top

Schoffel

Schöffel je německá značka specializující se na navrhování a výrobu outdoorového oblečení. Její nabídka zahrnuje oblečení vhodné pro různé aktivity, jako je turistika, cyklistika, skitourové a vysokohorské lyžování. Prohlédněte si bundy, mikiny, trička a kalhoty Schöffel a užijte si pohodlí na každém svém výletě, v létě i v zimě!
Zobrazení Mřížka Seznam

64 výrobky

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

64 výrobky

na stránce
Vymazat

Schöffel, oblečení pro outdoorové nadšence

Německá značka je známým návrhářem a výrobcem oblečení pro všechny milovníky outdoorových aktivit. Příležitost dostat se z každodenního shonu velkoměst a vyrazit „do přírody” vám umožní zklidnit se a odpočinout si od každodenních povinností. Specialisté značky Schöffel dobře vědí, jak důležité jsou v dnešní době outdoorové aktivity. Proto nabízejí celou řadu letního a zimního oblečení, aby každý výlet nebo trénink vašeho oblíbeného sportu byl co nejpohodlnější. Sortiment tohoto výrobce zahrnuje oblečení pro pěší turistiku, alpské lyžování, skitouring, cyklistické oblečení i outdoorově inspirované modely pro každodenní použití. Značka Schöffel je velmi oblíbená v německy mluvících zemích, kde patří mezi přední výrobce outdoorového oblečení. Zákazníky oslovuje především vysoká kvalita použitých materiálů, propracované střihy a zářivé barvy výrobků.

Historie značky Schöffel

Vše začalo v roce 1804, kdy Georg Schöffel získal licenci na prodej punčoch, ponožek a také klobouků. Město Schwabmünchen v Bavorsku bylo v té době rozvinutým tkalcovským centrem s výrobky nejvyšší kvality. V průběhu následujících let se společnost, která působila i v oblasti výroby, rozvíjela v důsledku řady událostí. K zásadnímu zlomu došlo po druhé světové válce. Tehdy převzal vedení společnosti Hubert Schöffel. Byl již šestou generací kupecké rodiny. V roce 1960 si otevřel moderní obchod s oděvy. Vede ji společně se svou ženou Lydií. O rok později, v důsledku uzavření továren dodávajících zboží, si Hubert sám otevře továrnu na výrobu kalhot, která se stane hitem.

Další velká změna přichází v roce 1967, kdy si Hubert všímá nových trendů v oblasti volnočasových aktivit. Rozhodne se specializovat na sportovní oblečení. Jedná se o zlomový okamžik v historii značky Schöffel, který bude definovat její pole působnosti až do současnosti. Již v roce 1975 se značka stala lídrem ve výrobě kalhot, bund a dalšího turistického oblečení. To vše díky inovativním řešením, jako jsou kalhoty s nohavičkami, které umožňují připevnění jejich konců k botám. Hledání nových technologických řešení vedlo v 70. letech 20. století k navázání úzké spolupráce se společností GORE-TEX® Její nepromokavé membrány byly na trhu s outdoorovými výrobky naprostou novinkou. Bohužel se brzy ukázalo, že některá řešení je třeba zdokonalit, a většina outdoorových značek spolupráci se společností GORE ukončila. Pouze Schöffel zůstává věrný a sdílí svou vizi moderního nepromokavého oblečení. Objednává materiál na 24 000 bund ve tmě. První den prodeje modelu Tibet ve sportovním obchodě Shchuster v Mnichově se ukázal jako velmi úspěšný. Velkým hitem je také celostránková reklama společnosti GORE-TEX® v denním tisku. Tím začala úzká spolupráce obou značek, která trvá dodnes.

V 90. letech převzal vedení společnosti Schöffel Hubertův syn Peter. Značka se opírá o televizní reklamu, a stává se tak mezi outdoorovými nadšenci široce známou. Zároveň uplatňuje strategii prémiové značky a nabízí pouze řešení nejvyšší kvality. Sídlo a továrna značky se stále nachází v bavorském Schwabmünchenu Zde se rodí nové nápady a vyvíjí se oblečení, které je dokonale přizpůsobeno požadavkům dnešních outdoorových nadšenců.

Různorodé oblečení značky Schöffel

Dnes sortiment značky pokrývá téměř všechny nejoblíbenější outdoorové aktivity. Milovníky trekkingu a dlouhých túr v horách zaujme velký výběr outdoorového oblečení značky Schöffel Klasické kalhoty, kraťasy, trička, mikiny a bundy jsou ideální na kratší výlety i vícedenní expedice. Pro milovníky dvou kol je připravena celá cyklistická kolekce. Moderní cyklistické oblečení značky Schöffel nabízí skvělý design a naprostou volnost pohybu pro horskou i silniční cyklistiku. V nabídce je také rozsáhlý sortiment pro milovníky zimních sportů. Alpské lyžařské oblečení účinně chrání před chladem, větrem a sněhem, takže si můžete užít pohodlné sjezdové lyžování za každého počasí. Skialpové oblečení Schöffel má zcela jiné priority. Je lehké a při výstupech nabízí vynikající prodyšnost. Široká nabídka modelů umožňuje najít ideální volbu pro podmínky na zasněžených svazích. Sportovní oblečení se skvěle doplňuje s outdoorovým lifestylovým oblečením. Tyto modely poskytují vysokou úroveň pohodlí pro každodenní nošení a dokonale kombinují horský styl s požadavky na nošení ve městě.