top

Kolíky pro stany

Stanové kolíky a kolíky jsou nezbytnou součástí kempinkového vybavení. V obchodě 8a.cz najdete celou řadu z nich přizpůsobenou specifičnosti vaší činnosti a typu stanu, který máte.
Zobrazení Mřížka Seznam

24 výrobky

na stránce
 1. -24%
  Kolík Nemo Javelin
  Kolík Nemo Javelin
  205 Kč 271 Kč

  wish list

 2. -25%
  Kolíky pro stany Nemo Sweepstake 6 sztuk

  wish list

 3. -15%
  Kolík pro stany Lesovik Spig - blue

  wish list

 4. -18%
  Hliníkový kolík Lesovik Spig UL - blue

  wish list

 5. -10%
  Sada Outwell Tent Accessories Pack
  Sada Outwell Tent Accessories Pack
  1 143 Kč 1 270 Kč

  wish list

 6. -10%
  Stanové kolíky Outwell Super U-Peg Box

  wish list

 7. -10%
  Stanové kolíky Outwell Guyline Peg Box

  wish list

 8. -10%
  Stanové kolíky Outwell Guyline Peg Plastic

  wish list

 9. -10%
  Kladivo Outwell Steel Camping Hammer

  wish list

 10. -10%
  Kladivo Robens Multi-Purpose Hammer

  wish list

 11. -39%
  Stanové kolíky Robens Wood Stake

  wish list

 12. -10%
  Stanové kolíky Robens Steel U-Stake 6 szt.

  wish list

 13. -10%
  Stanové kolíky Robens Steel Stake 6 szt.

  wish list

 14. -10%
  Stanové kolíky Robens V-Stake 6szt

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

24 výrobky

na stránce
Vymazat

Kolíky pro stany - lehké, ideální na trekking

Tuto kempingovou výbavu si můžete vzít s sebou na horské túry, výlety na kole i na kajaku. Důvodem je skutečnost, že kolíky pro stany jsou lehké, takže nepřetěžují váš batoh. Díky tomu se mnohem snadněji přepravují a jsou mnohem pohodlnější na cestách. Kolíky pro stany mají minimalistický design, díky kterému se snadno zapichují do země. V horní části kolíků najdete očko, kterým můžete upevnit stanovou šňůru a zajistit tak její stabilitu.

Kolíky pro stany - pro drsnější terén

Tyto konstrukce mají větší stabilitu, takže je postavíte do méně stabilního terénu. Proto snesou kontakt s pískem i vlhkou půdou, když se staví na trávě. Kolíky pro stany mají speciální profil, který usnadňuje jejich zapíchnutí do země. Jeho konstrukce ve tvaru písmene V poskytuje větší odolnost, takže jakmile model zapíchnete, můžete si být jisti, že se bude chovat mnohem lépe než kolíček. Díky tomu ani silnější poryvy větru nezpůsobí vytržení kolíků ze země. Tento jev, jak víme, může zmařit každé kempování nebo táboření a způsobit, že se nám přístřešek zřítí na hlavu. Kolíky se také snadno zabodávají do země, což je dáno jejich ostřejším hrotem. Díky tomu je můžete účinněji umístit a zajistit vysokou stabilitu celé konstrukce. V horní části modelu najdete speciální záhyb nebo zářez pro připevnění stanového provázku.

Kolíky pro stany se lépe osvědčují na delších horských výpravách, kdy stan stojí na stejném místě několik dní. Vezmete je také na rodinné kempování, kdy ve stanu strávíte až několik týdnů. Tyto konstrukce jsou samozřejmě těžší než obvykle stanové kolíky, ale když víte, že na treku kempujete v horším terénu, vyplatí se je vzít s sebou.

Kolíky pro stany - materiály

Výrobci používají pro své konstrukce různé materiály v závislosti na účelu konkrétního modelu. Kolíky a kolíčky pro stany jsou obvykle vyrobeny z lehkého hliníku, který je ideální pro přepravu v horském batohu. Jeho odolnost zároveň zajišťuje funkčnost vybavení od expedice k expedici. Kolíky a kolíčky pro stany jsou také vyrobeny z oceli, která je těžší, ale dostatečně odolná. Díky tomu budete moci svůj model používat po několik dalších sezón a užívat si jeho maximální funkčnost. Ocel je odolnější vůči deformaci, takže kolíky z ní vyrobené se stanům stanou nepostradatelnou oporou při delším pobytu v terénu. Za zmínku stojí, že každý z těchto kovů má ochranu proti korozi. Kolíky pro stany s tímto řešením vydrží vlhké podmínky při kempování, takže se snáze vyhnete procesu rezivění.

Kolíky pro stany z plastu jsou ideální pro minimalisty, kteří chtějí snížit hmotnost svého vybavení. To znamená, že kolíky vyvinuté z tohoto materiálu lze bez problémů brát na trekingové výlety a na rozdíl od kolíčků zajišťují větší stabilitu stanu. Některé modely mají reflexní povrch nebo speciální LED světlo. To znamená, že kolíky pro stany jsou ve tmě lépe vidět. Tím se zabrání náhodnému zakopnutí o napínací šňůry stanu, což usnadňuje pohyb po tábořišti v noci.