top

Tenaya

Tenaya je značka specializující se na výrobu lezeckých bot. V nabídce najdete obuv na skalní lezení, lezení na balvanech a na umělou stěnu. Zkontrolujte Tenaya lezecké boty a užívejte si nepřekonatelného přilnutí bez ohledu na úroveň zkušeností.
Zobrazení Mřížka Seznam

4 výrobky

 1. -14%
  Lezečky Tenaya Tanta
  Lezečky Tenaya Tanta
  včetně DPH 1889 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 1749 Kč +9%
  Doporučená cena výrobce 2204 Kč -14%

  wish list

 2. -18%
  Lezečky dámské Tenaya Ra Woman
  Lezečky dámské Tenaya Ra Woman
  včetně DPH 2429 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 2319 Kč +5%
  Doporučená cena výrobce 2992 Kč -18%

  wish list

 3. -18%
  Lezečky Tenaya Mastia
  Lezečky Tenaya Mastia
  včetně DPH 3149 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 2999 Kč +6%
  Doporučená cena výrobce 3884 Kč -18%

  wish list

 4. -14%
  Lezečky Tenaya Arai
  Lezečky Tenaya Arai
  včetně DPH 2249 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 2079 Kč +9%
  Doporučená cena výrobce 2624 Kč -14%

  wish list

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

4 výrobky

Vymazat

Historie značky Tenaya

Historie značky se podobala kariéře mnoha lezců. Nejprve byla vášeň, angažovanost a odhodlání dosáhnout cíle, které nakonec přivedly značku Tenaya na místo, kde je teď - jednoho ze světových výrobců lezeckých bot. Vše začalo mnohem dříve, když José Luis často spolupracoval na návrhu nové lezecké obuvi pro špičkové značky. V té době žil v horské oblasti Španělska a ve volném čase se účastnil závodů na jachtách a účastnil se mnoha horolezeckých expedicí. Byl mimo jiné na stěnách El Capitan, Fitz Roy a mnoha dalších nezmapovaných stěn v Jižní Americe. Během těchto výletů se u něj objevil posedlost vytvořením ideálních lezeckých bot, které by poskytly nepřekonatelné přilnutí na skalách. Zkušenosti z moře a z hor měly přinést odvážné projekty nových lezeckých bot Tenaya.

První lezecké boty

V roce 2000 se na trh dostávají první lezecké boty Tenaya. Modely navržené speciálně pro nejmenší hrany rychle získaly popularitu mezi pokročilými lezci. Brzy se objevily na mnoha nejtěžších horolezeckých cestách na světě. V roce 2002 Josune Bereziartu jako první žena na světě zdolává cestu obtížnosti 9a. Samozřejmě to dělá v lezeckých botách Tenaya. Další roky přinášejí rychlý nárůst popularity bot Tenaya. Roste také nabídka dostupných modelů a další vítězství soutěžících ve sportovním lezení a úspěchy v přechodech nejtěžších horolezeckých cest na světě jen posilují postavení značky ve světě lezení. Vznikají například technologie SXR Dynamic nebo nejefektivnější systém přizpůsobení lezecké boty noze Draxtor. V roce 2011 se v nabídce značky Tenaya objevuje kolekce Aerial Plus, ve které se nacházejí boty s nejvíce zakřiveným profilem. Brzy získávají modely Oasi a Iati uznání mezi lezci, potvrzené například cenou Editors'Chorice časopisu Climbing. Dnes se lezecké boty Tenaya těší neustále rostoucí popularitě. To je mimo jiné díky nim, že Alex Megos zdolává cesty obtížnosti 9b+.

Lezecké boty Tenaya v online obchodě

V naší nabídce najdete lezeckou obuv Tenaya jak pro nejzkušenější lezce, tak pro ty, kteří začínají v lezení. Při výběru konkrétního modelu je velmi důležité věnovat pozornost určení bot a vlastním dovednostem a potřebám. Správně přizpůsobená obuv pro lezení umožní rychlejší pokroky a usnadní překonávání stále obtížnějších cest. Dokonale zdokonalené lezecké boty Tenaya jsou vynikající volbou pro ty, kteří hledají nová řešení ve světě lezení.