top

Rip Curl

Rip Curl je značka specializující se na oblečení pro letní aktivity a na surfování. Jedinečný styl značky dokonale vyhovuje vkusu surfařů nejen na vlnách.
Zobrazení Mřížka Seznam

57 výrobky

na stránce
 1. -15%
  Kraťasy Rip Curl Mirage Postcards - black

  wish list

 2. -15%
  Kraťasy Rip Curl Mirage Combined - peach

  wish list

 3. -15%
  Kraťasy Rip Curl Search Icon Trackshort - navy

  wish list

 4. -15%
  Kraťasy Rip Curl Paradiso Volley - dark navy

  wish list

 5. -15%
  Kraťasy Rip Curl Paradiso Volley - taupe

  wish list

 6. -15%
  Kraťasy Rip Curl Mirage Combined - retro blue

  wish list

 7. -15%
  Kraťasy Rip Curl Mirage Postcards - dark navy

  wish list

 8. -5%
  Pončo Rip Curl Icons Hooded Towel - black

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

57 výrobky

na stránce
Vymazat

Historie značky Rip Curl

Vše začalo v březnu 1969 na Gilbert Street v Torquay. Tam se náhodou setkali Doug "Claw" Warbrick a Biran "Sing Ding" Singer. Přestože jednomu z nich právě končila letní sezóna a druhý měl práci učitele, během rozhovoru se zrodil nápad na společný podnik. Společně se chtěli pustit do výroby surfových prken? To znamenalo ještě více hodin strávených na vlnách oceánu, a tak oba horlivě souhlasili, že své plány uskuteční. Brzy vznikla značka Rip Curl a ještě téhož roku opustila nově vytvořenou dílnu první prkna. Doug měl na starosti vývoj tvaru prken, zatímco Brian připravoval dokonalé ploutvičky. Během zimy vznikaly nové nápady na prkna a další řešení. Dougovi a Brianovi také zbývalo dost času na plavání.

Čerství tvůrci surfových prken si brzy uvědomili, že budou potřebovat více prostoru. Pronajali si proto starou pekárnu, čímž se jejich výrobní kapacita zvýšila na 12 kusů týdně. Do společnosti Rip Curl nastoupil další surfař - Alan Green. Spolu s ním se do sortimentu přidaly také surf neoprény. Sedmdesátá léta byla plná zmatků. Netrvalo dlouho a Alan ze společnosti odešel a založil vlastní značku Quicksilver. Surfování oslovilo mnoho lidí a přirozeně přitahovalo stále více lidí. Někteří z nich ochotně přijímali práci ve stále se rozšiřujících výrobních halách Rip Curl. Tak se vytvořila komunita věrných fanoušků značky, kteří oceňovali úsilí a opravdovou vášeň jejích zakladatelů. V roce 1980 došlo k dalšímu stěhování, tentokrát do kanceláří, které jsou sídlem značky dodnes.

Rip Curl podporuje surfařskou komunitu na mnoha úrovních. V roce 1973 značka uspořádala první surfařské závody na pláži Bells Beach. Dnes neustále podporuje surfování na nejvyšší úrovni. Především je organizátorem a hlavním sponzorem série surfařských závodů WSL World Championship Tour.

Rip Curl v obchodě 8a.cz

Australská značka dnes nabízí široký sortiment oblečení a doplňků nejen pro milovníky surfování, ale i mnoha dalších letních sportů. Lehká trička a šortky Rip Curl dokonale vyjadřují ducha surfování. Jsou tou nejlepší volbou pro všechny, kteří neustále hledají nové zážitky. Kolekce této značky zahrnuje také batohy, cestovní tašky a mnoho dalších užitečných doplňků. Pokud se právě chystáte do teplejších krajin, značka Rip Curl vám jistě poskytne širokou nabídku výrobků.