top

The North Face Vectiv

The North Face VECTIV™ je inovativní běžecká a turistická obuv. Podpůrná stélka, rockerová mezipodešev a trakční podrážka dohromady umožňují rychlejší a efektivnější zdolávání horských stezek!
Zobrazení Mřížka Seznam

141 výrobky

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

141 výrobky

na stránce
Vymazat

The North Face VECTIV™ je dokonalá bota proběh v horách

Inovativní technologie VECTIV™ představuje zcela nový přístup k horské obuvi. Byl vytvořen pro horské běžce a umožňuje jim běhat ještě rychleji na náročných tratích. Bota nabízí účinnější přenos energie, takže máte při běhu pocit dodatečného zrychlení. Poskytuje také účinné odpružení při každém kroku a vysokou stabilitu v horském terénu. Technologie The North Face VECTIV™, testovaná nejlepšími světovými běžci, mění trh s outdoorovou obuví. Je navržen tak, aby vyhovoval požadavkům uživatelů, a umožňuje vám zvládnout stezku efektivněji a bezpečněji, abyste si v horách užili více zábavy. Ať už vyrazíte na nenáročnou túru, nebo se snažíte překonat traťový rekord v běžeckém závodě, technologie The North Face VECTIV™ vám pomůže dosáhnout vašeho cíle a uspokojení.

Inspirováno značkou The North Face

Americká značka je již mnoho let synonymem pro osvědčené oblečení a vybavení určené pro použití v horských podmínkách. Její sortiment zahrnuje jak specializované modely pro výstupy na nejvyšší vrcholy světa, lyžařské oblečení a běžecké lyžování, tak i výrobky více zaměřené na rekreační výlety do přírody nebo dokonce lifestylové modely pro každodenní použití. Obuv s technologií VECTIV™ představuje v kategorii trailové obuvi zcela nový směr. Společnost The North Face vzala nejzkušenější návrháře a sportovce a začala od nuly. Cílem bylo přinést na trh řešení, díky nimž by se značka TNF stala jedním z lídrů v oblasti horské a outdoorové obuvi a určovala nové trendy.

Co je technologie VECTIV™?

Inovace The North Face VECTIV™ se skládá ze tří základních prvků, které optimálně spolupracují. Speciálně polstrovaná stélka, mezipodešev a podešev poskytují výjimečný výkon při běhu a rychlém pohybu po horských stezkách.

Vložka 3D VECTIV™

Prvním prvkem celého systému je speciální 3D stélka VECTIV™ umístěná těsně pod chodidlem a klasická stélka boty. Na jedné straně mírně ztuží konstrukci a na druhé straně zajistí, aby byla vždy správně tvarovaná. Zakřivené okraje stélky zabraňují nekontrolovanému pohybu chodidla v botě a výrazně tak zvyšují stabilitu každého kroku. To je důležité zejména při rychlém překonávání horských tras. Ačkoli se podobná řešení používala v běžecké obuvi již dříve, The North Face VECTIV™ je první, která má stélku tak blízko u nohy, a ne ukrytou hluboko v mezipodešvi. To si vyžádalo kompletní přehodnocení běžecké obuvi. Toto řešení se ukázalo jako revoluční nápad, který se dokonale osvědčil při testech prováděných profesionálními běžci. Trvalo téměř dva roky, než se podařilo dosáhnout dokonalého tvaru.

VECTIV™ "Rocker Midsole"

Druhým prvkem systému je mezipodešev VECTIV™ "Rocker Midsole" z pěny EVA. Díky použití dvou hustot je možné zajistit vysokou úroveň tlumení a zároveň stabilizaci. Speciálně zakřivený tvar celku napomáhá přirozenějšímu odvalování chodidla, což se projevuje menší ztrátou energie a účinnějším tlumením nárazů. Nezávislý výzkum prokázal, že technologie The North Face VECTIV™ tlumí nárazy do země v průměru o 10 %, aniž by docházelo ke ztrátě energie. Optimalizovaný tvar také napomáhá plynulosti běhu a delším krokům. Mezipodešev "Rocker Midsole" v kombinaci se stélkou 3D VECTIV™ udržuje svůj původní tvar po velmi dlouhou dobu a zajišťuje optimální vlastnosti i při velmi intenzivním používání obuvi.

Podrážka SurfaceCTRL

Poslední součástí technologie The North Face VECTIV™ je podrážka. Je vyrobena ze speciální pryžové směsi, která nabízí velmi vysokou přilnavost. Většina modelů má univerzální terénní dezén, který se dobře chová na různých površích. Vzorek podrážky je tvarován podle anatomického pohybu chodidla, což znamená, že poskytuje správnou podporu, ať už rychle zrychlujete, nebo zpomalujete na záludných úsecích. Podrážka SurfaceCTRL se navíc vyznačuje velmi vysokou odolností, takže je ideální pro použití na náročných horských stezkách.

Přizpůsobitelná technologie VECTIV™

Řešení společnosti North Face nepředstavuje jednu konkrétní konstrukci, ale celou filozofii designu obuvi, která umožňuje přizpůsobit každý prvek potřebám konkrétního uživatele. Inspirací pro toto řešení byly speciální modely obuvi vytvořené pro sportovce, které zohledňovaly jejich individuální preference. Díky možnosti měnit vlastnosti jednotlivých komponent celého systému, tj. 3D stélky VECTIV™, mezipodešve VECTIV™ "Rocker Midsole" a podešve SurfaceCTRL, je možné navrhovat obuv s nesčetnými kombinacemi jednotlivých vlastností. V první fázi byla tato komplexní technologie použita k vytvoření rozmanité řady trailové obuvi pro horský běh a lehké turistické obuvi pro rychlé trasy. Možnost použití různých materiálů umožňuje získat obuv se zvýšeným odpružením, stabilitou nebo ještě rychlejším pohybem.

Trailová obuv s technologií VECTIV™

Běžecké boty pro horské běhání byly prioritou při vývoji této špičkové technologie. Umožnila také komplexní testování různých kombinací materiálů v náročných podmínkách. Díky rozsáhlému zapojení předních běžců vzniklo několik variant technologie The North Face VECTIV™, které se liší mimo jiné materiálem použitým ve stélce 3D VECTIV™.

S ohledem na profesionály byla vytvořena obuv řady Flight VECTIV™. Stélky 3D VECTIV™, které se v nich používají, jsou vyrobeny z uhlíkových vláken, tedy z karbonu. Je to jeden z nejlehčích materiálů, který zajišťuje minimální energetické ztráty. Díky tomu je bota neuvěřitelně lehká, dokonale si zachovává navržený tvar a v kombinaci s mezipodešví se zaobleným tvarem umožňuje ještě rychlejší překonávání stezek. Ideální volba pro závodníky i rekordmany.

V obuvi VECTIV™ Infinite jsou 3D stélky VECTIV™ vyrobeny z materiálu Pebax. Jedná se o plastový materiál, který se vyznačuje o něco vyšší pružností než uhlíková vlákna. Běžecká obuv vybavená takovými vložkami poskytuje velkou návratnost energie při každém kroku.

Nejpohodlnější boty VECTIV™ Enduris mají 3D stélky VECTIV™ z TPU. Tyto modely se skvěle hodí na nejdelší vzdálenosti i náročné tréninky. Nejpohodlnější trailová běžecká obuv s inovativní technologií od společnosti The North Face.

Konstrukce The North Face VECTIV™ v turistické obuvi

Ačkoli byla tato technologie vyvinuta především pro běžeckou obuv, skvěle se hodí i pro lehkou turistickou a outdoorovou obuv. Všechny výhody této technologie, jako je dynamičtější krok, vysoká stabilita a účinné tlumení, jsou tak k dispozici i pro lehké turisty a turisty s batohem. Outdoorová obuv VECTIV™ dokonale zapadá do filozofie "speed hiking". Rychlý pohyb po turistických stezkách, který nemusí nutně zahrnovat běh, je velmi oblíbený u aktivních lidí, kteří hledají alternativu ke klasickému trekingu s těžkými zavazadly. Nabídka zahrnuje jak velmi lehké polobotky, tak střední modely s ¾ výškou svršku. Ty první jsou ideální volbou pro letní trasy, kdy je prioritou maximální větrání. Konstrukce bot také umožňuje jejich pohodlné používání při každodenních povinnostech. Vyšší boty s technologií The North Face VECTIV™ zase poskytují dodatečnou oporu kotníku při pohybu s o něco větším batohem.