top

Optimus

Optimus je švédský výrobce, který nabízí vysoce kvalitní turistické doplňky do kuchyně. Kempingové vařiče, hrnce a další příslušenství pro vaření v terénu můžete zakoupit online na 8a.cz. Produkty Optimus to je nejvyšší kvalita, nízká hmotnost a malé rozměry po zabalení!
9
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

9 položek

na stránce
 1. -24%
  Turistický hrnec Optimus Terra Xpress HE Cooking Pot

  wish list

 2. -26%
  Dvouvařič Optimus Gemini
  Dvouvařič Optimus Gemini
  3 414 Kč 4 614 Kč

  wish list

 3. -29%
  Kryt větrné Optimus Windfoil (Vega)

  wish list

 4. -25%
  Piezoelektrický zapalovač Optimus Sparky

  wish list

 5. -28%
  Hliníková konvice Optimus Terra Kettle

  wish list

 6. -29%
  Kryt větrné Optimus Windfoil (Nova)

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

9 položek

na stránce

Značka Optimus - turistické vybavení s historií.

Málo uživatelů moderních a spolehlivých turistických vařičů a nádobí Optimus ví, že značka byla založena v roce 1899 ve Stockholmu Od té doby mnohokrát určila zcela nové směry na trhu s turistickým vybavením. Díky neustálým inovacím a testování vybavení v těch nejnáročnějších podmínkách se těší uznání mnoha outdoorových nadšenců. Výrobky Optimus si vybírají jak víkendoví turisté, tak účastníci dlouhých expedic a výprav, při nichž je spolehlivé vybavení zárukou bezpečnosti. Švédské konstrukce Optimus jsou konstruovány tak, aby odolaly náročným podmínkám, a umožňují vám připravit jídlo i na těch nejnehostinnějších místech na Zemi. Ať už jste turista, horolezec, nebo milovník vícedenních túr, v rozsáhlé nabídce tohoto výrobce jistě najdete turistické vybavení, které splní všechny vaše potřeby. Lehké turistické hrnce a vařiče Optimus dokonale kombinují kompaktní rozměry a pohodlí při přípravě jídel v divočině.

Široká nabídka turistických vařičů

Nejznámějšími výrobky švédské značky jsou jistě turistické vařiče Optimus Tento druh zařízení výrobce úspěšně vyrábí již více než sto let. Některé modely se během této doby staly kultovními. To je jistě případ vařiče, který se nepřetržitě vyrábí již 70 let. Přestože má značka hluboké kořeny v tradici, její návrháři neustále hledají lepší a lepší řešení, aby mohli nabídnout jak osvědčenou klasiku, tak moderní řešení. Mezi nimi vynikají ultralehké turistické hořáky Optimus, které udávají nový směr vývoje na outdoorovém trhu. Skládací vařiče jsou tak malé, že se snadno vejdou do dlaně. Zároveň si zachovávají plnou funkčnost a vysoký výkon, díky čemuž je vaření s nimi čistým potěšením. Jsou optimální volbou pro trekking a horolezectví, kde je prioritou nízká hmotnost a malé rozměry vybavení.

Švédské vařiče lze používat s různými palivy. Milovníci vysokohorských expedic a nejodlehlejších oblastí světa nejčastěji volí vařiče Optimus na kapalné palivo, které je v odlehlých oblastech nejsnáze dostupné. Toto univerzální řešení umožňuje připravit teplé jídlo i v těch nejnehostinnějších částech světa. Mezi většinou turistů jsou nejoblíbenější kompaktní vařiče Optimus na plynové kartuše Často se jedná o minimalistické konstrukce přišroubované přímo na kartuši. Navzdory svým malým rozměrům však mají všechny funkce větších vařičů - vysoký výkon nebo plynulou regulaci plamene, díky čemuž je jejich obsluha velmi pohodlná.

Turistické nádobí Optimus a další kuchyňské doplňky

Významnou součástí nabídky jsou také malé hrnce Optimus vyrobené z vysoce kvalitního hliníku. Kompaktní sady s víkem se snadno vejdou do batohu na každou výpravu. Díky sklopným rukojetím a dokonalým povrchovým úpravám je příprava malého jídla mimo civilizaci skutečným potěšením. Díky vhodně zvoleným rozměrům se dovnitř snadno vejde hořák a malá kartuše, díky čemuž celá sada zabere v batohu ještě méně místa. V nabídce jsou také moderní turistické hrnce Optimus s tepelným výměníkem, které zajišťují ještě efektivnější vaření pod širým nebem. Umožní vám rychleji dosáhnout požadované teploty potravin a zároveň spotřebovat méně plynu.

 

Nabídka značky Optimus by nebyla kompletní bez nezbytného příslušenství. Drobnosti zvyšující pohodlí vám každé kempování ještě zpříjemní. Stabilizační podložky na kartuše umožňují pohodlnou přípravu pokrmů i na malých vařičích. Snadno použitelné zapalovače Optimus s funkčními závětřími umožňují rychlé spuštění hořáku i za nepříznivých povětrnostních podmínek. Skládací lžíce a držáky na hrnce usnadňují jejich používání a chrání vás před náhodným popálením.

Turistické vybavení Optimus v obchodě 8a.cz

Snažíme se poskytovat co nejširší výběr turistického vybavení této renomované švédské značky. V naší nabídce najdete jak modely pro zkušené cestovatele a milovníky dalekých treků daleko od civilizace, tak typické turistické vařiče, které jsou ideální pro stanování. Turistické doplňky a vybavení Optimus úspěšně kombinují osvědčená řešení s moderním designem. Dobře připravené vybavení turistické kuchyně je zárukou úspěšného výletu, ať už jedete kamkoli.