top

Pánské běžecké spodní prádlo

Pánské běžecké spodní prádlo by v chladném dni mělo být základem oblečení, které se nosí na běžecký trénink. Dokonale podrží nositele při dynamických vzdálenostech. Najdete zde jak běžecké boxerky, tak trička nebo mikiny, které jsou ideální jako první vrstva oblečení.
Zobrazení Mřížka Seznam

17 výrobky

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

17 výrobky

Vymazat

Pohodlné a praktické pánské běžecké spodní prádlo

Při pohledu na technické vlastnosti se pánské a dámské běžecké spodní prádlo příliš neliší. V obou typech kombinují návrháři parametry materiálů, které sportovci nejvíce oceňují. Proto dbají mimo jiné na vhodnou prodyšnost, měkkost a lehkost. Pro dosažení ještě lepších výsledků se často rozhodnou kombinovat panely z různých látek a využívat technologii mapování těla. Jak tento mechanismus funguje? Konstrukce poskytuje v určitých oblastech prvky, které mají mírně odlišné vlastnosti než zbytek modelu. Tímto způsobem je poskytovaná podpora dokonale přizpůsobena specifickým potřebám příslušných částí těla. Tam, kde jsou tepelné ztráty větší, se umístí teplejší materiál. V částech, kde je tělo více vystaveno přehřátí, jsou použity látky umožňující lepší cirkulaci vzduchu a větrání.

Užitečné výhody pánského běžeckého spodního prádla

Stejně jako dámské spodní prádlo se i pánské běžecké prádlo vyznačuje řadou technických vlastností, které oceníte při cvičení. Jelikož tvoří základ vrstveného oblečení, zaručuje pohodlí při nošení. Je v přímém kontaktu s pokožkou, takže má klíčové vlastnosti pro optimalizaci výkonu těla. Jeho předností je také měkkost a jemnost. Střih musí umožňovat volnost pohybu, ale také brát v úvahu, že spodní prádlo, včetně například běžeckých boxerek, bude přímo přiléhat k tělu. Nesmí se tedy ani utlačovat, ani působit nepohodlí. Proto výrobci snižují objem švů nebo od nich zcela upouštějí. Přilnutí k pokožce nezvyšuje riziko odření. Dalším řešením, díky kterému se běžci při nošení speciálně upraveného prádla cítí pohodlněji, je například konstrukce 4-way stretch. Díky čtyřsměrně elastické tkanině se oděv imituje druhou kůži. Skvěle se proto hodí k další vrstvě běžeckého oblečení.

Technické vlastnosti pánského běžeckého spodního prádla

Prodyšnost a schopnost regulovat tělesnou teplotu jsou základními, ale nikoli jedinými přednostmi pánského běžeckého prádla. Při nošení v chladných dnech musí samozřejmě zaručovat správnou úroveň tepla. Spolu s tím by se mělo snížit i riziko přehřátí. Pokud dokáže účinně odvádět vlhkost a pomáhá udržet pokožku v suchu, má nejdůležitější základní výhody. Mezi další výhody pro běžce může patřit také dlouhodobá svěžest prádla a jeho schopnost zpomalovat tvorbu nepříjemných pachů. Pokud vám na takových kvalitách záleží, ověřte si, zda vybraný model není obohacen ionty stříbra, antibakteriálním povlakem nebo vlákny s bakteriostatickými vlastnostmi. To je rozhodující v souvislosti s nošením oděvů s postupnými vrstvami.

Pánské běžecké spodní prádlo pro různé podmínky

Pánské běžecké spodní prádlo se vyrábí v mnoha variantách. To znamená, že se dá nosit v různých podmínkách a bude dobře fungovat i v měnících se ročních obdobích. Pokud si vyberete tričko s dlouhým rukávem, bude vás dostatečně hřát i v chladnějším dni. Verze bez rukávů je ideální, když potřebujete oblečení na letní sezónu. Díky střihu jsou všechny varianty stejně pohodlné, aniž by omezovaly rozsah pohybu. Stačí si tedy vzít běžecké boxerky, na ně pohodlné kalhoty, teplejší mikinu a technickou bundu a budete dokonale připraveni na dynamický běh.

Kvalitní pánské běžecké spodní prádlo

Výběr běžeckého prádla v obchodě 8a.cz je velmi široký. Na své si přijdou i vybíravější sprinteři nebo milovníci běhání s nevšedním vkusem. Sortiment zahrnuje návrhy světových značek, které jsou mezi běžci velmi oblíbené. Množství střihů a rozmanitých vzorů vám dává volnost výběru, a to i z hlediska vizuální atraktivity modelů. Už neváhejte a doplňte si oblečení, ve kterém se s důvěrou pustíte do dosahování svých dalších cílů.