top

Nafukovací kajaky

Nafukovací kajaky si získávají oblibu mezi turisty a aktivními lidmi. Nafukovací kajak se snadno přepravuje a je stabilní na vodě. Nabízíme nafukovací kajaky pro 1 a 2 osoby.
Zobrazení Mřížka Seznam

4 výrobky

 1. -12%
  Nafukovací kajak Sevylor Tahaa - blue
  Nafukovací kajak Sevylor Tahaa - blue
  včetně DPH 4379 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 4419 Kč
  Doporučená cena výrobce 4999 Kč (-12%)
  EXTRA –10% S KÓDEM EXTRA10

  wish list

 2. -16%
  Nafukovací kajak Sevylor Tahiti Plus - blue/red
  Nafukovací kajak Sevylor Tahiti Plus - blue/red
  včetně DPH 6949 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 7024 Kč (-1%)
  Doporučená cena výrobce 8339 Kč (-16%)
  EXTRA –10% S KÓDEM EXTRA10

  wish list

 3. -13%
  Nafukovací kajak Sevylor Yukon - green/black
  Nafukovací kajak Sevylor Yukon - green/black
  včetně DPH 16349 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 13199 Kč (+24%)
  Doporučená cena výrobce 18889 Kč (-13%)

  wish list

 4. -8%
  Nafukovací kajak Sevylor Hudson - black/blue
  Nafukovací kajak Sevylor Hudson - black/blue
  včetně DPH 14799 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 14899 Kč
  Doporučená cena výrobce 16119 Kč (-8%)
  EXTRA –10% S KÓDEM EXTRA10

  wish list

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

4 výrobky

Vymazat

Nafukovací kajak znamená maximální pohodlí

Nafukovací kajaky jsou ideálním řešením pro všechny, kteří nemají podmínky nebo prostor pro skladování klasických modelů. Nafukovací kajak lze snadno sbalit do malé tašky a převážet v kufru auta. Příprava nafukovacího kajaku k použití je velmi rychlá. Díky speciálním nafukovacím zařízením jej lze celý nafouknout během několika minut. Přední výrobci nafukovacích kajaků dnes nabízejí mnoho modelů, které se liší nejen velikostí, ale i konstrukcí a vybavením.

Konstrukce nafukovacích kajaků

Většina nafukovacích kajaků je vybavena několika nezávislými komorami, takže ani při proděravění jedné komory se kajak nepotopí. V závislosti na zamýšleném použití se počet komor může lišit. Rekreační modely jich budou mít méně, zatímco modely expedičních nebo mořských kajaků jich budou mít pro zvýšení bezpečnosti více. Lišit se může i samotná konstrukce. Nafukovací kajaky určené pro plavbu po řece budou mít často komory skryté pod další vrstvou materiálu, která je chrání před náhodným odřením nebo propíchnutím.

Existuje několik typů nafukovacích kajaků, které se liší velikostí, tvarem a účelem. Základním parametrem je samozřejmě velikost kajaku. Menší kajaky pro 1 osobu jsou velmi pohodlné na manévrování a lehčí. Mnoho lidí však volí nafukovací kajak pro 2 osoby. Tento model je skvělý pro pádlování ve dvou nebo s dětmi. Dvoumístné kajaky jsou také oblíbenou volbou pro delší výlety, protože se do nich snadno vejdou větší zavazadla. Mnoho výrobců nabízí i větší modely, které pojmou až tři osoby. Při nákupu nafukovacího kajaku se také vyplatí zkontrolovat maximální limit zatížení a zohlednit místo, kde jej budete používat.

Typy nafukovacích kajaků

Existuje několik různých typů nafukovacích kajaků pro různé vodní aktivity. Každý z nich se liší tvarem, velikostí nebo použitými materiály.

Rekreační nafukovací kajaky

Rekreační modely jsou vynikající volbou pro začátečníky a ty, kteří hledají kajak na prázdninový výlet k jezeru. Nafukovací rekreační kajaky mají velmi stabilní konstrukci, pohodlné sedačky a snadno se s nimi manévruje. Jsou optimální volbou pro ty, kteří hledají zpestření během letní dovolené na vodě.

Nafukovací turistické kajaky

Turistické kajaky jsou určeny k překonávání delších vzdáleností. Jsou ideální pro několikadenní sjíždění řek nebo plavbu po větších jezerech. Nafukovací turistické kajaky mají obvykle delší tělo, pokročilejší konstrukci a další vybavení, například prostor pro zavazadla. Turistické modely jsou o něco rychlejší a lépe udržují směr jízdy, takže překonávání delších vzdáleností je na nich mnohem pohodlnější.

Nafukovací kajaky na horské řeky (whitewater)

Nafukovací kajaky na řeky byly vyvinuty pro lidi, kteří rádi pádlují na peřejích s vyšším stupněm obtížnosti. Vysoce specializované modely tohoto typu jsou určeny pro nejzkušenější uživatele. Nafukovací horské kajaky mají robustnější konstrukci. Zesílené stěny a vysoce odolné materiály ochrání kajak před roztržením o skály nebo kameny.

Oceánské a mořské kajaky

Nafukovací oceánské kajaky jsou navrženy s ohledem na plavbu na otevřené vodě. Jsou nejdelší ze všech typů kajaků. Jsou skvělé pro plavbu ve vlnách a dobře drží směr, což se však projevuje v menší manévrovatelnosti. Tyto modely si rozhodně nebudou dobře počínat na úzkých a klikatých řekách nebo dokonce menších jezerech.

Kajaky pro rybáře

Nafukovací rybářské kajaky jsou speciálně navrženy pro milovníky rybaření. Často mají držáky prutů, pohodlná sedadla s opěradly, úložný prostor pro rybářské vybavení a další prvky, které usnadňují delší pobyt na vodě.

Nafukovací kajaky v internetovém obchodě

V našem obchodě jsou nafukovací kajaky k dispozici v různých velikostech a konfiguracích, aby vyhovovaly vašim individuálním potřebám. Najdete mezi nimi rekreační modely i nafukovací turistické kajaky, se kterými se můžete vydat na vícedenní výlet. Většina modelů se dodává s praktickými přenosnými taškami nebo batohy, které vám umožní snadný transport kajaku po vyfouknutí.