top

Dalbello

Dalbello je značka specializující se na výrobu lyžařských bot. Propracované modely zajišťují vysoký komfort a plnou kontrolu lyží na svahu. Italské lyžařské boty úspěšně kombinují moderní styl a pokročilá konstrukční řešení. Naše nabídka zahrnuje široký výběr dámské a pánské obuvi Dalbello. Najdete mezi nimi modely pro turistiku, freeride a freestyle, ideálně přizpůsobené různým druhům lyžování.
Zobrazení Mřížka Seznam

7 výrobky

 1. -27%
  Skialpové boty Dalbello Quantum Evo- cloud/black
  Skialpové boty Dalbello Quantum Evo- cloud/black
  včetně DPH 11149 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 10249 Kč (+9%)
  Doporučená cena výrobce 15307 Kč (-27%)

  wish list

 2. -22%
  Skialpové boty Dalbello Quantum Free Asolo Factory 130
  Skialpové boty Dalbello Quantum Free Asolo Factory 130
  včetně DPH 12749 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 11799 Kč (+9%)
  Doporučená cena výrobce 16439 Kč (-22%)

  wish list

 3. -30%
  Skialpové boty Dalbello Lupo AX 120 - grey/black
  Skialpové boty Dalbello Lupo AX 120 - grey/black
  včetně DPH 10649 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 10249 Kč (+4%)
  Doporučená cena výrobce 15308 Kč (-30%)

  wish list

 4. -24%
  Skialpové boty Dalbello Quantum Free 105 - black
  Skialpové boty Dalbello Quantum Free 105 - black
  včetně DPH 10749 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 10349 Kč (+4%)
  Doporučená cena výrobce 14169 Kč (-24%)

  wish list

 5. -25%
  Skialpové boty Dalbello Quantum Evo Sport- blue/blue
  Skialpové boty Dalbello Quantum Evo Sport- blue/blue
  včetně DPH 10499 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 9674 Kč (+9%)
  Doporučená cena výrobce 14171 Kč (-25%)
  EXTRA –10% S KÓDEM EXTRA10

  wish list

 6. -28%
  Skialpové boty Dalbello Quantum Asolo Factory
  Skialpové boty Dalbello Quantum Asolo Factory
  včetně DPH 11799 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 10849 Kč (+9%)
  Doporučená cena výrobce 16429 Kč (-28%)

  wish list

 7. -28%
  Skialpové boty Dalbello Quantum
  Skialpové boty Dalbello Quantum
  včetně DPH 8949 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 8224 Kč (+9%)
  Doporučená cena výrobce 12469 Kč (-28%)

  wish list

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

7 výrobky

Vymazat

Dalbello – lyžařské boty s vášní

Značka patří do velké skupiny výrobců, pro které jsou výrobky, které navrhují, výsledkem vášně a plného zapojení. Tvůrci Dalbello a sportovci spojení s touto společností mají jediný cíl - vyrábět nejlepší lyžařské boty na světě. Musí kombinovat vysoký komfort a dokonalou kontrolu lyží při nejtěžších sjezdech. Velký podíl na tom má používání nejnovějších dostupných materiálů a konstrukčních řešení. Italská duše Dalbello se odráží i v její designu Díky tomu se každý výrobek vyznačuje nejen dokonalými technickými vlastnostmi, ale také jedinečným vzhledem a designem. Charakteristickým rysem lyžařských bot a skialpových Dalbello je také vysoká kvalita zpracování. Je to dáno tím, že všechny modely této značky jsou po celou dobu vyráběny v továrně značky, nikoli subdodavatelsky na druhém konci světa. Díky plné kontrole nad výrobním procesem a rodinnému charakteru společnosti nabízí Dalbello výjimečné boty pro skialpinismus, freeride, freestyle a alpské lyžování.

Historie značky Dalbello

Značka byla založena v roce 1974 v italském městě Asolo Založil ji Allessandro Dal Bello, člověk s výjimečným talentem pro tvorbu kvalitních lyžařských bot. Za zmínku však stojí, že její dobrodružství s lyžařskou obuví začalo mnohem dříve. Již v 60. letech pracovali Allesandro a Giovanna v továrně na lyžařské boty Henke ve Švýcarsku, kde se zdokonalovali ve svém řemesle. Po návratu do Itálie se brzy rozhodli pro vlastní nápady a založili vlastní firmu Dalbello. Svůj první pár lyžařských bot prodali v Rakousku v roce 1974. V sedmdesátých letech procházel lyžařský průmysl revolucí. Každou sezónu docházelo k průlomům, které měnily tvář lyžování. V čele těchto technologických změn stála také značka Dalbello Jednou z nejprůlomovějších změn byl odklon od kůže v lyžařských botách a její nahrazení plastovou skořepinou Boty z plastu dnes vyrábějí všichni významní výrobci lyžařské obuvi.

V 80. letech začíná italský výrobce spolupracovat se známými lyžaři, což mu umožňuje získat větší uznání na světových trzích. V 90. letech popularita značky Dalbello rychle rostla po celém světě Klíčem k úspěchu bylo vysoké uznání na severoamerických trzích, v Německu a Rakousku, odkud bylo možné expandovat do celého světa. K popularitě jistě přispěly i první lyžařské boty na carving, které poskytovaly větší boční tuhost. V novém tisíciletí značka Dalbello pokračuje v zavádění dalších technologických inovací. Speciální projekt RDP - Riders Development Project umožňuje spojit zkušenosti nejlepších světových lyžařů s nápady inženýrů a vytvořit ještě lepší lyžařské boty Dalbello.

Dalbello – lyžařské boty pro skialpinismus, freeride, freestyle a alpské lyžování

Tato italská značka nabízí modely bot pro každý typ alpského lyžování. Jsou mezi nimi modely pro perfektně upravené sjezdovky, sjezdovky v divočině i freestylové kousky. Ultralehké skialpové boty Dalbello jsou ideální pro vysokohorské túry. Vynikající pohyblivost horní části těla v kombinaci s nízkou hmotností vám umožní rychle nabírat výšku při zdolávání nových vrcholů. Lyžařské boty z řady freeride poskytují vynikající kontrolu nad lyžemi při rychlých sjezdech v divokém terénu. Dokonalé padnutí a vysoká tuhost skořepiny v klíčových oblastech zajišťují perfektní pocit v každé zatáčce.

Technologie použité v lyžařských botách Dalbello

Dlouholeté zkušenosti italské značky jí umožnily vyvinout jedinečná technologická řešení. Některé z nich zvyšují pohodlí lyžařské obuvi, jiné ovlivňují přesnost řízení lyží. Za zmínku jistě stojí technologie Dalbello Grip Walk Jedná se o speciální vzorek z polymerů, který se používá v podrážkách lyžařských bot. Poskytuje lepší přilnavost při chůzi. Tím se účinně řeší jedna z největších nevýhod většiny lyžařských bot - riziko uklouznutí na kluzkém povrchu, ihned po odepnutí lyží. Vstup do chaty tak již nebude představovat tak vysoké riziko pádu. Dalším revolučním řešením je Dalbello My Fit Díky použití tepelně tvarovatelných materiálů je možné boty dokonale přizpůsobit každé noze. Úprava tvaru se týká jak vnitřní boty, tak vnější skořepiny. Technologie zodpovědné za pohodlí lyžařských bot doplňuje řešení Contour 4. Jedná se o čtyři zóny, které jsou nejvíce vystaveny riziku vzniku tlaku. Jedná se o patu, prsty, kotníky a oblast nártu. Použití materiálů, které mohou v těchto místech zvětšit objem boty, zaručuje maximální pohodlí.

Značka také používá řadu řešení pro zvýšení přesnosti ovládání lyží. Jednou z nich je technologie Dalbello Power Cage Jedná se o prostorovou konstrukci umístěnou uvnitř skořepiny lyžařské boty. Správný tvar výztuh účinně zabraňuje deformaci bot při lyžování. To znamená, že síla se přenáší přímo z nohy na hranu lyže. Díky tomu jsou lyže ještě přesněji ovladatelné i v obtížných sněhových podmínkách. Velmi důležitá je také samotná konstrukce boty. Klasické řešení Dalbello Overlap Design zajišťuje vysokou tuhost boty. Tato tradiční konstrukce se skládá ze dvou částí - spodní skořepiny a pohyblivého svršku. Díky tomu si můžete zachovat vysokou flexibilitu bot. Pro ty, kteří hledají boty, které poskytují větší pohodlí při obouvání a chůzi v lyžařských botách, je tu konstrukce Dalbello Cabrio Design Dodatečná třetí část v podobě jazyka umožňuje výrazně zvýšit pohyblivost bot. Toto řešení se nejčastěji používá v botách pro skialpinismus a freestyle, které nabízejí maximální volnost při výstupech nebo ve skiparku.

Prohlédněte si nabídku italské značky v obchodě 8a.cz

Nabízíme mimořádně široký výběr lyžařských bot značky Dalbello Různé modely jsou určeny pro všechny lyžaře. Špičkové modely osloví i ty nejzkušenější lyžařské nadšence, kteří vyžadují perfektní ovládání lyží i na těch nejstrmějších svazích. Lyžařské boty Dalbello, které využívají nejnovější materiály a technologická řešení, tuto podmínku snadno splňují. Široká nabídka italské značky zahrnuje také mnoho modelů pro začátečníky, které vám umožní snadno vstoupit do světa zimních sportů. Ať už se vydáváte na skialpové výlety, milujete freeridové sjezdy nebo prostě jen chcete lyžovat na dobře upravené sjezdovce, značka Dalbello má ve svém sortimentu určitě ty správné lyžařské boty.