top

Ledovcové a vysokohorské brýle

Ledovcové a horské brýle mají velmi důležitou funkci, protože poskytují pohodlí i bezpečnost. V nabídce obchodu 8a.cz jsme umístili nejlepší horské brýle oceňovaných výrobců - Julbo a Cebe.
13
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

13 položek

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

13 položek

na stránce

Stupeň ochrany ledovcových a vysokohorských brýlí

Za slunečného počasí jsou vysokohorské brýle skvělou náhradou lyžařských brýlí a poskytují větší volnost a pohodlí při nošení. Značkové vysokohorské brýle zaručují velmi vysoký stupeň ochrany před ostrým sluncem, aby co nejlépe chránily oči před škodlivým zářením, jehož intenzita se zvyšuje s nadmořskou výškou. Kromě toho je nepříznivým faktorem odraz slunečních paprsků na povrchu sněhu a ledu, takže jsou namířeny přímo na horolezce nebo lyžaře. Proto jsou naše vysokohorské brýle vybaveny čočkami nejvyšší kategorie zabarvení. Mezi nimi rozhodně vynikají klasické ledovcové brýle Julbo, které již mnoho let používají milovníci hor a lyžování. Tuto kultovní značku oceňují zejména horolezci pro dokonalou kvalitu jejích čoček.

Ledovcové a vysokohorské brýle - vlastnosti

Kromě skel, které poskytují vynikající ochranu před ostrými slunečními paprsky, mají vysokohorské brýle také výrazný tvar rámečku. Většina modelů je vybavena přídavnými bočními štíty, které pomáhají chránit oči před světlem odrážejícím se od sněhu. Tato ochrana je nezbytná při pohybu na ledovcích nebo zasněžených svazích. Díky možnosti je sundat jsou ideální pro jiné, o něco méně náročné činnosti. V našem obchodě 8a.cz nabízíme nejlepší sluneční vysokohorské brýle na trhu. Francouzské značky jako Julbo nebo Cébé zaručují nejvyšší kvalitu rámečků a skel.