top

Ride Concepts

Ride Concepts jsou cyklistické boty a ponožky pro všechny nadšence MTB, endura a sjezdu. Nabídka značky zahrnuje boty pro platformové pedály a klasické modely. Dámské a pánské boty Ride Concepts poskytují maximální přilnavost a vysokou odolnost potřebnou pro rychlé sjezdy.
Zobrazení Mřížka Seznam

13 výrobky

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

13 výrobky

Vymazat

Ride Concepts - vytvořeno cyklisty pro cyklisty

Tato americká společnost je jednou z mála na trhu, které byly vytvořeny a řízeny po celou dobu fanoušky horských kol. Značka Ride Concepts se zrodila z touhy spojit výjimečný styl, funkčnost a dokonalé přizpůsobení noze. Šlo zkrátka o vysněné cyklistické boty, které se budou skvěle hodit na ty nejtěžší horské stezky jak pro profesionály, tak pro amatéry. Ať už jezdíte po horských stezkách, lesních cestách nebo polních cestách na jakékoliv úrovni, do týmu prostě patříte.

Značka Ride Concepts byla založena teprve v roce 2018. Jejím cílem bylo navrhovat a vyrábět cyklistickou obuv pro muže, ženy i děti. Zakladatelé značky dlouhá léta pracovali ve velkých korporacích a zároveň byli velmi aktivními terénními cyklisty. Tak vznikla myšlenka vytvořit boty, které by dokonale vyhovovaly potřebám všech fanoušků horských kol, ale byly by navrženy a vyrobeny podle jejich vlastních podmínek. A tak v roce 2018 spatřily světlo světa první cyklistické boty Ride Concepts - vytvořené cyklisty ve firmě, jejímiž majiteli jsou také cyklisté. Sídlo tohoto amerického výrobce cyklistické obuvi se nachází ve státě Nevada ve městě Reno, téměř na hranicích s Kalifornií. Nedaleko odtud se nachází jezero Tahoe obklopené horami - ráj pro milovníky náročných singletreků a fantastických bikeparků. Právě tady každý den jezdí všichni návrháři bot Ride Concepts, testují nové nápady a řešení nebo si prostě jen užívají jízdu.

Nejmodernější technologie

Boty vytvořené americkou značkou nabízejí mnoho netradičních řešení, díky kterým ještě lépe splňují požadavky cyklistů. Inovativní technologie se týkají mnoha prvků obuvi, včetně podrážek. Modely pro platformové pedály využívají jedinečný šestihranný vzorek, který udržuje nohu dokonale na místě i při nejrychlejších sjezdech. Boty vyrobené pro nášlapné pedály optimalizují šířku podrážky a možnost nastavení bloků umožňuje dokonale přizpůsobit jejich polohu vašim potřebám. Značka Ride Concepts úzce spolupracuje se společností Rubber Kinetics, jedním z předních výrobců gumy. Díky tomu dostává směsi, které jsou optimálně přizpůsobeny cyklistické obuvi. Na jedné straně nabízejí vysokou odolnost a na straně druhé mají velmi dobrou přilnavost. Používají se tři hlavní směsi pryže. Max Grip je typ, který nabízí nejlepší přilnavost a cit. High Grip je pryž s vyšší odolností. Naproti tomu pryž Clip Grip se používá u nášlapných modelů. Důležité je, že se boty Ride Concepts liší konstrukcí. Proto dámské, pánské a dětské boty tohoto výrobce poskytují tak vysokou úroveň pohodlí. Je to proto, že konstrukce každé z nich je přizpůsobena tvaru chodidla. Na svršek se často používá také extrémně pevná Cordura®. Mnoho modelů Ride Concepts používá místo tradičních tkaniček rychloupínací systém šněrování BOA®. Ať už si vyberete jakoukoli obuv, máte jistotu vynikajícího výkonu na singletreku, kopcích a horských stezkách.

Prohlédněte si výjimečné boty a ponožky Ride Concepts v obchodě 8a.cz!

V naší nabídce se snažíme poskytovat ty nejlepší produkty pro milovníky horských kol. Mezi nimi nemohla chybět obuv americké značky. Široký výběr pánských, dámských a dětských bot Ride Concepts uspokojí i ty nejnáročnější milovníky MTB, endura a sjezdu. Pokud hledáte boty, ve kterých se plně sjednotíte s kolem ve stoupáních i sjezdech, bude tato americká značka tou nejlepší volbou. Řadu Ride Concepts doplňují cyklistické ponožky. Jedná se o modely, které rychle odvádějí vlhkost a optimálně přiléhají k noze. Jsou dokonalým doplňkem oblečení každého nadšeného cyklisty.