Turistické batohy o objemu 10 litrů se obvykle vyznačují velmi jednoduchým systémem nošení. U takto lehkých zavazadel není třeba používat rozsáhlé bederní pásy nebo popruhy s tlustou pěnovou výplní. U těchto malých modelů převažují lehké materiály. Pružné pěny, vzdušná síťovina nebo velmi tenké ripstopové tkaniny, které poskytují potřebnou odolnost. Převážnou většinu batohů o objemu 10 litrů lze snadno složit. Malá plocha, na které se 10litrový turistický batoh stýká se zády, také znamená, že je velmi dobře odvětráván, což je důležité zejména při túrách za vyšších teplot.

Batohy 15l na túru

Přestože je 15l turistický batoh stále kompaktní model, jeho kapacita je o 50 % větší než u 10l batohu. V tomto případě získáme další prostor, např. pro silnější mikinu nebo láhev s pitím pro další osobu. 15l batohy jsou často podobné větším turistickým modelům. V nich najdete flexibilní kapsy na vnější straně, které zajišťují rychlý přístup k nejpotřebnějším věcem. Často jsou také vybaveny elastickými popruhy pro připevnění oděvu. Tenké bederní pásy stabilizují celek při rychlém pochodu. Mnoho výrobců nabízí také batohy o objemu 16 nebo 18 litrů, které poskytují ještě více prostoru.

Turistické batohy 10 - 15 litrů od nejlepších značek k nákupu online na 8a.cz

Shromáždili jsme naše malé batohy o objemu 10 l, 12 l, 15 l a 18 l na jednom místě, abychom vám usnadnili výběr ideálního modelu. Každá známá outdoorová a horská značka má ve svém sortimentu alespoň jeden model takového batohu. Zde snadno najdete malý turistický batoh o objemu 10 l, který poskytuje maximální lehkost a v případě potřeby jej lze srolovat do malého balíčku. Zde si také můžete zakoupit turistický batoh o objemu 15 l pro jednodenní výlety po stezkách v letním počasí. Malé turistické batohy 10 - 15 litrů jsou optimální volbou pro všechny aktivní lidi, kteří hledají univerzální model pro rychlé výlety do přírody.