top

Direct Alpine

Direct Alpine je značka specializovaného horského oblečení, které je ideální nejen pro náročné vysokohorské túry, ale i pro jednodušší outdoorové výlety. Oblečení Direct Alpine je připraveno do drsných podmínek a vyznačuje se vysokou odolností, dokonale padnoucím střihem a vynikajícím zpracováním.
Zobrazení Mřížka Seznam

95 výrobky

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

95 výrobky

Vymazat

Direct Alpine - pro milovníky hor

Direct Alpine je česká značka specializující se na design a výrobu horského a outdoorového oblečení. Téměř všechny výrobky jsou vyráběny v Evropě, převážná většina v České republice, což umožňuje vysokou kvalitu a smysl pro detail u každého kusu oblečení. Výrobce se zaměřuje na nabídku kvalitního technického oblečení pro všechny milovníky hor. Jeho výrobky jsou velmi oblíbené mimo jiné ve Švýcarsku, Německu nebo Rakousku. Značka Direct Alpine zasahuje se svým sortimentem také do Japonska a Jižní Koreje. Jedním z důvodů je použití nejnovějších technologií ve svých produktech. Díky podlepeným zipům, laminovaným kapsám nebo laserem vyřezávaným dodatečným výztuhám se oblečení českého výrobce skvěle osvědčuje v náročných horských podmínkách. Na konečném designu se velkou měrou podílely názory samotných uživatelů, sportovců a horolezců spojených se značkou. Na základě jejich bohatých zkušeností vznikají nové verze bund, kalhot, mikin a triček Direct Alpine, které nabízejí ještě větší pohodlí.

Přestože je značka Direct Alpine známá v mnoha zemích, zůstala po celou dobu rodinným podnikem. Proto v jejích katalozích nenajdete stovky různých modelů, jak je tomu často u špičkových světových značek. Její propagační kampaně mají také omezený rozsah. Má to však své výhody. Menší výběr oděvů v její nabídce jí umožňuje zaměřit se na detaily, které někdy unikají největším hráčům na trhu. Každý z desítek modelů je možné doladit až na hranici možností a individuálně otestovat. Díky menšímu rozsahu výroby společnosti Direct Alpine je také mnohem snazší vést podnik v souladu s přírodou. Zde se do popředí dostává přátelství, dobrodružství a láska k přírodě. Ať už dáváte přednost túrám po horských hřebenech, turistických stezkách nebo lesních cestách, český výrobce pro vás jistě má oblečení, které vám zajistí pohodlí na vaší další výpravě.

Stručná historie značky

Počátky společnosti Direct Alpine sahají do roku 1997, kdy se Radek Nováček a Jirka Sika, dlouholetí kamarádi horolezci, rozhodli založit malou obchodní společnost zabývající se prodejem oblečení. Protože mezi jejich zájmy patřilo horolezectví, paragliding, jízda na MTB a skialpinismus, nebylo těžké odhadnout, v jakém segmentu budou působit. Zpočátku společnost pod názvem Direct prodávala oblečení, ale již v roce 1999 spatřila světlo světa první samostatná kolekce oblečení. Cílem bylo vytvořit bundy a kalhoty, které by kombinovaly extrémně vysokou odolnost materiálu s plnou ochranou proti nepříznivým povětrnostním podmínkám. V roce 2000 nastává přelomový okamžik, kdy do společnosti přichází jako strategický partner Jindra "Hudy" Hudeček. Cílem je dále rozvíjet značku a objevit se s výrobky na zahraničních trzích. Ve stejném roce se oblečení českého výrobce objevuje na nejznámějším outdoorovém veletrhu v Evropě - ISPO.

V roce 2005 byla společnost Direct Alpine oficiálně založena a její vývoj se urychlil. Změnilo se sídlo značky, bylo zakoupeno speciální vybavení, které umožňuje ještě lepší a efektivnější navrhování pokročilého horského oblečení. Vzniklo také první české logo značky zobrazující šipku z kamenů. V následujícím roce je značka Alpine Outdoor již distribuována v dalších zemích. Její výrobky lze zakoupit nejen ve Francii, Švýcarsku, Německu nebo Rakousku, ale také v Itálii, Polsku nebo Řecku. V roce 2008 se značka zaměřuje na vývoj své nejtechničtější produktové řady – Direct Alpine Mountain Top. Jedná se o modely připravené pro horolezce, průvodce a záchranáře, tedy pro lidi, kteří potřebují oblečení, které funguje i v těch nejtěžších podmínkách. V roce 2010 navazuje společnost spolupráci mimo jiné se slovenskou horskou službou a řadou organizací horských vůdců ve Francii. V roce 2015 se objevuje nové logo Direct Alpine, jak ho známe dnes. Značka se stále rychle rozvíjí a zachovává si výjimečnou kvalitu svých výrobků.

Výrobky Direct Alpine v obchodě 8a.cz

Nabízíme široký výběr produktů české značky online. Naše nabídka zahrnuje mimo jiné velmi oblíbené bundy a kalhoty Direct Alpine určené pro milovníky horolezectví. Modely s membránou poskytují vynikající ochranu proti povětrnostním vlivům, chrání před větrem, deštěm nebo sněhem. Zateplené bundy a přiléhavé mikiny jsou navrženy tak, aby vás v chladnějším období optimálně zahřály. Značka Direct Alpine nabízí také široký sortiment letního horského oblečení. Technická trička a kraťasy vám umožní efektivní chůzi po turistických stezkách v letním horku. Sortiment doplňují oděvní doplňky, jako jsou čepice, čelenky a rukavice. Téměř každý si tak může na svou oblíbenou horskou aktivitu pořídit oblečení, které poskytuje vysokou úroveň pohodlí a optimální ochranu před nepřízní počasí. Horské oblečení Direct Alpine úspěšně kombinuje vysokou kvalitu zpracování a moderní styl.