top

Kolíky pro stany

Stanové kolíky a kolíky jsou nezbytnou součástí kempinkového vybavení. V obchodě 8a.cz najdete celou řadu z nich přizpůsobenou specifičnosti vaší činnosti a typu stanu, který máte.
39
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

39 položek

na stránce
 1. -8%
  Kolík Nemo Javelin
  Kolík Nemo Javelin
  238 Kč 259 Kč

  wish list

 2. -8%
  Kolíky pro stany Nemo Sweepstake 6 sztuk

  wish list

 3. -8%
  Náhradní hliníkový kolík PIN AL X6

  wish list

 4. -8%
  Kolík pro stany Lesovik Spig - blue

  wish list

 5. -5%
  Stanové kolíky Spike Peg Box

  wish list

 6. -5%
  Sada Outwell Tent Tool Kit

  wish list

 7. -3%
  Kladivo Outwell Steel Camping Hammer

  wish list

 8. -30%
  Stanové kolíky Robens Wood Stake

  wish list

 9. -3%
  Kolík Robens Snow and Sand Stake 2szt

  wish list

 10. -8%
  Stanové kolíky Rockland 19 cm 10 szt

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

39 položek

na stránce

Stanové kolíky - lehké, ideální na trekking

Tuto kempingovou výbavu si můžete vzít s sebou na horské túry, výlety na kole i na kánoi. Důvodem je skutečnost, že stanové kolíky jsou lehké, takže nepřetěžují váš batoh. Díky tomu se mnohem snadněji přepravují a jsou mnohem pohodlnější na cestách. Stanové kolíky mají minimalistický design, díky kterému se snadno zapichují do země. V horní části kolíků najdete očko, kterým můžete upevnit stanovou šňůru a zajistit tak její stabilitu.

Stanové kolíky - pro drsnější terén

Tyto konstrukce mají větší stabilitu, takže je postavíte do méně stabilního terénu. Proto snesou kontakt s pískem i vlhkou půdou, když se staví na trávě. Stanové kolíky mají speciální profil, který usnadňuje jejich zapíchnutí do země. Jeho konstrukce ve tvaru písmene V poskytuje větší odolnost, takže jakmile model zapíchnete, můžete si být jisti, že se bude chovat mnohem lépe než kolík. Díky tomu ani silnější poryvy větru nezpůsobí vytržení kolíků ze země. Tento jev, jak víme, může zmařit každé kempování nebo táboření a způsobit, že se nám přístřešek zřítí na hlavu. Slepice se také snadno zabodávají do země, což je dáno jejich ostřejším hrotem. Díky tomu je můžete účinněji zabudovat a zajistit vysokou stabilitu celé konstrukce. V horní části modelu najdete speciální záhyb nebo zářez pro připevnění stanového provázku.

Stanové tyče se lépe osvědčují na delších horských výpravách, kdy stan stojí na stejném místě několik dní. Vezmete je také na rodinné kempování, kdy ve stanu strávíte až několik týdnů. Tyto konstrukce jsou samozřejmě těžší než stanové kolíky, ale když víte, že na treku kempujete v horším terénu, vyplatí se je vzít s sebou.

Stanové kolíky a kolíky - materiály

Výrobci používají pro své konstrukce různé materiály v závislosti na účelu konkrétního modelu. Stanové tyče a kolíky jsou obvykle vyrobeny z lehkého hliníku, který je ideální pro přepravu v horském batohu. Jeho odolnost zároveň zajišťuje funkčnost vybavení od expedice k expedici. Stanové kolíky a stanové kolíky jsou také vyrobeny z oceli, která je těžší, ale dostatečně odolná. Díky tomu budete moci svůj model používat po několik dalších sezón a užívat si jeho maximální funkčnost. Ocel je odolnější vůči deformaci, takže stanové kolíky z ní vyrobené se stanům stanou nepostradatelnou oporou při delším pobytu v terénu. Za zmínku stojí, že každý z těchto kovů má ochranu proti korozi. Stanové kolíky a kolíky na stany s tímto řešením vydrží vlhké podmínky při kempování, takže se snáze vyhnete procesu rezivění.

Stanové kolíky a stanové kolíky z plastu jsou ideální pro minimalisty, kteří chtějí snížit hmotnost svého vybavení. To znamená, že stanové kolíky vyvinuté z tohoto materiálu lze bez problémů brát na trekingové výlety a na rozdíl od kolíků zajišťují větší stabilitu stanu. Některé modely mají reflexní povrch nebo speciální LED světlo. To znamená, že stanové kolíky a tyče jsou ve tmě lépe vidět. Tím se zabrání náhodnému zakopnutí o napínací šňůry stanu, což usnadňuje pohyb po tábořišti v noci.