top

Bundy Black Diamond

Bundy Black Diamond jsou vhodné do náročných horských podmínek. Nabízejí ochranu před nepříznivými povětrnostními podmínkami a plnou volnost pohybu při lezení nebo turistice.
Zobrazení Mřížka Seznam

76 výrobky

na stránce
  1. -15%
    Bunda softshell Black Diamond Element Hoody - amber

    wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

76 výrobky

na stránce
Vymazat

Horské bundy Black Diamond nabízejí vynikající střih a materiály

Bunda je nesmírně důležitým prvkem každé sady horského oblečení. Jeho vlastnosti jsou do značné míry základem ochrany před deštěm, sněhem, větrem a nízkými teplotami. Designéři americké značky dobře vědí, jak náročné mohou být podmínky v horském terénu. Proto věnují velkou pozornost každému prvku bundy - jejímu střihu, umístění kapes a větracích otvorů a konečně použitým materiálům. Díky takovému přístupu se horské bundy Black Diamond skvěle osvědčují v náročných podmínkách. Jsou vhodné jak pro pěší turistiku po stezkách, tak pro lezení po náročných horských cestách nebo lyžování na panenských svazích. Bunda je obvykle vrchní vrstvou oblečení, proto se vyplatí vsadit na řešení prověřená tisíci uživateli v podmínkách, pro které byla vytvořena.

Membránové bundy Black Diamond jsou ochranou před přírodními živly

Bundy vybavené membránou se nejčastěji používají jako vnější vrstva technického oblečení. Musí tvořit neproniknutelnou bariéru proti větru, dešti a sněhu. Vozidla určená pro použití v horách musí splňovat řadu dalších požadavků. Za prvé, bundy Black Diamond musí být extrémně odolné, aby dobře fungovaly v horském prostředí. Za druhé musí být střiženy tak, aby poskytovaly naprostou volnost pohybu a neomezovaly tak pohyb při lezení, turistice nebo lyžování. Za třetí, musí mít správné vlastnosti přizpůsobené konkrétní horské činnosti. Větší kapuce pro horolezecké přilby, sněhové klapky pro lyžařské modely a větrací otvory v podpaží pro trekingové bundy. Jednotlivé bundy Black Diamond mají všechny tyto vlastnosti. Horské modely, které jsou ideální pro horolezce, lyžaře a milovníky trekingu, jsou navíc vybaveny spolehlivými membránami. Jejich úkolem je poskytnout úplnou ochranu před deštěm, sněhem a větrem. Nepromokavá vrstva umístěná mezi vnějším materiálem a podšívkou zaručuje plnou ochranu proti těmto faktorům. Americká značka používá především dva typy membrán. BD.dry je originální dílo amerických designérů. Poskytuje správnou rovnováhu mezi nepromokavostí a prodyšností. Velmi často se používá u lehčích modelů, kde je prioritou nízká hmotnost a malé rozměry po zabalení. Špičkové bundy BD jsou vybaveny membránou GORE-TEX®. Jedná se o špičkové řešení na trhu s outdoorovým oblečením, které nabízí bezkonkurenční úroveň nepromokavosti a prodyšnosti. Různé typy membrán GORE-TEX® vám umožní vybrat si ideální bundu pro vaši aktivitu. Všechny modely byly speciálně testovány, aby poskytovaly vynikající ochranu i v tom nejhorším dešti nebo sněhové bouři. Díky těmto pokročilým funkcím budete moci zdolat i ty nejnáročnější vrcholy.

Izolované bundy od amerického výrobce

Velké oblibě horských nadšenců se těší zateplené bundy Black Diamond. V nabídce jsou jak silnější modely, které jsou ideální pro zimní lezení, tak lehčí, které se stanou nepostradatelnými při jarních nebo podzimních výstupech ve skalách. Obojí využívají také milovníci trekkingu, kteří jednoduše potřebují účinnou hřejivou vrstvu. Americká značka ve svých bundách úspěšně kombinuje jak přírodní prachové peří, tak syntetické izolace, jako je Primaloft®. Hybridní bundy Black Diamond zaručují velmi vysokou úroveň tepelné izolace a zároveň se mnohem lépe vyrovnávají s vlhkostí vznikající při intenzivní námaze.

Pánské a dámské bundy Black Diamond můžete zakoupit na adrese 8a.cz

Zaručujeme velmi široký výběr nejlepších horských bund Black Diamond. Jsou ideální jako součást systému vrstveného oblečení, dobře spolupracují s termoaktivním spodním prádlem a termálními halenkami. Modely, které se liší tloušťkou a použitými materiály, jsou vhodné po celý rok. V létě jsou nepostradatelné lehké pláštěnky a větrovky, které chrání tělo před rychlým ochlazením. V přechodných ročních obdobích budou nepostradatelnou součástí každého horského výletu membránové bundy do deště Black Diamond. V proměnlivém počasí vás ochrání před rychlým promoknutím a umožní vám pokračovat v treku i v lijáku. Během zimních mrazů se osvědčí zateplené bundy BD, které vám umožní udržet teplotu v blízkosti těla na příjemné úrovni.