top

Taktické oblečení

Taktické oblečení je kombinací odolných materiálů a vysoké funkčnosti. Bundy, kalhoty a vojenské doplňky jsou ideální do těch nejnáročnějších podmínek. Prohlédněte si taktické oblečení na léto a zimu!
Zobrazení Mřížka Seznam

93 výrobky

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

93 výrobky

Vymazat

Pro koho je taktické oblečení určeno?

Vojenské, armádní nebo taktické oblečení jsou pojmy, které se často používají zaměnitelně. Je určeno pouze pro osoby spojené s armádou v nejširším slova smyslu? Rozhodně ne, i když stejně jako taktické boty právě z takového použití pochází. Dnes taktické oblečení nachází mnohem širší publikum než jen vojenské nadšence, lidi, kteří pravidelně navštěvují střelnice, ASG nebo paintballové nadšence. Odolné vojenské oblečení v tlumených barvách se hodí i pro mnoho dalších aktivit. Kamuflážní barvy volí přírodovědci a fotografové přírody. Vynikající užitné vlastnosti jsou ideální pro cestování až na konec světa. A konečně, vojenské oblečení je optimální volbou pro nadšence do bushcraftu a přežití v divočině, protože se dobře osvědčí v extrémních podmínkách.

Vlastnosti taktického oblečení

Především trvanlivost. Pevné materiály jsou pro vojenské oblečení prioritou. Kalhoty a taktické bundy se budou používat v náročných podmínkách. Často se používají při plazení nebo klečení v blátě. Jsou vystaveny velkému riziku odřenin, pořezání a mnoha dalším poškozením. Proto je tak důležitá odolnost použitých materiálů. Klíčové části těla, jako jsou lokty a kolena, jsou často opatřeny dalšími vrstvami materiálu. To znamená, že taktické oblečení je často o něco těžší než velmi lehké turistické modely, ale díky tomu je odolnější. To ocení zejména cestovatelé a všichni, kteří své oblečení využívají na maximum.

Druhá věc je funkčnost. Vojenské oblečení je v první řadě navrženo tak, aby fungovalo v každé situaci, což se viditelně projevuje na konstrukci bund a kalhot. Dostatek kapes na nohavicích nebo na hrudi se hodí nejen v bojové situaci, ale také při použití oblečení v bushcraftu nebo při výletech do přírody. Možnost pohodlného rozložení potřebného vybavení po kapsách je nesmírně cenná. Díky tomu máte vždy po ruce kompas, kapesní nůž, křesadlo nebo tyčinky. Stačí jen sáhnout do správné kapsy a nemusíte prohledávat celý batoh. Taktické oblečení má také mnoho dalších funkčních doplňků, díky kterým je jeho používání příjemné.

Za třetí, vojenské oblečení se vyrábí pouze v maskovacích barvách. Pokud chcete na svých cestách vyniknout, tento návrh pro vás rozhodně není vhodný. Barvy taktického oblečení mají za cíl, abychom se "rozplynuli" v přírodním nebo městském prostředí. Taktické oblečení je především v odstínech hnědé, zelené, šedé a černé. Klasická olivově zelená bunda nebo pískové taktické kalhoty nám umožní dokonale sladit náš outfit s jakýmkoli prostředím bez ohledu na roční období.

Kvalitní taktické oblečení si můžete zakoupit online na 8a.cz

V našem obchodě nabízíme vojenské oblečení nejvyšší kvality od renomovaných výrobců, které uspokojí i ty nejnáročnější uživatele. Nabídka zahrnuje zahraniční i polské taktické oblečení Helikon-Tex, které nabízí vysokou odolnost a spolehlivost v každém terénu. Je to skvělá alternativa k turistickému oblečení, která osloví ty, kteří hledají tlumené barvy a maximální odolnost. V široké nabídce bund, kalhot, košil a mnoha dalších oděvních doplňků najdete dokonalé oblečení pro každé dobrodružství. Chystáte se na safari s fotoaparátem? Plánujete delší bushcraftový výlet do lesa? Vojenské oblečení je pro všechny tyto účely ideální.