top

Dámské nepromokavé ponožky

Dámské nepromokavé ponožky jsou dokonalou ochranou proti vodě. Nepromokavé trekové ponožky a nepromokavé cyklistické ponožky pro dámy vám umožní pohodlně zdolávat stezky a cesty bez ohledu na počasí.
Nenašli jsme žádné výrobky odpovídající Vašemu dotazu.
Vymazat

Dámské nepromokavé ponožky do nepříznivého počasí

Pamatujete se na situaci, kdy vám silný déšť na horách během několika minut promočil boty a další cesta s mokrýma nohama nebyla zdaleka příjemná? Nebo možná omezujete své podzimní cyklistické výlety, protože vám rychle mrznou nohy od studeného větru? Nechrání vás vaše trekové boty před vlhkostí v silném dešti nebo sněžení? Dámské nepromokavé ponožky všechny tyto problémy řeší. Moderní technologie v kombinaci s velmi dobrým nápadem daly vzniknout výrobku, který je ideální pro mnoho outdoorových aktivit. Je to ideální řešení pro chladnější část roku, kdy je třeba dbát na tepelný komfort nohou a každá mokrá bota vede k nutnosti ustoupit z předpokládané trasy. Tento problém vyřeší trekingové ponožky a nepromokavé ponožky na kolo.

Dámské nepromokavé a větruodolné ponožky pro mnoho aktivit

Dámské nepromokavé ponožky jsou oblíbené zejména u turistek a milovnic dlouhých treků. Umožňují pohodlný pohyb v opravdu deštivých podmínkách. Jsou ideální pro obuv bez membrán a poskytují nepromokavou bariéru, kterou si můžete být jisti. Dámské nepromokavé ponožky jsou ideální jako nouzový náhradní pár ponožek pro případ namočení nebo rozlití vody v botách s membránou. Suchá nepromokavá ponožka pak zajistí maximální pohodlí i ve zcela mokré obuvi.

Dámské ponožky do deště jsou velmi oblíbené také mezi nadšenkyněmi cyklistiky- a to jak silniční, tak horské a terénní. Dámské nepromokavé cyklistické ponožky jsou skvělou ochranou před vodou z kaluží nebo blátem unikajícím zpod kol. Zajišťují také větší pohodlí při jízdě na kole v dešti. Výborně se hodí k cyklistické obuvi, poskytují vysoký komfort a umožňují rezignovat na méně pohodlné vnější návleky na boty. Dámské nepromokavé ponožky jsou zároveň větruodolné ponožky. Jsou ideální pro jízdu vyšší rychlostí při nízkých teplotách. To znamená, že lehkou síťovanou obuv můžete bez obav používat i v pozdním podzimu, protože studený vítr se k vašim nohám stejně nedostane.

Konstrukce dámských nepromokavých ponožek

Dámské nepromokavé ponožky se svou konstrukcí do značné míry podobají nepromokavému oblečení. Obvykle mají třívrstvou strukturu. Na vnější i vnitřní straně ponožek je použit pletený materiál, který se podobá klasickým modelům. Při pohledu na dámské nepromokavé ponožky z dálky si vůbec nevšimneme, že mohou mít vlastnosti plné ochrany proti vodě. Nepromokavá membrána je umístěna uvnitř mezi dvěma vrstvami úpletu. Tenká vrstva elastické tkaniny nedovolí kapkám vody proniknout dovnitř. Zároveň je plná mikroskopických otvorů, kterými procházejí molekuly páry. Dámské nepromokavé ponožky tak zajišťují vysokou úroveň prodyšnosti. Jedná se o velmi důležitou funkci, která snižuje riziko přehřátí nohou při intenzivní fyzické aktivitě. Zároveň si membrána zachovává své elastické vlastnosti, díky kterým se dobře přizpůsobuje noze ve spojení s dalšími materiály.

Dámské nepromokavé ponožky však nejsou jen samotnou membránou, ale také vnějším a vnitřním materiálem, který musí splňovat určité podmínky. Pleteniny použité na horní části ponožky musí dostatečně chránit membránu a celou ponožku před poškozením a rychlým opotřebením. Proto jsou zapotřebí silná vlákna s vysokou odolností proti oděru nebo roztržení. Materiál, kterým je vnitřní strana ponožky vystlána, musí být příjemný na dotek a měl by účinně odvádět vlhkost od pokožky. Pouze ty nejlepší značky ponožek jsou schopny poskytnout správnou kombinaci všech těchto vlastností tak, aby celá konstrukce dokonale fungovala v deštivých podmínkách.

Široká nabídka dámských nepromokavých ponožek v obchodě 8a.cz

Nabízíme rozmanité ponožky pro ženy, které podnikají outdoorové aktivity v náročných povětrnostních podmínkách. Základem je vhodně zvolená výška těchto ponožek, která zajistí dostatečnou ochranu proti vodě a zároveň co největší větrání. Nižší modely jsou ideální pro běh. Jsou ideální jako nepromokavé ponožky na kolo. Vyšší si rády vybírají milovnice trekkingu, stejně jako pro nižší teploty, kdy je kromě ochrany před vodou nutná i vhodná tepelná izolace. Pak můžete zvolit i silnější ponožky, které dobře izolují od nízkých teplot.