top

Dámské větruodolné rukavice

Dámské větruodolné rukavice ochrání vaše ruce před rychlým prochladnutím při silném větru. Tyto dámské větruodolné rukavice se skvěle hodí pro přechodná roční období při mnoha outdoorových aktivitách.
19
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

19 položek

na stránce
 1. -15%
  Rukavice Trekmates Taktil DRY Glove - black

  wish list

 2. -12%
  Rukavice Black Diamond Enforcer - black

  wish list

 3. -22%
  Dámské rukavice Ziener Katara GTX PR - black

  wish list

 4. -12%
  Dámské rukavice Ziener Karri GTX - black

  wish list

 5. -12%
  Dámské rukavice Ziener Kanta GTX INF - black

  wish list

 6. -20%
  Dámské rukavice Kombi The Outdoorsy Glove - black

  wish list

 7. -12%
  Rukavice Black Diamond HeavyWeight Softshell - smoke

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

19 položek

na stránce

Pro koho jsou určeny dámské větruodolné rukavice?

Větruodolné rukavice jsou určeny pro ženy, které se věnují nejrůznějším outdoorovým aktivitám ve větrném počasí. Jsou volbou mnoha turistů a sportovních nadšenců. Dámské větruodolné rukavice mají střední tloušťku a velmi vysokou prodyšnost, přičemž účinně chrání před chladnými poryvy větru. Jsou vhodnou volbou při trekingu po horských stezkách, lyžování v teplejších podmínkách nebo i při jízdě na kole. Ideální jsou také ve městě během chladnějších dnů. Větruodolné dámské rukavice se nejlépe osvědčují v přechodných ročních obdobích, kdy ještě převládají mírné teploty a nejnepříjemnějším povětrnostním jevem je silný vítr.

Jak poskytují dámské větruodolné rukavice ochranu proti větru?

Ochrany proti větru se obvykle dosahuje dvěma způsoby. První z nich je vyrobit rukavice z materiálu, jehož struktura účinně zastaví poryvy. Toho je dosaženo použitím velmi husté vazby vláken. Správně vyrobená syntetická tkanina dokáže blokovat většinu poryvů a zároveň nabízí vysokou prodyšnost potřebnou při intenzivní aktivitě. Druhým způsobem, jak získat dámské větruodolné rukavice, je použití nepropustné membrány. Jedná se o tenkou vrstvu specializovaného materiálu, která 100% blokuje vítr. Díky tomu, že je umístěn uvnitř rukavic, mezi obličejovou tkaninou a podšívkou, jsou modely tohoto typu stejně pohodlné na nošení jako klasická řešení. Nejběžnější membránou je Windstopper®. Jedná se o osvědčené řešení, které se používá nejen u dámských rukavic, ale i u dalších oděvů - mikin, kalhot a čepic.

Kdy se vyplatí koupit dámské větruodolné rukavice?

Pokud máte pocit, že vaše rukavice příliš propouštějí vítr, je načase přemýšlet o modelu, který ho účinně blokuje. Nejčastěji se to stává u fleecových nebo vlněných rukavic, kde vazba vláken jen stěží brání průchodu větru. Dámské větruodolné rukavice jsou také ideální volbou při sestavování funkčního oblečení pro přechodná roční období. V tomto období je studený vítr nejnepříjemnější, ať už se věnujeme jakékoliv venkovní aktivitě. Vhodně zvolené rukavice poskytnou vašim rukám potřebný tepelný komfort.

Jaké dámské rukavice zvolit do větru?

V obchodě 8a.cz nabízíme mimořádně široký výběr rukavic špičkových horských a outdoorových značek. Výběr správného modelu závisí na sportu, který provozujete, a na úrovni ochrany proti větru. Pokud chcete mít stoprocentní jistotu, že se k vám nedostane žádný poryv větru, pak jsou nejlepší volbou větruodolné dámské rukavice s větruodolnou membránou. Pokud chcete prodyšnost, zvolte lehčí softshellové modely, které sice nezastaví každý poryv, ale o to rychleji odvádějí vlhkost. Pokud plánujete používat rukavice s trekingovými nebo lyžařskými holemi, je dobré věnovat pozornost střihu rukavic. Modely nejlepších horských značek jsou speciálně profilované, takže držení holí je přirozenější a při celodenním používání se vám neunaví ruce.