top

Dolomite

Dolomite je známá horská a turistická obuv, která se skvěle hodí na jakoukoliv cestu na světě. Prohlédněte si široký výběr horské a outdoorové obuvi online a vyberte si model pro sebe!
39
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

39 položek

na stránce
  1. -31%
    Trekové boty Dolomite Zermatt Plus GTX - dark brown

    wish list

  2. -30%
    Trekové boty Dolomite Tofana GTX - dark brown

    wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

39 položek

na stránce

Dolomite znamená léta zkušeností

Více než sto let v obuvnickém průmyslu je zkušenost, kterou lze jen těžko ignorovat. Před více než sto lety opustily zdi továrny první boty této italské značky. Během následujícího období byla obuv Dolomite ceněna generacemi horských objevitelů. Boty vytvořené v srdci Dolomit dokonale kombinují italský styl, odolnost a dokonalé zpracování do nejmenšího detailu. Každý nový model byl inspirován krásou okolních hor, ale zároveň byl maximálně funkční, aby byla zajištěna vysoká spolehlivost. Obuv byla zároveň výrazem obuvnické vášně a lásky ke krásné obuvi. Tak je tomu i dnes, kdy značka Dolomite neustále přináší na trh novinky. Její široká nabídka nyní zahrnuje nejen pohorky, ale také lehčí turistické modely a rozsáhlou kolekci lifestylové obuvi.

Značka začala vyrábět obuv již v roce 1897. V roce 1954 zdolává italská expedice K2 v Karakorumu v obuvi italské značky. To potvrzuje nejvyšší kvalitu obuvi, ale také řemeslnou zručnost obuvníků, kteří ji vytvořili. Dodnes se jen nejznámější značky obuvi mohou pochlubit tím, že mají ve svých kolekcích vysokohorskou obuv, ve které můžete zdolávat nejvyšší vrcholy světa. V roce 1960 dosáhla vrcholu Dhaulagiri švýcarská expedice, která opět použila italskou obuv. V roce 1966 byly boty Dolomite použity v extrémních podmínkách při expedici do Grónska. V roce 1976 byly boty použity na expedici Fitzroy v Patagonii. Všechny tyto akce přispěly k popularitě značky mezi všemi milovníky horských výprav. Rozmanitá obuv Dolomite je dnes vhodná nejen pro extrémní horské expedice, ale i pro jednodušší výlety a dokonce i pro každodenní práci. Boty italského výrobce dnes spojují několik vlastností: vysokou kvalitu, pohodlí, vynikající nositelnost a nezaměnitelný italský styl.

Různé typy bot Dolomite

Dnes kolekce italského výrobce zahrnuje celý průřez outdoorovou obuví. Nabídka je rozdělena do dvou hlavních řad. První z nich je Dolomite Performance. Tyto boty mají typický horský a turistický charakter, který se skvěle hodí na výlety do terénu, lehčí i náročnější. Patří mezi ně pokročilé horolezecké boty, které vycházejí z dlouhé tradice vývoje obuvi pro vysokohorské expedice. Velmi oblíbené jsou také vysoké trekové boty a lehké nástupové boty. Umožňují překonávat kilometry horských stezek a přesně se pohybovat po náročnějších cestách. Italský výrobce nezapomíná ani na turisty, kteří volí o něco lehčí trasy. Nízké a vysoké turistické boty zajistí vysoký komfort na jednodušších trasách.

Druhou řadou obuvi Dolomite je Lifestyle, tedy obuv inspirovaná horským dědictvím značky, ale určená pro každodenní použití, a to i ve městě. Design často připomíná horskou obuv, ale zde je kladen větší důraz na pohodlí a tlumení. Díky lehčím materiálům je obuv ideální do práce, do školy nebo na univerzitu. Mnohá řešení, která se osvědčila v obuvi na hory, se nyní samozřejmě používají i v lifestylových botách.

Italský styl bot Dolomite a moderní technologie

V obuvi tohoto výrobce je dokonale cítit ruka italských specialistů na výrobu obuvi. Mnoho modelů se opírá o klasická řešení. Svršky vyrobené výhradně z přírodní kůže nejvyšší kvality zaručují výjimečnou použitelnost. Správně ošetřovaná obuv z tradičních materiálů může sloužit na expedicích mnoho let. Klasický design, zejména boty z jednoho kusu kůže, jsou navíc oblíbené zejména u milovníků trekkingu. Ve velkém množství obuvi se kombinují klasická designová řešení s moderními technologiemi. Velká část modelů obuvi Dolomite je vybavena nepromokavou membránou GORE-TEX®. Zaručuje dokonalou ochranu před deštěm nebo sněhem. Zároveň zajišťuje prodyšnost, takže jsou boty ideální pro měnící se povětrnostní podmínky. Mnoho bot je také vyrobeno z moderních syntetických materiálů, které jsou lehké a zároveň velmi odolné. Každý milovník horských stezek a jednodušších cest jistě najde v nabídce Dolomit model optimálně přizpůsobený jeho potřebám.