top

Injinji

Injinji je výrobcem jedinečných prstových ponožek. Skvěle se hodí jak pro prstovou obuv, tak pro klasickou obuv a poskytují maximální pohodlí při fyzické aktivitě i každodenním nošení. Ponožky Injinji ocení běžci a outdooroví nadšenci, kteří mají rádi nová řešení.
10
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

10 položek

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

10 položek

na stránce

Značka Injinji - ponožky jako žádné jiné

Kalifornská značka Injinji je víc než jen společnost vyrábějící ponožky, které mají za cíl udržet nohy zdravé a pohodlné. Je to především skupina vynálezců, inovátorů a milovníků dobrodružství, které spojuje vášeň. Vlajkovým produktem této americké značky jsou prstové ponožky. Díky své jedinečné konstrukci poskytují ponožky Injinji nohám maximální volnost pohybu a vysoký komfort. Jak je to možné? V běžných ponožkách jsou prsty stlačené a drží těsně u sebe. Aby toho nebylo málo, mnoho ponožek se vyrábí z vláken, která špatně odvádějí vlhkost. Oba tyto faktory mohou snadno vést k odřeninám a nepohodlí. Řešením se ukázalo být oddělení prstů a použití správných materiálů. Modely Injinji jsou totiž vyrobeny ze syntetických polyesterových vláken a přírodní merino vlny. Díky tomu je vlhkost okamžitě odváděna pryč od chodidla. Oddělení prstů navíc podporuje přirozenou práci nohou při chůzi a běhu, což se projevuje v posilování svalů a šlach.

Historie značky

Vše začalo nápadem. A byly to bezešvé ponožky s pěti prsty, které zabraňovaly odření. Měly poskytnout prstům maximální pohodlí a volnost v jakékoli obuvi, ale zejména ve sportovní obuvi, kde podmínky obvykle nejsou pohodlné. V roce 1999 se tento nejasný plán zformoval do podoby značky Injinji. Založili ji opravdoví nadšenci, kteří se rozhodli zcela změnit přístup k běžecké obuvi. Své první ponožky si však značka nechala patentovat až v roce 2004. Rychleschnoucí, sportovní model s prsty přilnul k noze jako skutečná druhá kůže. Během následujících čtyř let se značka Injinji rozrostla natolik, že musela hledat nové, větší sídlo. Našla je v údolí Sorrento v Kalifornii. V roce 2013 společnost představila zcela nové kolekce ponožek. Výsledkem byla mimo jiné série Run & Trail. Zavedení nejnovějších pletacích technologií do výrobního procesu a použití revolučního vlákna CoolMax Xtralife znamenalo, že se modely této řady brzy staly měřítkem, pokud jde o odolnost a pohodlí poskytované nohám při nejintenzivnější námaze. Ponožky Injinji jsou dnes oblíbenou volbou pro běh, cyklistiku a mnoho dalších outdoorových aktivit. Stejně jako pro trénink v posilovně a při každodenních povinnostech. Vždy si můžete být jisti špičkovou kvalitou ponožek. O tom svědčí i fakt, že od roku 2014 zůstávají Injinji nejlepšími ponožkami běhu na 100 mil Western States 100-Mile Endurance Run.

Výrobky Injinji si můžete zakoupit v obchodě 8a.cz

Nabízíme široký výběr prstových ponožek od americké značky. Správné ponožky mezi nimi najdou jak sportovci, kteří hledají okamžitý odvod vlhkosti při extrémní námaze, tak ti, kteří dávají přednost maximálnímu pohodlí na denní bázi. Jedinečné ponožky Injinji si rychle získávají oblibu mezi milovníky prstových bot, ale nejen jich. Stejně dobře se hodí i k tradiční obuvi a nohám poskytují rozhodně uvolněnější pocit.