top

Dámské nízké trekové boty

Nízké trekové boty dámské jsou základem horské turistiky bez ohledu na úroveň vašich zkušeností. Bez této konstrukce není možné efektivně naplnit svou horskou vášeň.
Zobrazení Mřížka Seznam

34 výrobky

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

34 výrobky

Vymazat

Dámské nízké trekové boty pro turistiku v horách

Tento typ horské obuvi je určen pro ženy, které se vydávají na trek v teplejších ročních obdobích. Díky tomu je zajištěna lepší ventilace vzduchu kolem pokožky, což přispívá k pohodlnějšímu pohybu. Dámské nízké trekové boty jsou proto vhodné pro dlouhé treky s batohem, lehčí turistické výlety, jednodenní výstup na vrchol i pro nástupy na lezecké terény. V nabídce našeho obchodu najdete jak technicky vyspělé konstrukce, tak modely určené méně sportovně založeným uživatelkám. Nízké trekové boty od značek jako Salewa, Zamberlan, Hanwag, Salomon nebo Columbia jsou vším, co na horské túry potřebujete.

Dámská nízká treková obuv nabízí nepromokavost a prodyšnost

Jak víme, horské počasí je nevyzpytatelné, a proto se vyplatí být na jeho rozmary připraven. Pro tento účel se nejlépe osvědčuje volba konstrukce, jako jsou nízké trekové boty s membránou. Tato technologie vás totiž chrání před úplným promočením v případě deště nebo přechodu mělkého potoka. Značky mají svá vlastní membránová řešení, ale používají také to nejuznávanější, kterým je membrána GORE-TEX®. Je plně voděodolná, takže získáte technickou podporu na vysoké úrovni. To znamená, že budete moci vyrazit na stezku, i když se zhorší počasí. Membrána GORE-TEX® je navíc prodyšná, takže přebytečná vlhkost se odpařuje. Dámské nízké trekové boty s takovým řešením sníží riziko přehřátí a vnitřek zůstane déle pohodlně suchý. Výrobci často umísťují na horní část přídavné větrací panely. Jejich úkolem je cirkulovat vzduch kolem nohou, což zpříjemňuje túru.

Konstrukce dámských nízkých trekových bot

Svršek tohoto typu modelu je obvykle z kůže nebo syntetického materiálu. Obě tato řešení se vyznačují optimální prodyšností. To podporuje membrány, jako je GORE-TEX®, a zlepšuje tepelný komfort. Dámské nízké trekové boty vyrobené z těchto materiálů jsou navíc dostatečně odolné, aby vaše obuv odolala horským podmínkám. Díky tomu se svršek nepoškodí námahou při trekkingu a obuv zůstane funkční po další sezóny. Podél boční strany bot je často veden gumový panel, který dále chrání okraj před poškozením. Nízké trekové boty mají často také speciální stabilizační řešení. Najdete je ve svršku a jejich úkolem je zachovat plnou volnost pohybu v hlezenním kloubu a zároveň velmi dobře držet patu. Uvnitř boty navíc najdete vložku, která zvyšuje vnímané pohodlí a zároveň podporuje přirozené odvalování chodidla.

Tlumení a podrážka v nízkých trekových botách pro ženy

Co se týče tlumení, v tomto typu obuvi se používají ta nejlepší a nejnovější řešení. Často se jedná o pěnu EVA podpořenou řadou vlastních technologií značek obuvi. Díky tomu dámská nízká treková obuv tlumí nárazy způsobené horskou túrou po kamenité stezce. Na chodidla a klouby tak nepůsobí nadměrné síly, což podporuje efektivnější trekking. Zároveň je každý váš krok pružný. Podrážka tohoto modelu nízké trekové obuvi vždy nabízí vynikající přilnavost v obtížném terénu a vyniká svou lehkostí a vysoce propracovaným vzorkem. To znamená, že každý váš krok bude přesný a efektivně dorazíte do cíle. Mezi nejlepší značky podrážek patří Vibram® a Michelin®, ale v mnoha trekových botách najdete i vlastní řešení výrobců.