top

Millet

Millet je kultovní francouzská značka známá výrobou té nejkvalitnější horské obuvi, vybavení a oblečení. V její nabídce jsou mimo jiné vysokohorské boty a spací pytle, které najdou uplatnění při vysokohorských expedicích a pěších výletech.
Nenašli jsme žádné výrobky odpovídající Vašemu dotazu.
Vymazat

Millet - vše pro milovníky hor

Jedná se o jednu z nejznámějších francouzských značek, která nabízí špičkové vybavení, oblečení a obuv pro zdolávání horských výzev. Komplexní nabídka tohoto výrobce zahrnuje kolekce určené pro použití jak v létě, tak v tuhých zimních mrazech. Mezi produkty najdete modely připravené pro mnoho různých činností. Sekce nabízející vysokohorskou výbavu je samozřejmě velmi dobře propracovaná. Jedná se o modely pro profesionály zdolávající nejvyšší vrcholy světa. Vhodný výběr oblečení, batohů a bot zde však najdou i milovníci horské turistiky. Millet nabízí také vybavení a oblečení pro lyžování, skialpinismus a horolezectví. Samozřejmě nemohla chybět ani kategorie lifestyle, tedy oblečení a obuv inspirovaná horami, ale určená pro každodenní nošení, tedy tam, kde je prioritou vysoký komfort nošení. Průřezová nabídka výrobce zahrnuje horolezecké boty, bundy, spodní prádlo, batohy, spací pytle a mnoho dalších produktů, které umožní uživatelům všech úrovní zkušeností prozkoumávat horské vrcholy.

Historie značky Millet

Francouzskou značku založil v roce 1921 Marc Millet se svou ženou. Ve skromné dílně v Saint-Fons u Lyonu se zpočátku vyráběly nákupní tašky a tašky přes rameno. Průlom nastal v roce 1934, kdy byl představen první batoh s pevným rámem. V roce 1945 byly vyvinuty první horolezecké batohy a značka se stala známou mezi horolezeckými nadšenci. Jen o pět let později byly batohy Millet použity při výstupu na první osmitisícovku Annapurnu. Následovala řada úspěchů horolezců používajících horské vybavení francouzské značky. V roce 1978 se k Milletovu týmu připojil Reinhold Messner, který ve stejném roce také vystoupil na nejvyšší vrchol světa bez použití přídavného kyslíku. Kromě trvalé spolupráce s nejúspěšnějšími světovými horolezci značka vybavuje také průvodce a horské agentury. Patří mezi ně tři nejznámější horské průvodcovské agentury - Chamonix, Grindelwald a Cervino. To vše dohromady vytváří komplexní obraz značky, která se plně věnuje horskému světu.

Obuv a vybavení Millet si můžete zakoupit v obchodě 8a.cz

Výrobky Millet dostupné online jsou zárukou vysoké kvality zpracování a spolehlivosti v náročných podmínkách. Díky tomu si je s oblibou vybírají zkušení milovníci hor, kteří hledají to nejlepší dostupné vybavení, oblečení nebo obuv, které se osvědčí v horských podmínkách. K dispozici jsou modely od těch, které jsou určeny pro výstupy na nejvyšší vrcholy světa, přes ty, které dobře fungují v Alpách, až po ty, které se hodí na víkendové túry po jednodušších trasách. Značka Millet osloví všechny milovníky horských aktivit bez ohledu na jejich cíle.